logo_eet

شیوع ویروس کووید۱۹در پکن و شانگهای بدتر شده است

شانگهای پایتخت چین، و مرکز تجاری شانگهای آخر این هفته از موارد ابتلای جدید به ویروس حزب کمونیست چین (کرونا) خبر دادند و ده‌‌‏ها محله را قرن
(NOEL CELIS/AFP via Getty Images)

مقامات پکن، پایتخت چین، و مرکز تجاری شانگهای آخر این هفته از موارد ابتلای جدید به ویروس حزب کمونیست چین (کرونا) خبر دادند و ده‌‌‏ها محله را قرنطینه کردند.

در همین حال، استان‌‌‏های شمالی هیلونگ‌جیانگ، جیلین، هبی، و همینطور استان گوانگدونگ در جنوب چین و استان جیانگسو در شرق چین نیز موارد بیشتری از کووید ۱۹ را در ۲۴ ژانویه گزارش کردند.

هفتاد و دو منطقه چینی به عنوان مناطق پرخطر یا در معرض خطر متوسط  ویروس انتشار یافته توسط دولت‌‌‏های محلی در ۲۴ ژانویه قرار گرفتند، به این معنی که ساکنان آن مناطق مجاز به ترک خانه‌‌‏های خود نیستند و هیچ گونه حمل و نقل عمومی نمی‌‌‏تواند فعالیت کند.

برخی از افراد محلی همچنین گزارش کردند که محله‌‌‏های تعطیل شده‌‌‏ توسط مقامات محلی مورد توجه قرار نگرفته‌اند و این باعث شده است که آنها شک کنند که مقامات در حال پنهان کردن شیوع بیماری هستند.

در بسیاری از موارد، بر اساس پست‌‌‏های رسانه‌‌‏های اجتماعی، مقامات وقت کافی برای آماده سازی به مردم ندادند و باعث شدند بسیاری از مردم غذای کافی برای خوردن نداشته باشند، افراد بیمار به دارو دسترسی ندارند و نوزادانی هستند که شیر خشک کافی برای خوردن ندارند.

به عنوان مثال، شهر تونگلیائو در استان جیلین تنها سه ساعت پس از اعلام تصمیم مقامات در ۱۸ ژانویه قرنطینه شد. در ۲۲ ژانویه، مقامات محلی درهای حدود ۳۶۰ هزار نفر از ساکنان منطقه دونگ چانگ شهر را مهر و موم کردند.

افرادی از منطقه دونگ چانگ زیر پست‌‌‏های رسانه‌‌‏های دولتی شینهوا و پیپلز دیلی، در پلت فرم رسانه‌‌‏های اجتماعی چینی وبیو اظهار نظر کردند و خواستار غذا و داروهای لازم شدند.

پکن

در۲۴ ژانویه، دولت شهر پکن اعلام کرد که یکی از ساکنان یونلی فانگ در منطقه داشینگ مبتلا به کووید ۱۹شده است. این اولین تشخیص اعلام شده در یونلی فانگ بود. مقامات به سرعت رونگهویی  را در منطقه داشینگ به عنوان یک منطقه پر خطر تعیین کردند، در حالی که دو روستا در منطقه شانیی به عنوان مناطقی با خطر متوسط ​​معرفی شدند. مقامات محلی پیش از این پنج محله را در ۱۹ ژانویه در داشینگ قرنطینه کرده بودند و۱۱ منطقه و روستای دیگر را به آن اضافه کردند.

یکی از ساکنان دهکده هایزیجیائو در داشینگ با نام مستعار وو در ۲۳ ژانویه در گفتگوی تلفنی با رسانه چینی زبان اپک تایمز گفت: «آنها در ۶ صبح امروز درب خانه ما را مهر و موم کردند و به ما گفتند که هیچ یک از روستاییان نمی‌‌‏توانند خانه‌‌‏شان را ترک کنند.» وو اضافه کرد که به همه ساکنین داشینگ دستور داده می‌‌‏شود که روزانه در آزمایش کووید ۱۹ شرکت کنند. طی روزهای اخیر او و هم روستاییانش سه بار مورد آزمایش قرار گرفتند.

«با آنکه هیچ مورد ابتلایی از روستای ما اعلام نشده است، اما ما در خانه حبس شدیم. مسئله اصلی برای ما این است که ما نم‌ توانیم برای کار بیرون برویم اما نیاز به خرید غذایی داریم که بسیار گران شده است.» وو همچنین گفت که گاهی اوقات هیچ غذایی برای خرید موجود نیست.

ساکنان محوطه مسکونی رانگهویی، جایی که رژیم ده‌‌‏ها مورد آلودگی را در مورد آن اعلام کرد، به اپک تایمز زبان چینی گفتند که همه ساکنان به مراکز قرنطینه متمرکز منتقل شده‌اند.

یکی از ساکنان گفت: «مقامات به ما اجازه ندادند حیوانات خانگی خود را با خود بیاوریم، اما به مدت ۲۱ روز ما را قرنطینه کردند.» «من مجبور شدم مقدار زیادی غذای گربه، غذای سگ و آب برای گربه و سگ خود بگذارم. امیدوارم که آنها نمیرند.»

در همین حال، از ۲۲ ژانویه، همه ساکنان مناطق شیچنگ و دانگچنگ با جمعیت بیش از ۲ میلیون نفر – مجبور به آزمایش اسید نوکلئیک شده‌اند. بسیاری از آنها مجبور بودند در هوای سرد در صف‌‌‏های طولانی بایستند.

شانگهای

همچنین در ۲۴ ژانویه، مقامات شهر شانگهای محوطه مسکونی گویی‌‌‏شی در منطقه هوآنگپو را به عنوان منطقه‌‌‏ای با خطر متوسط ​​تعیین کرد. براساس گفته مطبوعات، مقامات چهار بخش با خطر متوسط ​​را در مناطق هوانگپو و بائوشان اعلام کردند.

با این حال، ساکنان شانگهای به اپک تایمز چینی گفتند که مناطق بیشتری از این شهر در این مناطق قرنطینه شده است.

خانم وو در ۲۳ ژانویه گفت: «آنها مناطق موجود در جاده‌‌‏های داهواکو و لینگشی در منطقه بائوشان، نزدیک مرز منطقه پوتو و پارک ژابی در منطقه جینگان را قرنطینه کردند.»

مناطق با خطر متوسطی ​​که مقامات اعلام کردند، حدود ۶ تا ۱۵ مایل دورتر از مناطقی هستند که خانم وو توصیف کرد. مقامات هیچ گونه آلودگی را در مناطقی که خانم وو ذکر کرده اعلام نکرده‌‌‏اند.

وی گفت: «قطعاً مقامات برخی از ساکنان مبتلا به کووید ۱۹ در مناطق ما را تشخیص داده‌‌‏اند، اما آنها آن اعلام نکردند. «وانگ، از منطقه جینگان، گفت که او در مورد زنی شنیده است که در ۲۱ ژانویه هنگام صف بستن برای خرید دارو در داروخانه محلی، ناگهان از هوش رفت.

«شیوع در شلوغ‌ترین مناطق شانگهای است. ما ترسیده‌‌‏ایم و تنها کاری که می‌‌‏توانیم انجام دهیم اجتناب از بیرون رفتن است.» بسیاری از مصاحبه شوندگان از شانگهای گفتند که آنها اعتقاد ندارند اعلامیه‌‌‏های رسمی دولت کاملا شفاف بوده است.

مطالب دیگر:

واکنش جاش هالی به شکایت دموکرات‌ها علیه او به‌خاطر اعتراض به آرای کالج الکترال

سناتور جمهوری‌خواه: لغو پروژه خط لوله نفت، باعث انتقال این نفت به چین و سایر کشورها خواهد شد

اتفاق نظر بایدن با ترامپ در «نسل‌کشی» نامیدن سرکوب اویغورها توسط حزب کمونیست چین

اخبار مرتبط