Search
Asset 2

ترامپ خواستار لغو نتایج ویسکانسین در انتخابات ۲۰۲۰ و اعلام «برنده واقعی» شد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا (Scott Olson/Getty Images)
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا (Scott Olson/Getty Images)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، یک روز پس از آن که دادگاه عالی ویسکانسین اعلام کرد صندوق‌های رأی غیرقانونی است، خواستار لغو نتایج انتخابات ۲۰۲۰ ویسکانسین شد.

رئیس‌جمهور سابق در ۹ ژوئیه در Truth Social با اشاره به خود به‌عنوان برنده انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در ویسکانسین نوشت: «ایالات دیگر به تصمیم شگفت‌انگیز دادگاه عالی ویسکانسین که صندوق‌های رأی را غیرقانونی اعلام می‌کند، نگاه می‌کنند و درباره آن مطالعه خواهند کرد و این تصمیم شامل انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ نیز می‌شود.»

ترامپ گفت: «رابین ووس باید تصمیمی بگیرد! آیا ویسکانسین الکتورها را باز پس می‌گیرد، انتخابات را به برنده واقعی واگذار می‌کند، یا عقب می‌نشیند و  همانطور که کشور ما همچنان به جهنم می‌رود کاری انجام نمی‌دهد؟»  و از رابین ووس، رئیس مجلس ایالتی ویسکانسین خواست تا پیروزی بایدن در سال ۲۰۲۰ در ویسکانسین را بی‌اعتبار اعلام کند.

بر اساس آرشیو ملی ایالات متحده، جو بایدن ۲۰۶۸۲ رای بیشتر از ترامپ در ویسکانسین یا حدود ۰.۶ درصد رای کسب کرد. در سال ۲۰۲۰ در مجموع ۳.۲ میلیون رای در این ایالت به صندوق انداخته شد.

صندوق‌های رای

اظهارات ترامپ یک روز پس از آن بیان شد که دادگاه عالی ویسکانسین استفاده از صندوق‌های رای را – که طبق دستورالعمل‌های صادر شده توسط کمیسیون انتخابات ویسکانسین (WEC) در جریان انتخابات ۲۰۲۰ مجاز بود- در یک تصمیم ۳ به ۴ غیرقانونی اعلام کرد.

ترامپ علاوه بر مشکلات مربوط به صندوق‌های رای، مدعی شد که سرمایه گذاری‌های انجام شده توسط مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا (فیسبوک سابق) در انتخابات ۲۰۲۰ بخشی از یک کمپین رشوه خواری بوده که نتایج انتخابات را به نفع جو بایدن تغییر داده است.

ترامپ گفت: «همه می‌دانند که سرنوشت ۴۱۷ میلیون دلاری که مارک زاکربرگ در انتخابات ریاست‌جمهوری فاسد ۲۰۲۰ سرمایه‌گذاری کرد، چه شد.» او در اوایل سال جاری بودجه زاکربرگ را «رشوه انتخاباتی» خواند.

زاکربرگ و همسرش، پریسیلا چان، به دفاتر انتخاباتی در سراسر کشور که شمارش رسمی آرای دولت را در انتخابات ۲۰۲۰ تأمین مالی می‌کردند، کمک مالی کردند. این زوج ۴۱۹.۵ میلیون دلار به سازمان‌های غیرانتفاعی کمک کردند که ۳۵۰ میلیون دلار آن به پروژه انتخابات امن مرکز چپ‌گرای فناوری و زندگی مدنی (CTCL) اختصاص یافت.

مطالب دیگر:

ایلان ماسک: کسی که دستگاه متن رسان بایدن را کنترل می‌کند، رئیس جمهور واقعی است

جمهوری‌خواهان: بایدن به‌‎خاطر فروش ذخایر نفت استراتژیک  آمریکا به شرکت چینی مرتبط با پسرش «قابل استیضاح» است

دیدگاه: واکسن فایزر به باروری مردان آسیب می‌زند؛ حق با نظریه‌پردازان توطئه بود

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی