Search
Asset 2

مدافع برجسته حقوق بشر انگلیس با اعتصاب غذا در شب کریسمس خواستار توجه به افراد سرکوب شده در چین شد

شب کریسمس علاوه بر تمام زندانیان عقیدتی در سراسر چین، فاجعه‌های بزرگی نیز وجود دارد که روح و وجدان مرا در شب بیدار نگه می‌دارد: نسل‌کشی اویغور
ندیکت راجرز، یکی از بنیانگذاران و مدیران اجرایی سازمان دیده‌بان هنگ کنگ(minghui.org)

درحالی‌که بسیاری از خانواده‌ها در سراسر جهان به‌مناسبت جشن شب کریسمس دور هم جمع شده بودند، بندیکت راجرز، یکی از بنیانگذاران و مدیران اجرایی سازمان دیده‌بان هنگ کنگ، در اعتراض به آزار و شکنجه مردم بی‌گناه به‌دست حزب کمونیست چین، اعتصاب غذای ۲۴ ساعته‌ای را آغاز کرد.

راجرز به رسانه انگلیسی تبلت گفت: «من نمی‌توانم با خیال راحت و بدون به‌خاطر داشتن هنگ کنگ، تبت، اویغور، مسیحیان، تمرین‌کنندگان فالون گونگ و خواهران و برادران معترض چینی‌ام از جشن‌های کریسمس لذت ببرم. حداقل کاری که می‌توانم انجام دهم این است که در یک حرکت نمادین همبستگی، چند ساعت از شب کریسمسم را فدا کنم و از جهانیان بخواهم که در حمایت از آنها صحبت و با نقض وحشیانه حقوق بشر توسط رژیم چین مقابله کنند. امیدوارم دیگران در سراسر جهان، حداقل در قلب خود، برای این خواسته‌ها به من بپیوندند.»

راجرز گفت که به‌دلیل پاندمی نمی‌تواند امسال در کنار مادرش باشد و این باعث شد که حتی همدردی بیشتری با مردمی داشته باشد که «به‌دلیل سرکوب غیرانسانی رژیم حزب کمونیست چین از خانواده و عزیزانشان جدا شده‌اند.»

«این کریسمس در هنگ کنگ و در سراسر چین افرادی در زندان هستند که نمی‌توانند در کنار والدین، همسر، شوهر، اقوام و دوستان‌شان باشند و بدتر از آن، در شرایط وخیم پژمرده می‌شوند و تحت شکنجه و بردگی جسمی و روانی قرار دارند.

او قبل از اعتصاب غذا، نامه‌ سرگشاده‌ای خطاب به شی جین پینگ، رئیس حزب کمونیست چین و همچنین نامه سرگشاده دیگری به «همه مردمی که تحت سلطه سرکوبگرانه حزب کمونیست چین در رنج  و غذاب هستند» منتشر کرد.

راجرز گفت که اقدامش برای این بوده که «به مردم چین و به‌ویژه افراد زندانی شده توسط رژیم‌تان، بفهماند که فراموش نمی‌شوند و تنها نیستند. و همینطور که آنها در این شب کریسمس در سلولهای‌شان در زندان یا اردوگاههای کار اجباری در مکانهای مختلف سراسر چین نشسته‌اند، امیدوارم در روحشان بدانند که در جهان آزاد افرادی هستند که نام آنها را مطرح می‌کنند و خواستار آزادی آنها می‌شوند، مطمئن می‌شوند که جهان دردورنج آنها را نادیده نمی‌گیرد.»

او افزود: «علاوه بر تمام زندانیان عقیدتی در سراسر چین، فاجعه‌های بزرگی نیز وجود دارد که روح و وجدان مرا در شب بیدار نگه می‌دارد: نسل‌کشی اویغورها، جنایات در تبت؛ آزار و شکنجه مسیحیان، تمرین‌کنندگان فالون گونگ و سایر مذاهب، سرکوب جامعه مدنی، وکلا، وبلاگ‌نویسان، روزنامه‌نگاران، افشاگران و مخالفان؛ عهدهای شکسته‌شده و برچیدن آزادی در هنگ کنگ، عمل وحشیانه برداشت اجباری اعضای بدن، شکنجه و کار اجباری برده‌وار. این چیزها باید متوقف شود.»

نوشته: مینگهویی

مطالب دیگر:

ترامپ می‌گوید دادگاه عالی در رابطه با تقلب در انتخابات «ناکارآمد و ضعیف» عمل کرده است

چرا به‌ندرت خبری در رابطه با نقض حقوق بشر در چینِ کمونیست می‌شنوید؟

ویدئو: شش دلیل که نشان می دهد برداشت اجباری اعضای بدن در چین حقیقت دارد

اتحاد رسانه‌های جریان اصلی علیه ترامپ

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی