وکیل آرژانتینی
(minghui.org)

شکایت وکیل آرژانتینی از حزب کمونیست چین به‌دلیل «نسل‌کشی ویروسی»

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۰۹

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۰۹

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

نوشته: مینگ‌هویی

 آلخاندرو سانچس کالبرمتن، وکیل آرژانتینی، در ۱۶آوریل۲۰۲۰ در دادسرای جنایی و اصلاحی شماره ۱۲، شکایت کیفری به‌ثبت رساند و حزب کمونیست چین را متهم کرد که به‌دلیل مخفی‌کاری و آزاد گذاشتن این ویروس  که منجر به انتشار آن در سراسر جهان شد، «نسل کشی ویروسی» انجام داده است که بیش از ۵میلیون و سیصدهزار نفر را آلوده کرده و نزدیک به ۳۴۱هزار نفر از مردم سراسر جهان را کشته است.

کالبرمتن هم از دادگاه آرژانتین و هم دادگاه بین‌المللی جنایی (آی‌سی‌سی) خواست تا درباره منشأ ویروس حزب کمونیست چین تحقیق کنند. ویروس کرونا بعد از مخفی‌کاری و سوءمدیریت حکومت چین در این رابطه، ویروس حزب کمونیست چین نامیده شد. او همچنین سازمان بهداشت جهانی را به همدستی در مخفی‌کاری حکومت چین و عدم صدور هشدار به‌موقع به جامعه بین‌المللی در مورد شیوع اولیه ویروس متهم کرد.

کالبرمتن در صدد است تا مشخص کند که آیا این مرگ و میرها و «بحران های اقتصادی، بهداشتی و اجتماعی یک نسل‌کشی یا جنایاتی علیه بشریت است» که باید طبق اساسنامه رم، که در سال ۲۰۰۱ توسط آرژانتین تصویب شد توسط دادگاه بین‌المللی کیفری محکوم شود.

کالبرمتن اعلام کرد که او همچنین به نمایندگی از قربانیان ویروس حزب کمونیست چین در آرژانتین  طرح دعوی به‌ثبت می‌رساند.

کالبرمتن به وب‌سایت TierraPura.org گفت که همه مسیرها به مسئول بودن دولت چین ختم می‌شود. این مسئول بودن امری جنایی است زیرا آنها مردم را کشته‌اند و بسیاری اتفاق های دیگر. این مسئله بسیار مهلک بوده است.

مطالب دیگر:

ایتالیایی‌ها به‌دلیل سوءمدیریت حزب کمونیست چین در رابطه با شیوع ویروس کرونا از این رژیم شکایت می‌کنند

درخواست استرالیا برای فشار بر چین جهت تحقیق و بررسی مستقل

انتقاد شدید از پکن، به خاطر به خطر انداختن آزادی و استقلال هنگ‌کنگ