logo_eet

شرایط گرفتن ویزای آمریکا در سراسر دنیا دشوار‌‌‏تر می‌‌‏شود

دریافت ویزای آمریکا
(AP Photo/Desmond Boylan)
دریافت ویزای آمریکا
(AP Photo/Desmond Boylan)

دولت ترامپ پرسشنامه جدیدی در در درخواست ویزای آمریکا از سراسر دنیا در مورد عضویت افراد در شبکه‌‌‏های اجتماعی در پنج سال گذشته و اطلاعات زندگی افراد در ۱۵ سال گذشته افزوده است.

به گزارش رویترز، سوالات جدید که بخشی از تلاش این کشور در فیلتر کردن توریست‌‌‏های آمریکا است، ۲۳ ماه می تایید گردید.

انتقادی که به این پرسشنامه جدید وارد آمده این است که می‌‌‏تواند پر دردسر باشد و زمان بررسی پرونده‌‌‏ها را طولانی تر کرده و منجر به دلسردی دانشجویان بین المللی یا دانشمندان برای بازدید از ایالات متحده آمریکا شود.

نظارت جدید مقامات کنسولگری از تمام متقاضیان ویزا شامل درخواست اطلاعات کامل از فعالیتشان در شبکه‌‌‏های اجتماعی، آدرس‌‌‏ها، ایمیل‌‌‏ها و شماره‌‌‏های تلفن در ۵ سال گذشته و هر گونه اطلاعات شخصی در ۱۵ سال گذشته شامل آدرس، اشتغال و سفر‌‌‏های گذشته می‌‌‏شود.

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به آمریکا از گذشته تا حال

داستان مهاجرت من در کودکی در فرار از کمونیسم

اطلاعات بیشتر زمانی درخواست می‌‌‏شود که مقامات برای تایید هویت متقاضی به اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشند.

دونالد ترامپ وعده داده بود که امنیت ملی و حفاظت در مرز‌‌‏های آمریکا را بالاتر ببرد.

در حالی که تکمیل این پرسشنامه در در خواست ویزا اختیاری است، در فرم ویزا نوشته شده است که در صورت عدم ارائه اطلاعات، ممکن است تاخیردر فرآیند پرونده ایجاد شود.

وکلای مهاجرت می‌‌‏گویند که درخواست ریز اطلاعات شخصی ۱۵ سال گذشته یا توقع اینکه متقاضی ویزا فعالیتش در شبکه‌‌‏های اجتماعی مختلف را به یاد داشته باشد، ممکن است کسانی را هدف قرار دهد که اشتباهات  غیرعمد داشته یا ریز اطلاعات گذشته را به یاد نداشته باشند.

بابک یوسف زاده، وکیل و مدیر انجمن ایرانیان آمریکا در سان فرانسیسکو می‌‌‏گوید که ایالات متحده یکی از دقیق‌‌‏ترین سیستم‌‌‏های بررسی ویزا در دنیا را دارا است و نیاز به سخت‌‌‏تر کردن فرآیند دریافت ویزا نامشخص است.

اخبار مرتبط