Search
Asset 2

شکایت اپل از دو چینی به خاطر دزدی اطلاعات محرمانه

شرکت اپل بازار چین بخش قابل‌توجهی از سرمایه فعلی اپل را تشکیل می‌دهد که حدود ۳ تریلیون دلار است و آن را به بزرگ‌ترین شرکت جهان تبدیل می‌کند.
اپل در پایین‌ترین میزان فروش در طی ۱۳ سال گذشته

فروش اپل به چین

 

شرکت اپل به تازگی دادخواستی را به دولت فدرال آمریکا ارائه داده است و از آن طریق از مقامات این کشور درخواست کرده تا دو متخصص چینی را به دلیل دزدی اطلاعات محرمانه پروژه تایتان، تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت اپل درخواست کرده تا دو نفر از متخصصان پیشین این کمپانی با نام‌های شیائولانگ ژانگ و جی‌شونگ چن را دستگیر کند و فعالیت‌های آن‌ها در زمینه ربودن اطلاعات محرمانه را زیر نظر قرار دهد.

این دو متخصص تا پیش از این در شرکت اپل و در پروژه تایتان فعالیت می‌کردند که به اطلاعات حساسی از دست‌یافته‌های اپل در زمینه تولید و طراحی اتومبیل‌های خودران دسترسی داشتند. در این میان، شرکت اپل ادعا کرده که این نفر پس از جدایی از شرکت اپل اطلاعات محرمانه این پروژه را با شرکت‌های چینی وابسته به دولت چین به اشتراک گذاشته‌اند.

اپل اعلام کرده که به‌احتمال زیاد یکی از این افراد همچنان داخل خاک آمریکا سکونت دارد و اطلاعات و اسناد محرمانه پروژه تایتان و ساخت اتومبیل خودران شرکت اپل را در اختیار همسرش قرار داده که نهایتاً همسر او طی سفر خود به چین این اطلاعات را در اختیار شرکت‌های متفرقه قرار داده است.

شرکت اپل در تلاش است تا با تحت پیگرد قرار دادن این افراد، تقاضا غرامت سنگینی از آن‌ها کند و شرکت‌های دریافت کننده این اطلاعات را به خاطر دریافت اطلاعات محرمانه و غیرقانونی شرکت‌های دیگر متهم کند و از فعالیت‌های بین‌المللی آن‌ها در کشورهای دیگر جلوگیری کند.

گفتنی است که چالش اپل برای دستگیر کردن این افراد نزدیک به یک سال پیش آغاز شده است و هنوز این شرکت با مشکلات مربوط به ربودن اطلاعات محرمانه پروژه تایتان دست و پنجه نرم می‌کند.

مطالب دیگر:

ترامپ از بانک جهانی خواست اعطای وام به چین را متوقف کند

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما : فصل ۹ : تلۀ اقتصادی کمونیستی (قسمت اول)

ترس پاکستان از پکن، تحقیق درباره قاچاق صدها دختر پاکستانی به چین را متوقف کرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی