Search
Asset 2

شکلات‌‌‌‌‏های خطرناک هالووین، تهدیدی برای جان کودکان

شکلات‌‌‌‌‏های خطرناک هالووین، تهدیدی برای جان کودکان

شکلات‌‌‌‌‏های خطرناک هالووین، تهدیدی برای جان کودکان

دختربچه‌‌‌‏ای کانادایی پس‌‌‌‌‏از بلعیدن شکلات‌‌‌‌‏های جشن هالووین راهی بیمارستان شد.

این دختر یازده ساله که اهل کمبریج استان انتاریو است، پس‌‌‌‌‏از خوردن بسته‌‌‌‌‏ای از شکلات کره بادام ‌‌‌‌‏زمینی «ریس» احساس درد شدیدی کرد.

به گزارش سی‌‌‌‌‏تی‌‌‌‌‏وی نیوز، او ابتدا به بیمارستان محلی منتقل شد، اما پس‌‌‌‌‏از این که مشخص شد شکلات‌‌‌‌‏ها حاوی قطعات فلزی بوده، برای جراحی اضطراری به بیمارستان عمومی همیلتون فرستاده شد.

سخنگوی شرکت «هرشِی» که تولیدکننده شکلات‌‌‌‌‏های کره بادام‌‌‌‌‏زمینی «ریس» است، می‌‌‌‌‏گوید که مشخص نیست که چگونه این تکه‌‌‌‌‏های فلزی در شکلات‌‌‌‌‏ها پیدا شده‌‌‌‌‏اند. او عقیده دارد که بعید است که آلودگی از طریق وسایل کارخانه رخ داده باشد چراکه در آنجا مقدمات و تجهیزات متعددی از جمله چندین ردیاب فلز و بازرسی‌‌‌‌‏های بصری برای جلوگیری از چنین حوادثی وجود دارد.

«جف بکمن» مدیر ارتباطات سازمانی این شرکت نیز به سی‌‌‌‌‏تی‌‌‌‌‏وی کیچنر گفت: «از هنگام چیدن گیاهان تا هنگام مصرف، از ایمن و سلامت محصولاتمان اطمینان داریم.»

پلیس منطقه ای واترلو اکنون درحال گفتگو با صاحبان فروشگاه‌‌‌‌‏های محلی و تحقیق درباره مسیری است که این شکلات‌‌‌‌‏ها به‌‌‌‌‏دست دختربچه رسیده است.

پلیس می‌‌‌‌‏گوید که چندین سال است درباره آب‌‌‌‌‏نبات‌‌‌‌‏ها و شکلات‌‌‌‌‏های هالووین آلوده گزارشی دریافت نکرده‌‌‌‌‏اند، اما اخیرا حوادثی مشابه وجود داشته است.

در گزارشی دیگر از پلیس چاتام کنت، مادر کودکی در شهر لندن اونتاریو، هنگام بررسی خوراکی‌‌‌‌‏های هالووین فرزندش، سوزنی داخل شکلاتش پیدا کرد.

پلیس در شهرهای فردریکتون و بَتِرست در استان نیو برانزویک، هم از کشف اشیائی فلزی که در دسته آب‌‌‌‌‏نبات‌‌‌‌‏ها قرار داده شده بودند، گزارش‌‌‌‌‏ داده است.

در مورد دیگری هم از رود آیلند، مادر یک دختر هشت ساله چهار قرص آدرال در کیسه آب‌‌‌‌‏نبات‌‌‌‌‏های هالووین دخترش یافت و فورا آنها را به اداره پلیس برد.

«آدرال» ، نام تجاری نوعی دارو است که برای درمان اختلال بیش‌‌‌‏فعالی و کمبود توجه یا ADHD تجویز می‌‌‌‌‏شود. مصرف بدون تجویز این دارو ممکن است سبب ایجاد حالت عصبی و سردرد در فرد شود.

پلیس می‌‌‌‌‏گوید که قرص‌‌‌‌‏ها در کیسه‌‌‌‌‏ای پلاستیکی با آب‌‌‌‌‏نبات‌‌‌‌‏ها مخلوط شده بودند. آنها بر این باورند که ممکن است قرار دادن این قرص‌‌‌‌‏ها در کیسه عمدی نباشد.

خوشبختانه کودک هیچ‌‌‌‌‏یک از قرص‌‌‌‌‏ها را مصرف نکرده و صدمه‌‌‌‌‏ای ندیده‌‌‌‌‏ بود.

تحقیقات پلیس دراین باره ادامه دارد.

مطالب دیگر:

درخواست دختر شایسته کانادا برای پایان دادن به برداشت اجباری اعضای بدن در چین

برداشت غیر قانونی اعضای بدن چیست؟

بازی‌های مفید و بازی‌های خطرناک برای کودکان (فایل صوتی)

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی