logo_eet

توییتر حساب رسانه‌ای را به دلیل نشر ویدئویی از انتقاد نماینده کنگره از شرکت‌های غول داروسازی تعلیق کرد

شرکت بدیهی است که در این مورد، نقل قول از یک نماینده منتخب درباره موضوعی که برای همه اهمیت دارد، صرف نظر از اینکه شما موافق باشید یا خیر، مهم
(Bethany Clarke/Getty Image)

بنیانگذار شرکت رسانه‌ای گرابیِن نیوز گفت که توییتر حساب این شرکت را به دلیل انتشار ویدئویی از یکی از نمایندگان کنگره آمریکا که در حال انتقاد از شرکت‌های دارویی بوده، تعلیق کرده است.

تام الیوت، بنیانگذار گرابین، در تاریخ ۳۱ دسامبر در توییتر خود نوشت که حساب کاربری گرابین به دلیل اشاره و استناد به نظرات اندی بیگز (نماینده جمهوری‌خواه آریزونا) درباره درمان کووید ۱۹ تعلیق شده است.

در این پست آمده است که «شرکت‌های غول داروسازی به دلیل منافع اقتصادی، به داروهایی مانند هیدروکسی کلروکین یا ایوِرمکتین توجهی نمی‌کند». به این پست لینک یک ویدیو شامل نظرات نماینده کنگره نیز پیوست شده بود.

الیوت یک عکس از بیانیه ‌توییتر گذاشته بود که در آن پیامی به او ارسال شده بود مبنی بر اینکه حساب گرابین به دلیل «نقض سیاست انتشار اطلاعات گمراه‌کننده و زیان‌آور در خصوص کووید ۱۹» تعلیق شده است، که الیوت آن را «نهایت بیهودگی توییتر» توصیف کرد.

الیوت گفت: «بدیهی است که در این مورد، نقل قول از یک نماینده منتخب درباره موضوعی که برای همه اهمیت دارد، صرف نظر از اینکه شما موافق باشید یا خیر، مهم و خبرساز است. و باید اضافه کنم که زمانی نکته اصلی این فرد تفکر غالب ترقی‌خواهان بود.»

«من با اشاره به همین نکته، [به توییتر] درخواست تجدید نظر داده‌ام. با این حال، بعید بدانم که توییتر کار درست را انجام دهد و اذعان کند که این توییت شرایط و ضوابطش را نقض نکرده است.»

مقامات توییتر به درخواست اپک تایمز برای اظهار نظر در زمان چاپ این خبر پاسخی ندادند.

با این تعلیق، به نظر می‌رسد توییتر قصد دارد پست‌ها و محتوای مرتبط با کووید ۱۹ یا واکسن را که برخلاف دیدگاه‌های غالب در این خصوص است، سرکوب کند.

حساب کاربری دکتر رابرت مالون، که به ایجاد فناوری واکسن mRNA کمک کرده است، هفته گذشته به اتهام نقض شرایط و ضوابط توییتر تعلیق شد. مارجوری تیلور گرین (نماینده‌ جمهوری‌خواه جورجیانا) در سایت رسانه اجتماعی «Gettr» نوشت که در تاریخ ۲ ژانویه، صفحه شخصی توییتر او به دلایل مشابهی به حالت تعلیق درآمده است.

یکی از سخنگویان توییتر در بیانیه‌ای در تاریخ ۲ ژانویه گفت: «ما حساب مارجوری تیلور گرین را به دلیل نقض مکرر سیاست اطلاعات نادرست درباره کووید ۱۹ به طور دائم تعلیق کردیم. ما به وضوح گفته‌ایم که بر اساس سیستم حذفی خود در این سیاست، حساب‌هایی را که مکرراً این سیاست را نقض کرده‌اند، برای همیشه تعلیق خواهیم کرد.»

این در حالی است که مالون به اپک تایمز گفته است حساب کاربری او که بیش از ۵۰۰ هزار دنبال‌کننده داشت، بدون هیچ هشدار قبلی‌ای به حالت تعلیق دائمی درآمده است. این اتفاق چندین روز پیش از آنکه مالون با پادکستر محبوب، جو روگان، مصاحبه کند اتفاق افتاد.

در همین حین، روزنامه‌نگار سابق نیویورک تایمز، الکس برنسون نیز پس از مسدود شدن حساب کاربری‌اش که صدها هزار دنبال‌کننده داشت، شکایتی علیه توییتر تنظیم کرد.

ماه گذشته، جک دورسی، مدیر عامل سابق توییتر، از سِمت خود استعفا داد و این نگرانی را برانگیخت که شاید این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو موضع سخت‌گیرانه‌تری را درباره محتوایی که می‌توان پست کرد، اتخاذ کند. پاراگ آگراوال، کارمند باسابقه توییتر، که قبلاً نظرات انتقادآمیزی درباره آزادی بیان داشت، پس از جدایی دورسی مدیر عامل شده است.

مطالب دیگر:

ویدئو: آیا تحریم دیپلماتیک المپیک زمستانی پکن تاثیری دارد؟

محققان چینی یک «دادستان» هوش مصنوعی ساخته‌اند که می‌تواند به تنهایی اتهاماتی را مطرح کند

دیدگاه: رصد چین در سال ۲۰۲۲

اخبار مرتبط