Search
Asset 2

طرز تهیه ساده پااِیا اسپانیایی

(Unsplash)
(Unsplash)

مواد لازم برای ۴ تا ۶ نفر

۵۰۰ گرم برنج

۱ عدد سینه مرغ

۲ عدد ران مرغ

 ۱ عدد فلفل دلمه‌ای بلند، سبز یا قرمز

۱ عدد پیاز متوسط

۳ حبه سیر

 ۲ عدد گوجه

 زعفران و نمک به مقدار لازم

روغن زیتون

 آب دو برابر مقدار برنج یا آب مرغ

درست کردن پاایا اسپانیایی قدم به قدم بسیار ساده است زیرا که یکی از غذاهای آسان بشمار می‌‏آید و نیاز به صرف زمان زیادی ندارد. در قدم اول باید سبزیجات را خرد کنید: یک عدد پیاز متوسط سه حبه سیر دو عدد گوجه و فلفل دلمه‌ای بلند که می‌تواند بسته به سلیقه خودتان سبز یا قرمز باشد. در قدم بعدی باید مرغ‌ها را خرد کنید. سینه و ران‌‏ها  یا می‌‏توانید آنها را از قبل تکه شده خریداری کنید.

سپس ماهیتابه را کمی گرم کنید و سه قاشق غذا خوری روغن زیتون بریزید. اول فلفل دلمه ای را درون ماهیتابه بریزید؛ زیرا دیرتر از بقیه سبزیجات می‌‏پزد.

زمانی که طلایی شد، پیاز، سیر و در آخر گوجه را اضافه کنید. پس از آن مرغ را درون ماهیتابه بریزید و اجازه دهید تا همراه سبزیجات طلایی شود. همه مواد را هم بزنید تا مزه مرغ قاطی سبزیجات و تمام قسمت‌‏ها طلایی شود.

بعد برنج، آب و زعفران را اضافه کنید. آب اضافه شده حتما باید دو برابر مقدار برنج باشد.

با کمک یک قاشق بزرگ برنج را به آرامی هم بزنید تا کاملاً مخلوط مواد داخل تابه و در همه جای آن پخش شود. در نهایت به مقدار لازم نمک اضافه کنید.

دقت کنید که آب به تمام سطح برنج برسد تا همه جا به یک اندازه بپزد. برای ۵ تا ۷ دقیقه اول شعله را زیاد کنید و سپس روی شعله متوسط قرار دهید تا تمام آب آن خشک شود. در این زمان برنج را مزه کنید تا سفت نباشد. اگر تمام آن به صورت کامل پخته شده بود غذا آماده سرو است.

مطالب دیگر:

تأثیرات مثبت مدیتیشن روی ذهن انسان چیست؟

نام درست ویروس کشنده‌‌ای که در تمام دنیا پخش شده، چیست؟

در مواقع بحران با کودکان چگونه رفتار کنیم؟

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی