Search
Asset 2

جشنواره‌ مد و لباس به سبک و سیاق ایرانی

ششمین جشواره مد و لباس فجر
ششمین جشواره مد و لباس فجر
(eghtesadonline.com)

ششمین جشواره مد و لباس فجر فردا ‎ پس از یک هفته به کار خود پایان می‌دهد. مراسم افتتاحیه بخش بین‌الملل این جشنواره با حضور حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در تالار رودکی برگزار شد. دبیر کارگروه مد و لباس از ارسال بیش از پنج هزار و ۲۰۰ اثر به ششمین جشنواره مد و لباس فجر خبر داد.

به گزارش آی‌فیلم، حمید قبادی با تشریح بخش‌های مختلف این دوره جشنواره مد و لباس اظهار کرد: از هشت بخش این دوره از جشنواره مهمترین آن طراحی است که بیش از دو هزار و ۳۰۰ طراح حضور فعال دارند.

وی از طراحی کیف و کفش و طراحی زیورآلات به عنوان دیگر بخش‌های ششمین جشنواره مد و لباس فجر یاد کرد و گفت: از طریق زیورآلات می‌توان نمادها و نشانه‌هایی را به مخاطبان منتقل کرد، از این رو در این دوره برای دومین با بیش از یک هزار اثر در این بخش به دست ما رسیده است.

قبادی در ادامه به بخش مسابقه طراحی زنده لباس هم در این دوره جشنواره اشاره کرد و گفت: در این بخش طراحی لباس اجتماع برای بانوان، طراحی بالاپوش (پیراهن مردانه) با حضور حدود ۹۰ گروه و در هر گروه سه نفر شامل طراح، الگوساز و دوزنده را را به نمایش خواهیم گذاشت.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد خاطرنشان کرد: هم‌زمان با ششمین جشنواره مد و لباس فجر ۳۲ نشست تخصصی برگزار تا مشکلات و کاستی‌های موجود در این بخش مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

قبادی همچنین از اختصاص جشنواره‌ای مستقل برای پوشاک کودک و نوجوان خبر داد و اظهار داشت: بیش از۳۵۰ اثر در این بخش به دبیرخانه جشنواره رسیده که تنها امکان نمایش ۲۰ اثر را داریم به همین دلیل بر آن شدیم تا در سال ۱۳۹۶ جشنواره مستقلی برای پوشاک کودک و نوجوان برگزار کنیم.

ششمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر که از سوم تا دهم اسفندماه جاری در تهران (تالار وحدت و برج آزادی) و هم‌زمان در ۱۵ استان کشور برگزار شد فردا طی مراسمی به کار خود پایان می‌دهد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی