Search
Asset 2

طرح مجلس نمایندگان آمریکا برای لغو ویزای فرزندان و خانواده مقامات جمهوری اسلامی

(Anna Rose Layden/Getty Images)
(Anna Rose Layden/Getty Images)

تعدادی از اعضا مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارند با تصویب یک قانون جدید ویزای فرزندان و خانواده مقامات جمهوری اسلامی که در آمریکا به سر می‌برند را باطل و آنها را از این کشور اخراج کنند.

پایگاه خبری المانیتور خبر داد که تعدادی از نمایندگان هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات آمریکا این طرح را برای ابطال ویزا و اقامت اعطا‌شده به بستگان عوامل سرکوبگر وابسته به حکومت جمهوری اسلامی در آمریکا ارائه کرده‌اند.

در صورت تصویب و نهایی‌شدن این طرح، وزارت خارجه آمریکا موظف می‌شود که بررسی کند که آیا گروه گسترده‌ای از مقامات جمهوری اسلامی از جمله اعضای سپاه، دفتر علی خامنه‌ای و نیروی انتظامی و اعضای نزدیک خانواده آنها در این کشور حضور دارند یا خیر.

این بررسی نه تنها شامل افرادی است که درخواست ویزای جدید دارند، بلکه افرادی از گروه‌های ذکر شده که قبلا ویزای آمریکا را دریافت کرده‌اند نیز شامل می‌شود.

بر اساس متن این لایحه پیشنهادی، هرگونه روادید صادر شده برای افرادی که در نقض حقوق بشر و فساد گسترده در ایران دخیل هستند، باید لغو شود.

جو ویلسون عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در همین رابطه گفت: «غیرقابل‌باور است که به مقامات جمهوری اسلامی و اعضای خانواده‌شان ویزا داده می‌شود تا به ایالات متحده بیایند تا از همان آزادی‌هایی بهرمند شوند که شهروندان ایران به دنبال آن هستند.»

وی که یکی از تدوین کنندگان این طرح است ادامه داد: «این لایحه که من به همراه همکاران دوحزبی خود ارائه کردم، اطمینان حاصل می‌کند که آن ویزاهایی که هرگز نباید صادر می‌شدند لغو شوند.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی