شاهد عینی می‌گوید رژیم کمونیستی چین، یک تمرین کننده فالون گونگ را برای برداشت کبدش به‌قتل رسانده است؛ تجارت سیاهی که رژیم از طریق آن میلیون‌
عکس تمرین‌کنندگان فالون گونگ در رژه سی‌امین سالگرد معرفی این روش معنوی به مردم در پارچه‌نوشته‌ای خواستار پایان جنایت برداشت عضو توسط رژیم چین شده‌اند. نیویورک روز ۱۳ مه ۲۰۲۲ (Samira Bouaou/The Epoch Times)

شاهد عینی: رژیم چین، یک تمرین کننده فالون گونگ را برای برداشت کبدش به‌قتل رساند

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۱۵

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۱۵

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

یکی از اعضای سابق یک باند جنایتکار ژاپنی می‌گوید که شاهد تجارت اعضای بدن افراد زنده در چین بوده است. وی یک مرد بیهوش را کمی قبل از اینکه روی تخت جراحی برای برداشتن کبدش قرار داده شود، دیده است. آن مرد که مورد عمل برداشت عضو قرار گرفته بود یک تمرین کننده روش معنوی فالون گونگ بوده است.

فالون گونگ یا همان فالون دافا تمرینی معنوی و مدیتیشنی باستانی است که از سال ۱۹۹۹ تاکنون توسط رژیم کمونیستی چین تحت آزار و شکنجه  و نسل‌کشی قرار گرفته است.

این اتفاق در آگوست ۲۰۰۸ روی داد. این شاهد اوشیو سوگاوارا نام دارد که اکنون ۵۸ ساله است، و در آن زمان هنوز عضو یاماگوچی بزرگترین سندیکای جنایی ژاپن بود. او در سال ۲۰۱۵ این باند را ترک کرد و اکنون یک مفسر اقتصادی در ژاپن است.

برادر دوستش به دنبال کبد جدیدی برای ادامه زندگی‌اش بود. با مقررات سخت‌گیرانه، هزینه‌های بالا و زمان‌های انتظار طولانی در ایالات متحده و فرانسه، دو کشور از معدود کشورهایی که در آن زمان جراحی پیوند کبد را انجام می‌دادند، این بیمار که با مرگ دست و پنجه نرم می‌کرد برای پیدا کردن عضو به چین سفر کرد.

در آن زمان، بیمارستان عمومی نیروهای پلیس مسلح پکن، که یک بیمارستان نظامی دولتی است، به یک مرکز برای جراحی پیوند کبد تبدیل شده بود.

یک دلال چینی که توریسم پیوند عضو را با ژاپن تسهیل می‌کرد، این بیمارستان را به برادر دوست او معرفی کرد. در عرض یک ماه، آنها یک اهداکننده مناسب یافت می‌کردند و به بیمار می‌گفتند «هر وقت خواستید» برای جراحی به اینجا کنید. قیمت ۳۰ میلیون ین (تقریباً ۲۵۵ هزار دلار) هزینه پیوند بود که حتی نصف هزینه‌ای که در ایالات متحده و فرانسه به آنها گفته شده بود نبود.

سوگاوارا، در مصاحبه‌ای با اپک تایمز، توضیح داد که یک روز قبل از جراحی برنامه ریزی شده، سوگاوارا از بیمار بازدید کرد و متوجه شد که دهندۀ عضو در اتاق کناری است.

یک پزشک چینی که به زبان ژاپنی مسلط بود به او گفت «دوست داری نگاه کنی؟»، و پرده را کنار زد تا یک مرد ۲۱ ساله را نشان دهد. این مرد به دلیل بیهوشی واکنشی نشان نداد.

سوگاوارا گفت «او خیلی جوان است.» دکتر جواب داد «کبدش بسیار سالم است.» سوگاوارا پرسید «چه جور آدمی است؟» دکتر در پاسخ ادعا کرد که این مرد یک «فرد بد» و یک زندانی محکوم به اعدام است.

سوگاوارا گفت: «آن زمان بود که متوجه شدم چین از زندانیان برای برداشت اعضای بدن استفاده می‌کند.»

اوشیو سوگاوارا طی مصاحبه‌ با اپک‌تایمز در ۲۰ ژوئن ۲۰۲۲ The Epoch Times))

دکتر به وی گفت «او دیر یا زود خواهد مرد و از این طریق می‌تواند قبل از مرگش سهم بیشتری داشته باشد.» او سپس این مرد را «عضو گروه تروریستی» معرفی کرد. دکتر تحت فشار سوگاوارا در مورد کاری که آن مرد انجام داده بود، پاسخ داد که او «فالون گونگی» است.

فالون‌گونگ نام مجموعه‌ای تمرین معنوی و مراقبه است که آموزه‌های آن بر اصول حقیقت، نیکخواهی و بردباری استوار است. تمرینی که در دهه ۱۹۹۰ در چین بسیار محبوب بود اما در سال ۱۹۹۹ تحت آزار و شکنجه سراسری حزب کمونیست چین قرار گرفت. در سال‌های پس از آن، میلیون‌ها نفر از طرفداران آن دستگیر شده و در معرض اشکال مختلف سوء استفاده و آزار قرار گرفتند که برای تضعیف اعتقاد و ایمان آنها شکل گرفته بود.

نگرانی‌ها مبنی بر اینکه رژیم ممکن است اعضای بدن آنان را برای کسب درآمد خارج کند و به این شکل منجر به مرگ آنان شود، برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ پدیدار شد. افشاگران متعددی در آن سال به اپک تایمز مراجعه کردند و در مورد این جنایات شهادت دادند. آنی (نام مستعار) که در یک بیمارستان چینی در شمال شرقی چین کار می‌کرد، در آن زمان گفت که شوهر سابقش که جراح مغز در همان مرکز بود به همراه دیگر پزشکان اعضای بدن تمرین‌کنندگان فالون گونگ را خارج می‌کردند و در انتها اجساد را در کوره‌های زباله سوز می‌انداختند.

یک هیئت حقوقی مستقل مستقر در لندن در سال ۲۰۱۹، در دادگاهی موسوم به دادگاه چین، بدون تردید به این نتیجه رسید که رژیم در حال کشتن زندانیان عقیدتی و فروش اعضای بدن آنها بوده است. آنها دریافتند که تمرین‌کنندگان فالون گونگ یک گروه قربانی اصلی هستند.

در اوایل ماه مه، پارلمان اروپا قطعنامه‌ای را تصویب کرد که برداشت اعضای بدن توسط رژیم را محکوم کرد و آن را «مداوم، سیستماتیک و غیرانسانی» خواند.

سوگاوارا گفت «دکتر گفت که با توجه به تعداد زیاد مردم در چین، آنها می‌توانند هر تعداد اهدا کننده را که لازم است پیدا کنند.»

دکتر به او گفت «چین افراد بد زیادی دارد. آنها به هر حال باید بمیرند، بنابراین ما باید از آنها به خوبی استفاده کنیم.» عمل جراحی در نهایت با شکست مواجه شد و بیمار در حین عمل جان خود را از دست داد. دهنده عضو نیز با این عمل محکوم به مرگ بود.

شاهد عینی می‌گوید رژیم کمونیستی چین، یک تمرین کننده فالون گونگ را برای برداشت کبدش به‌قتل رسانده است؛ تجارت سیاهی که رژیم از طریق آن میلیون‌
دو پزشک در ۹ آگوست ۲۰۱۳ در چونگ کینگ در جنوب غربی چین عمل جراحی انجام می‌دهند. به گفته تلویزیون NTD، یک بیمار تنها طی یک ماه در شهر تیانجین یک کبد و کلیه برای جراحی پیوند دریافت کرد. (Peter Parks/AFP/Getty Images)
استقبال ویژه

زمانی که سوگاوارا با آلبومین (یک پروتئین تولید شده توسط کبد است که در پلاسمای خون جریان می‌یابد) در فرودگاه پکن به زمین نشست، توسط یک مقام ارشد و چهار افسر پلیس مسلح از فرودگاه پکن اسکورت شد. او برای چندین ساعت توسط مأموران گمرکی که محلول آلبومین را در چمدان چک شده او شناسایی کرده بودند، بازداشت شده بود. زیرا بدون مجوز خاص اجازه ورود به کشور را نداشتند.

یکی از ماموران گمرک برای مهر زدن به پاسپورت آمد و سپس او را با یک لکسوس لوکس مشکی به همراه بردند. سوگاوارا گفت که رفتار ویژه‌ای که با او شد نشانه‌ای از نقش فعالی بود که مقامات حزب در صنعت برداشت اعضای بدن رژیم داشتند.

او گفت «یک کارگزار گفت که بدون مشارکت مسئولان نمی‌توان کاری کرد. هیچ راهی وجود ندارد که بتوانند روابط پیچیده را متعادل کنند.»

بربریت پزشکی

مرد دهنده عضو که سوگاوارا او را دید، دور دست و پایش بانداژ شده بود. او به خاطر می‌آورد که دکتر گفته بود یک روز قبل تاندون‌های اندامش را بریده بودند تا از فرار او جلوگیری کنند.

به گفته تورستن تری، مدیر اجرایی گروه حمایت از اخلاق پزشکی پزشکان مخالف برداشت اجباری اعضا، بریدن تاندون‌های این مرد «بازتاب بی‌رحمی» آن پزشکان است.

او به اپک‌تایمز گفت «هیچ پزشکی که از سوگند پزشکی‌اش پیروی می‌‌‏کند این کار را انجام نمی‌دهد. اگر آنها بتوانند تاندون‌ها را برش دهند، می‌توانند بدون رضایت اعضای بدن را نیز بردارند. این یک بربریت پزشکی است.»

او معتقد است که این امکان وجود دارد که پزشکان می‌خواستند از استفاده از شل کننده‌های عضلانی برای اطمینان از کیفیت بهتر اندام‌ها اجتناب کنند. او گفت که بریدن تاندون‌ها می‌تواند مقاومت ماهیچه‌ها را سرکوب کند، که برداشتن اندام‌ها را آسان‌تر می‌کند.

تری گفت «این واقعیت که دکتر در ابتدا اهداکننده را به عنوان یک تروریست معرفی می‌کرد تا عمل برداشت اعضای بدن خود را توجیه کند، نفرت انگیز است، به ویژه که او بعداً اعتراف کرد که این یک دروغ بوده و قربانی یک تمرین‌کننده سالم روش معنوی فالون گونگ بوده است.»

تری گفت که با بریدن تاندون‌ها، پزشکان «اساساً یک فلج مصنوعی ایجاد می‌کنند» و افزود که چنین عملی «ظالمانه است و باید در هر پزشکی واکنش شدیدی ایجاد کند.»

سازمان جهانی بررسی آزار و شکنجه فالون گونگ (WOIPFG) ، که یک گروه حقوق بشر مستقر در نیویورک است، بیمارستان عمومی نیروهای پلیس مسلح را به عنوان یکی از بدترین مجرمان دخیل در بسیاری از موارد مشکوک جرایم برداشت عضو معرفی کرده است. در تماس‌های تلفنی مخفی این نهاد حقوق بشر حداقل یک جراح پیوند از بیمارستان اعتراف کرد که اعضای بدن را از تمرین‌کنندگان فالون گونگ تهیه کرده است.

وانگ جیانلی، معاون جراح مؤسسه تحقیقاتی پیوند اعضا بیمارستان در چین، در پاسخ به سوال یکی از محققینی که خود را به عنوان متقاضی جستجوی کبد نشان می‌داد، گفت «ما اندام‌های زیادی داریم. او گفت «یک تا دو هفته تقریباً زمان مناسبی است تا یک عمل جراحی ترتیب دهیم.»

وانگ در نوامبر ۲۰۱۸ در پاسخ به این سوال که آیا اندام‌هایی که استفاده می‌کنند «اندام‌های سالم فالون گونگ» هستند، گفت «درسته، درسته، درسته».

شاهد عینی می‌گوید رژیم کمونیستی چین، یک تمرین کننده فالون گونگ را برای برداشت کبدش به‌قتل رسانده است؛ تجارت سیاهی که رژیم از طریق آن میلیون‌
تمرین‌کنندگان فالون گونگ در دهه ۱۹۹۰، قبل از شروع آزار و شکنجه علیه این تمرین مدیتیشن، در پارکی در شهر چنگدو، چین، برای تمرینات صبحگاهی جمع شده‌اند (Faluninfo.net)
شاهد عینی می‌گوید رژیم کمونیستی چین، یک تمرین کننده فالون گونگ را برای برداشت کبدش به‌قتل رسانده است؛ تجارت سیاهی که رژیم از طریق آن میلیون‌
تمرین‌کنندگان فالون گونگ در حال انجام اولین تمرین ایستاده فالون گونگ در ۱۲ می در میدان فولی نیویورک هستند. آنها بیست‌ویکمین سالروز معرفی این مدیتیشن باستانی به عموم مردم توسط آقای لی هُنگجی در چین را جشن می‌گیرند. در سال‌های بعد از این معرفی، ۱۳ می به عنوان روز جهانی فالون دافا شناخته ‌شد. (Edward Dai/The Epoch Times)

تری گفت که بازه زمانی کوتاه برای تامین یک عضو مناسب در چین مانند تطبیق کبد در عرض یک ماه، همانند مورد برادر دوست سوگاوارا باید زنگ خطر را به صدا درآورد.

او گفت «این یک بازه زمانی بسیار کوتاهی است که برای یک برنامه اهدای عضو در غرب غیرمعمول است، اما در بازار پیوند چین بسیار رایج است.»

گذشت زمان از حس عذاب و ظلمی که سوگاوارا دیده بود کم نکرده است. «آنها فکر می‌کردند که کار درست را انجام می‌دهند. همه آنها شستشوی مغزی شده بودند.»

مطالب دیگر:

هشدار پزشکان درباره جنایات رژیم چین در برداشت اعضای بدن انسان‌های زنده برای پیوند عضو

جنایت برداشت اعضای بدن در چین چگونه صورت می گیرد

اسناد محرمانه فاش شده دال بر نسل‌کشی تمرین‌کنندگان فالون گونگ به‌دست رژیم چین