Search
Asset 2

جلسه استماع مستقل پزشکان و اساتید در رابطه با آسیب‌های ناشی از واکسن کووید۱۹

شهروندان در ۲۳ ژوئن وارد دومین روز خود شد که طی آن، پزشکان، اساتید و سایر کارشناسان، داده‌ها و شواهدی را ارائه کردند که نشان‌دهنده نارسایی‌ها
از چپ به راست پرستون منینگ رهبر سابق حزب و نماینده مجلس، دکتر سوزان ناتشه، پزشک بازنشسته اطفال انتاریو، و دیوید راس، رئیس اتحادیه کانادایی مراقبت از کووید. (Andrew Chen/The Epoch Times)

در تحقیقی مستقل، بر پایه شهروندان کانادا با موضوع پاسخ این کشور به همه‌گیری، بستری فراهم شد تا افراد آسیب‌دیده از ابلاغیه‌های مربوط به کووید۱۹، داستان‌های خود را به اشتراک بگذارند و طی آن، چندین کارشناس در رابطه با آسیب‌های ناشی از واکسن کووید۱۹ سخن گفتند.

جلسه استماع شهروندان در ۲۳ ژوئن وارد دومین روز خود شد که طی آن، پزشکان، اساتید و سایر کارشناسان، داده‌ها و شواهدی را ارائه کردند که نشان‌دهنده نارسایی‌های ابلاغیه‌ها و دستورات دولت برای واکسن کووید۱۹ بود. اتحادیه مراقبت از کووید در کانادا میزبانی این تحقیق سه روزه را که در ۲۴ ژوئن به پایان رسید، به عهده داشت.

یکی از سخنرانان، یک پزشک خانواده به نام دکتر پاتریک فیلیپس بود که عمده خدمتش در انگل‌هارت انتاریو بوده است. او به اعضای نشست گفت برخی از بیماران گزارش شده به بخش اورژانس، پس از تزریق واکسن، علائم جدیدی نشان داده یا وضعیتشان وخیم‌تر شده و بدین ترتیب متوجه «مشکلات بسیار اساسی» در سیستم واکسیناسیون کووید۱۹ کانادا شده است.

اما فیلیپس گفت، پس از گزارش پنج مورد اولیه به مقامات بهداشت عمومی استان، در نامه‌ای از جانب مقامات، به وی گفته شده است که هیچ یک از موارد را نمی‌توان به عنوان عوارض جانبی واکسن‌ها طبقه‌بندی کرد.

او گفت: «من از این موضوع خیلی شگفت‌زده شدم. می‌دانم طبیعتاً شاید یکی دو مورد آن رد می‌شد، اما همه آن‌ها کاملا رد شدند.»

فیلیپس گفت، در سندی از آژانس بهداشت عمومی نوشته شده است که یک اتفاق نامطلوب تنها زمانی به عنوان عارضه ناشی از واکسن محسوب می‌شود که ظرف ۳۰ دقیقه پس از تزریق رخ دهد. وی خاطرنشان کرد که حتی معیارهای سخت‌گیرانه‌تر از این هم برای گزارش عوارض جانبی به بهداشت کانادا وجود دارد.

فیلیپس بعداً آن نامه را منتشر کرد و معتقد بود مردم باید در جریان باشند که چنین عوارض جانبی گزارش نمی‌شوند. اما این مساله و مجموعه‌ای از وقایع دیگر، در نهایت باعث شدند که کالج نظارت انتاریو بر پزشکان، در ماه مه، مجوز او را به تعلیق درآورد.

 به علاوه، علی‌رغم اینکه برخی از متخصصین، استفاده از داروی ضدانگل ایورمکتین را برای درمان اولیه کووید۱۹ توصیه کرده‌اند، مرکز سلامت کانادا این دارو را ممنوع اعلام کرده و او را از تجویز آن به بیماران منع نمود.

«روایت اشتباه»

دکتر ترزا تام، رئیس اداره بهداشت عمومی کانادا، هفته گذشته گفت از آنجایی که کارایی واکسن در طول زمان، به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد، به مقامات بهداشت توصیه می‌کند به‌جای تمرکز بر تعداد دوزهای واکسن، وضعیت واکسیناسون کانادایی‌ها را  «به‌روز» نگه دارند.

با این حال، دکتر اریک پین، متخصص مغز و اعصاب اطفال از آلبرتا، به شرکت‌کنندگان جلسه گفت که داده‌های بهداشت عمومی استان نشان می‌دهد افرادی که دو دوز واکسن دریافت کرده‌اند بیش از افرادی که فقط یک دوز واکسن دریافت کرده‌اند، در معرض ابتلا به سویه امیکرون هستند. از اواخر ماه مارس، افرادی که سه دوز واکسن دریافت کرده بودند، مستعدترین گروه برای ابتلا به ویروس امیکرون بودند. همینطور، افرادی که در انتاریو به طور کامل واکسینه شده بودند، اکثریت گروهی بودند که از اواسط دسامبر ۲۰۲۱ تا ژانویه ۲۰۲۲ به ویروس امیکرون مبتلا شدند.

دکتر پین گفت: «چیزی که الان همواره می‌شنوید این است: ‘خدا را شکر که واکسن زدم. هم خودم و هم تمام اعضای خانواده‌ام کرونا گرفتیم، اما در نهایت به بیمارستان نرفتیم.’». واقعیت این است که اگر ۶۰ ساله و سالم هستید، چاق نیستید و دیابت نوع ۲ ندارید، خطر ابتلا به کووید۱۹ و متعاقبا بستری شدن در بیمارستان زیر ۱ درصد است.

«اینکه همه می‌گویند خدا را شکر واکسن زدم و در بیمارستان بستری نشدم، ایراد دارد. قبل از تزریق واکسن هم ۹۹ درصد احتمال داشت در بیمارستان بستری نشوید.»

با این حال، به گفته دکتر پین هیچ پلتفرمی برای امثال وی که به گفتمان رسمی معترضند وجود ندارد که داده‌ها و شواهد خود را به اشتراک بگذارند.

او گفت: «هیچ بحث عمومی مجاز نیست،» و افزود «در حال حاضر مشکل این است که رسانه‌های جریان اصلی… روایت نادرستی را مدام تکرار می‌کنند».

دموکراسی کانادا

پرستون منینگ، نماینده سابق محافظه‌کار و عضو جلسه استماع، به اپک تایمز گفت که پس از شنیدن شهادت‌ها، برای او بسیار نگران‌کننده بود که دولت از گوش‌دادن به کارشناسانی که دیدگاه‌های مخالف سیاست‌های مقابله با همه‌گیری را دارند، خودداری می‌کند.

ناراحت‌کننده‌ترین مسئله این است که وقتی از آن‌ها می‌پرسید: «آیا این [اطلاعات] را به دولت ارائه کرده‌اید؟ آیا این را به مسئولان بهداشت ارائه کرده‌اید؟ و اگر چنین است، چه پاسخی دریافت کرده‌اید؟» تقریباً همه می‌گویند: «بله، ما این استدلال‌ها را به دولت ارائه کرده‌ایم اما پاسخی دریافت نکردیم.»

«[این] نشان‌دهنده ضعف دموکراسی ماست، نه فقط ضعف سیستم بهداشتی.»

او از جوانان کانادایی خواستار این شد که نگران نحوه مدیریت همه‌گیری کووید۱۹ توسط دولت باشند، زیرا نسل جوان بیشتر تحت تأثیر اقدامات بهداشت عمومی قرار می‌گیرد.

منینگ گفت: «جدی‌ترین اثرات منفی این اقدامات، روی کودکان و نسل جوان‌تر است، زیرا پیامدهای آن سالیان سال باقی می‌ماند، و اگر نتوانیم به طور رضایت‌بخشی به این نوع تأثیرات رسیدگی کنیم، آینده را به خطر می‌اندازیم.»

«من خوشبینم که این کار عملی است، اما باید برای وقوع آن تلاش کرد، چرا که خود به خود اتفاق نخواهد افتاد.»

مطالب دیگر:

هشدار دبیرکل سازمان ملل درباره فاجعه کمبود مواد غذایی

دکتر مک کالو: برنامه واکسیناسیون جهانی از مدتها قبل توسط رهبران جهان از جمله بیل گیتس طراحی شده بود

ایلان ماسک فاش کرد که به اعتقاد او چه کسی واقعاً حزب دموکرات را هدایت می‌کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی