logo_eet

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما: نتیجه‌‏گیری

اسلام عرفات و جیانگ زمین، دبیرکل وقت حزب کمونیست چین در سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱ با هم دیدار کردند، پس از ۱۱ سپتامبر، روشنفکران چپ رادیکال در

شبح کمونیسم با متلاشی شدن حزب کمونیست در اروپای شرقی ناپدید نشد

نوشته هیئت تحریریه «نُه شرح و تفسیر درباره حزب کمونیست»

اپک تایمز درحال انتشار سری مقالات ترجمه شده از نسخه چینی کتاب «شبح کمونیسم درحال حکمرانی بر جهان ما» نوشته هیئت تحریریه نُه شرح و تفسیر درباره حزب کمونیست است. سایر مقالات را از اینجا بخوانید.

نتیجه

در طول تاریخ، بشر شاهد دوره‌هایی از شکوه و عظمت بوده است‌، اما همچنین دوره‌های بی‌شماری از فاجعه و بدبختی را تحمل کرده است. با نگاهی به گذشته، در‌‌‏می‌یابیم که درستی در اخلاقیات باعث حاکمیتی سالم، شکوفایی اقتصادی، درخشش فرهنگی و قدرت ملی است، در حالی که انحطاط اخلاقی باعث سقوط ملت‌ها و انقراض کامل تمدن‌ها می‌شود.

امروزه بشر به اوج ثروت مادی خود رسیده ‌است. با این وجود با چالش‌های بی‌‌‏سابقه‌ای ناشی از ویرانی کمونیسم روبرو است؛ هدف نهایی کمونیسم تأسیس بهشتی بر روی زمین نیست، بلکه نابودی بشریت است. ماهیت کمونیسم شبحی شیطانی است که با نفرت، انحطاط و سایر نیروهای بنیادی جهان جعل شده است. از روی نفرت، بیش از صد میلیون نفر را قتل‌عام، تمدن نفیس چند هزار ساله را لگدمال و اخلاق انسانی را فاسد کرد.

شبح کمونیسم با اتخاذ استراتژی‌های مختلف در کشورهای مختلف، زمینه‌های فساد شرق و غرب را فراهم کرد. در شرق، مردم را بی‌‌‏رحمانه قتل‌عام کرد و آن‌ها را مجبور به پذیرش بی‌خدایی کرد. در غرب، مسیر دیگری طی کرد: نفوذ پنهانی به جامعه و اغوا کردن مردم به کنار گذاشتن اعتقادات سنتی و ارزش‌های اخلاقی.

کمونیسم با استفاده از رژیم‌ها و سازمان‌های کمونیستی، همراهان، همدستان و سایر عوامل، ارکان منفی جهان بشریت را متحد کرد تا قدرت فوق العاده‌ای برای خود بسازد. با این قدرت، کنترل را در تمام زمینه‌های اجتماعی، از قبیل سیاست، اقتصاد، قانون، آموزش، رسانه، هنر و فرهنگ به دست گرفت. بشریت امروز در شرایط سخت وخیمی است.

با نیم‌نگاهی به گذشته، دلایل پیروزی کمونیسم طی دو قرن گذشته روشن است. هنگامی که مردم در لذت‌های مادی حاصل از پیشرفت تکنولوژی غرق شده و اجازه می‌دهند خداناباوری گسترش یابد، رحمت الهی را رد می‌کنند و خود را به شیطان می‌سپارند. اکنون که بخش بزرگی از بشریت از سنت‌های الهی دور شده‌‌‏اند، به راحتی فریب کمونیسم و ​​جایگشتهای ایدئولوژیک بیشمار آن، مانند سوسیالیسم ، لیبرالیسم و ​​ترقی‌خواهی را می‌خورند.

فرهنگ سنتی مسیری را برای انسان تعیین می‌کند که اخلاقیات خود را حفظ کرده و در آخرین دوره‌ نجات پیدا کند. اما در حالی که به فرهنگ سنتی حمله می‌‌‏شود و حقایق اساسی اخلاقی کنار گذاشته شده‌‌‏اند، پیوند بین انسان و الاهیات قطع شده است. انسان دیگر نمی‌تواند دستورالعمل‌های الهی را درک کند، و شیطان بر همه حاکم است و ویرانی‌های بی‌‌‏شماری را در قلمرو انسان رقم می‌زند. وقتی اخلاق انسانی به زیر استانداردهای اساسی مورد نیاز بشر می‌رسد، کائنات باید با بی‌‌‏میلی بشریت را کنار بگذارد زیرا شیطان انسان را به ورطه انحطاط می‌کشاند.

اما با رسیدن به حدی افراطی، شرایط معکوس می‌‌‏شوند. این یک اصل ابدی در قلمرو انسان است که شر هرگز نمی‌تواند درستی را شکست دهد. پیروزی لحظه‌ای کمونیسم پدیده‌ای موقتی است که توسط شیطان ایجاد شده است و مردم را با قدرت واهی و وسوسه‌های خطرناکش مرعوب کرده است. انسان در عین ناکاملی، ذاتاً مهربانی، فضیلت و شجاعت اخلاقی را داراست که برای هزاران سال پرورش یافته و منتقل شده است. ما به این است که امیدواریم.

رویدادهای جهانی با سرعتی باورنکردنی در حال وقوع هستند. عناصر صالح قوی‌تر می شوند و مردم جهان بیدار.

در چین، میلیون‌ها نفر با ثابت قدمی در ایمان و اخلاص، در برابر حکومت ظالمانه حزب کمونیست چین مقاومت کردند. با الهام از مجموعه مقالات نه تفسیر درباره حزب کمونیست، بیش از ۳۵۰ میلیون چینی با اقدام «تویی دانگ» یا «خروج از حزب» با شجاعت از هرگونه پیوند خود با حزب کمونیست چین و سازمان‌های وابسته به آن دست کشیدند. در حال حاضر افراد بیشتری از صمیم قلب تصمیم می‌گیرند تا خود را از بند کمونیسم رها کنند. از هم‌پاشیدگی حزب کمونیست مدت‌هاست که شروع شده است.

پایان حزب کمونیست نظم و ترتیبی الهی است. اگر رهبران چین برای از بین بردن حزب گام بردارند، تمام شرایط لازم برای انتقال قدرتی بدون خونریزی برای آن‌ها فراهم می‌شود. در آینده، اقتداری حقیقی به آن‌ها اعطا خواهد شد – که تنها الاهیات می‌تواند این اقتدار را اعطا کند. اگر آن‌ها سرسختانه از اشتباه خود دست نکشند، سرنوشتشان را مانند سرنوشت حزب خواهد کرد؛ پیوستن به مصائب در آخرین سقوط.

جهان احیای فرهنگ و اخلاق سنتی که با ارزش‌های جهانیِ حقیقت، نیک‌‌‏خواهی و بردباری همسو است را تجربه می‌‌‏کند. در راس این رنسانس، هنرهای نمایشی شن یون قرار دارد که هر سال در پنج قاره برنامه اجرا می‌کند. شن یون در نمایش رقص کلاسیک چینی، ارزش‌های جهانی را برای مخاطبان سراسر جهان به نمایش می‌گذارد.

غرب شروع به شناسایی نفوذ کمونیسم و تلاش آن برای انحطاط فرهنگ سنتی کرده است که طی قرن گذشته در جریان بوده است. پاکسازی جامعه از عناصر کمونیستی و انحرافات فرهنگ مدرن در بسیاری از حوزه‌ها از قانون و آموزش گرفته تا دولت و روابط بین الملل آغاز شده است. دولت‌ها در برابر رژیم‌های کمونیستی و نقاط قوت‌شان هوشیارتر شده‌اند، که این از نفوذ کمونیسم در عرصه جهانی بسیار می‌کاهد.

کمونیسم دشمنی نیست که بتوان با نیروی نظامی آن را شکست داد. برای رهایی جهان از چنگ آن، باید با پاکسازی خود از درون شروع کنیم. آقای لی هُنگجی، بنیانگذار فالون گونگ در مقاله‌‌‏شان با عنوان «آرام کردن بیرونی با تزکیه درونی» نوشته‌‌‏اند:

اگر مردم برای تقوا ارزش قائل نشوند، جهان دچار بی‌‌‏نظمی بزرگی شده و از کنترل خارج می‌‌‏شود؛ همه مردم با یکدیگر دشمن می‌‌‏شوند و بدون شادی زندگی می‌‌‏کنند. در زندگی بدون شادی، آنها دیگر از مرگ نمی‌‌‏هراسند. لائوذی بیان کرد: «اگر مردم از مرگ نهراسند، چه فایده‌‌‏ای خواهد داشت که آنها را با مرگ تهدید کرد؟» این یک خطر بزرگ و حتمی است. یک جهان آرام چیزی است که انسان‌‌‏ها به آن امید دارند. اگر در این مرحله تعداد زیادی قانون و حکم برای پایداری امنیت وضع شود، نتیجه کار برعکس خواهد شد. برای حل این مشکل، باید در سرتاسر جهان تقوا تزکیه شود- تنها این راه می‌‌‏تواند این مشکل را به طور اساسی حل کند. اگر صاحب‌‌‏منصبان خودخواه نباشند، حکومت فاسد نمی‌‌‏شود. اگر مردم ارزش تزکیه کردن خود و پرورش دادن تقوا را بدانند و اگر افراد حکومتی و غیرحکومتی هر دو به طور یکسان خویشتن‌‌‏داری را در ذهنشان تمرین کنند، کل ملت پایدار شده و توسط مردم حمایت خواهد شد. با پایدار و محکم شدن ملت، دشمنان خارجی ترسیده و بنابراین صلح و آرامش زیر آسمان حاکم می‌‌‏شود. این کار یک فرزانه است.  [۱]

آفریدگار مهربان همیشه مراقب بشریت بوده است. فاجعه زمانی رخ می‌دهد که انسان از الهیات روی برگرداند و بشریت تنها با بازگشت به میراثی که الهیات به ما بخشیده است، می‌‌‏تواند نجات پیدا کند. تا زمانی که ما در مقابل وسوسه‌های شیطانی بایستیم، نیکخواهی حقیقی را حفظ کنیم، از معیارهای الهی برای بشر پیروی کنیم، ارزش‌‌‏های سنتی را احیا کنیم و به فرهنگ سنتی برگردیم، خداوند انسان را از شر رها خواهد کرد. امروز اینکه بشر این مسیر را انتخاب کند یا نه، انتخابی است که همه ما با آن روبرو هستیم.

اپک تایمز درحال انتشار سری مقالات ترجمه شده از نسخه چینی کتاب «شبح کمونیسم درحال حکمرانی بر جهان ما» نوشته هیئت تحریریه نُه شرح و تفسیر درباره حزب کمونیست است. سایر مقالات را از اینجا بخوانید.

مراجع

۱- لی هنگجی، «آرام کردن بیرونی با تزکیه درونی» در کتاب نکات اصلی برای پیشرفت بیشتر، ۵ ژانویه ۱۹۹۶

اخبار مرتبط