Asset 2

رئیس جمهور افغانستان در مذاکرات اضطراری وعده داد از مردم در مقابل حمله طالبان دفاع کند

طالبان رئیس جمهور افغانستان در مذاکرات اضطراری وعده داد از مردم در مقابل حمله طالبان دفاع کند اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان روز شنبه گفت
(WAKIL KOHSAR/AF

اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان روز شنبه گفت که در حال مذاکره فوری با رهبران محلی و شرکای بین المللی است، در حالی که قول داده است که نیروهای امنیتی این کشور را تقویت کند، زیرا حمله گروه تروریستی طالبان در روزهای اخیر منجر به سقوط قندهار و هرات شده و اکنون به پایتخت این کشور نزدیک شده و ترس از بازگشت به حکومت تندرو اسلامی را افزایش داده است.

غنی این اظهارات را در یک سخنرانی تلویزیونی کوتاه که پس از تصرف شهرکی در جنوب کابل توسط طالبان انجام شد، بیان کرد که این گروه تروریستی می‌تواند از آن به عنوان سکوی پرش برای آغاز حمله‌ای ترسناک به پایتخت استفاده کند.

غنی گفت: «به عنوان رئیس جمهور شما ، تمرکز من بر جلوگیری از بی‌ثباتی  خشونت و آوارگی مردم من است.»

غنی گفت: «ما در داخل دولت با بزرگان و رهبران سیاسی، نمایندگان سطوح مختلف جامعه و متحدان بین‌المللی خود مشورت کرده‌ایم.»

او هیچ نشانه‌ای از پاسخ به درخواست طالبان مبنی بر استعفای وی به عنوان پیش شرط مذاکرات برای آتش بس و حل سیاسی مناقشه نظامی چند دهه‌ای نشان نداد. رئیس جمهور گفت که اولویت او تثبیت نیروهای امنیتی و دفاعی کشور برای مقابله با حمله با طالبان است.

او گفت: «اقدامات جدی در این زمینه در حال انجام است.»

در مواجهه با حمله طالبان، به کارکنان سفارت آمریکا در کابل دستور داده شده است تا اسناد و سایر تجهیزات و مدارک حساس را از بین ببرند. پنتاگون اعلام کرد که حدود ۳هزار سرباز نظامی را برای کمک به خروج کارکنان سفارت آمریکا اعزام می‌کند.

مطالب دیگر:

رژیم چین با صدور حکم سنگین برای یک شهروند کانادایی، اعتراض بین‌المللی را برانگیخت

ملاقات گاردهای ساحلی تایوان و آمریکا با وجود فشارهای رژیم چین

فیلم مستند ردیابی منشا ویروس کرونای ووهان

اخبار مرتبط