Asset 2

ویدئوی فاش‌ شده از کارمند سی.ان.ان: ما با تبلیغات منفی علیه ترامپ توانستیم او را از کاخ سفید بیرون کنیم

شبکه خبری ویدئوی فاش‌ شده از کارمند سی.ان.ان: ما با تبلیغات منفی علیه ترامپ توانستیم او را از کاخ سفید بیرون کنیم مسیر پیروزی بایدن در
(Alex Wong/Getty Images)

یکی از کارمندان شبکه خبری سی.ان.ان در یک ویدیو که بطور مخفیانه ضبط شده، گفت که این شبکه خبری در حین انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، با تولید محتواهایی علیه ترامپ، مسیر پیروزی بایدن در انتخابات را هموار کرد.

در روز ۱۳ آوریل، یک سازمان روزنامه‌نگاری غیردولتی به نام «پروژه وریتاس» یک ویدیو از ۳ ویدیویی که بطور مخفیانه ضبط شده را با هدف رسوا کردن سی.ان.ان منتشر کرد.

پروژه وریتاس در طی چند ماه گذشته چارلی چستر یکی از مدیران فنی این شبکه خبری را زیر نظر گرفته و با اغفال او در تیندر از او بطور مخفیانه ویدیو ضبط کرد. به گفته چارلی چستر، اگر بخاطر تبلیغات سو و پروپاگاندای این شبکه خبری نبود، دونالد ترامپ برای بار دوم در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز می‌شد.

چستر گفت:« ببینید ما چه کار کردیم. ما توانستیم ترامپ را از کاخ سفید بیرون کنیم. با اطمینان ۱۰۰درصدی کامل می‌گویم که سی.ان.ان باعث شد تا ترامپ در انتخابات رای نیاورد.»

 او در مصاحبه با خبرنگار مخفی که خودش را در شبکه دوستیابی تیندر، پرستار معرفی کرده بود، گفت: «چون میخواستم بخشی از این جریان باشم با سی.ان.ان همکاری کردم. تمام تمرکز ما این بود که بدون اشاره مستقیم، ترامپ را برکنار کنیم.»

 به گفته او، سی.ان.ان با تولید و انتشار پروپاگاندا علیه ترامپ، زمینه شکست او در انتخابات را فراهم کرد. به عنوان مثال، شبکه بدون آنکه اطلاعاتی در دست داشته باشد، در مورد وضعیت سلامتی ترامپ برنامه و گزارش تهیه می‌کرد.

چستر گفت:«نمی‌دانم چطور بگویم. مثلا وقتی می‌دیدیم ترامپ با شخص دیگری دست می‌دهد، از متخصصین پزشکی دعوت می‌کردیم تا همگی بیایند و بگویند که سیستم عصبی ترامپ آسیب دیده و صلاحیت اداره امور کشور را ندارد.»

او افزود:« ما در مورد چیزهایی گزارش‌ و برنامه‌ تهیه می‌کردیم که هیچ چیز درباره‌اش نمی‌دانستیم.»

چستر در پاسخ به اینکه آیا وضعیت سلامتی بایدن در طول انتخابات همانند وضعیت سلامتی ترامپ برای سی.ان.ان مهم بود یا خیر، گفت:

«شبکه اغلب سعی می‌کرد بایدن را در حال دویدن و در حالی که عینک خلبانی به چشمانش زده نشان دهد. هدف از این کار، این بود که بایدن سالم و سرحال نمایش داده شود. مثلا شبکه ما از لیز خوردن بایدن بر روی پله‌ها گزارش بزرگی تهیه نمی‌کند. برای چنین مسائلی یک اشاره کوتاه و مختصر هم کافیست.»

علیرغم درخواست اپک تایمز از سی.ان.ان جهت اظهار نظر درباره این صحبت‌ها، این شبکه واکنش سریعی نشان نداد.

«پروژه وریتاس» در اکتبر سال ۲۰۱۹ تحقیقاتی مخفیانه از شبکه سی.ان.ان آغاز کرد و مشخص شد که این شبکه قصد داشته تا بواسطه تمرکز مداوم بر ترامپ و ترویج تفکرات چپ گرایانه، احساسات عمومی را برانگیزد.

چستر و همکارانش در این شبکه خبری، مدیران عالی و جف زاکر رییس این شبکه را مسئول این قضایا می‌دانند.

در یکی از ویدیوهایی که توسط پروژه وریتاس منتشر شد، یکی از کارمندان می‌گوید:«زاکر خصومت شخصی با ترامپ دارد. دستکم بخش اعظمی از مشکلات این دو به زمانی برمی‌گردد که ترامپ و زاکر در برنامه تلویزیونی «کارآموز» با یکدیگر همکاری می‌کردند.»

مطالب دیگر:

 پیشنهاد بایدن به پوتین برای دیدار در یک کشور سوم

قانون‌گذاران آمریکا حمله «شنیع» به مرکز چاپ اپک تایمز در هنگ کنگ را محکوم کردند

ترامپ توصیه مقامات بهداشتی آمریکا برای توقف تزریق واکسن جانسون‌اند‌جانسون را سیاسی خواند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی