Search
Asset 2

طرز تهیه چیز کیک هلو (ویدئو)

طرز تهیه چیز کیک هلو

[aparat id=”ij34C”]

 

طرز تهیه چیز کیک هلو

مواد لازم برای تهیه چیز کیک هلو:
بیسکویت ساقه‌‏طلایی : ۱ بسته
شکر: ۱ پیمانه
کره: ۷۰ گرم
خامه: ۱۰۰ گرم
پنیر خامه‌‏ای: ۲۰۰ گرم
کمپوت هلو: به میزان لازم
آب کمپوت هلو: ½ پیمانه
پودر ژلاتین: ۱ قاشق سوپ‌‏خوری
وانیل مایع: ½ قاشق چای‌‏خوری
دارچین: مقداری

طرز تهیه اسپرینگ رول مرغ ( شرق چین )

طرز تهیه بادمجان لقمه‌ای (ویدئو)

طرز تهیه چیز کیک هلو:

پودر ژلاتین را با ۳/۱ استکان آب‌‏جوش مخلوط و بن‌‏ماری می‌‏کنیم. (روی حرارت بخار آب قرار می‌‏دهیم تا پودر ژلاتین در آب‌‏جوش حل شده و مایع شفافی باقی بماند.)
بیسکوییت را کوبیده یا در مخلوط‌‏کن پودر می‌‏کنیم و همراه یک قاشق شکر و ۷۰ گرم کره آب شده خوب ورز می‌‏دهیم تا خمیر نسبتا چسبنده‌‏ای بدست آید. آن را کف قالب ریخته، با کف دست پهن کرده و خوب فشار می‌‏دهیم تا تمام کف قالب یکنواخت شود. سپس قالب را به‌‏مدت ۱۵ دقیقه در یخچال می‌‏گذاریم تا خمیر کمی سفت شود.
در این فاصله، لایه رویی را آماده می‌‏کنیم. برای این کار در ظرفی دیگر، خامه، پنیر خامه‌‏ای و باقیمانده شکر را ریخته و با هم‌‏زن خوب هم می‌‏زنیم تا یکنواخت شود؛ آب کمپوت و در صورت تمایل، وانیل را نیز به آن افزوده و در مرحله آخر ژلاتینِ بن ماری‌‏شده را اضافه می‌‏کنیم. بعد از این‌‏که مخلوط یکنواختی حاصل شد، آن را روی لایه بیسکویتی که در یخچال کمی سرد شده بود، می‌‏ریزیم و مجددا در یخچال قرار می‌‏دهیم تا لایه رویی نیز کمی سفت شود.
در نهایت قطعات ریزشده هلو را روی این لایه چیده و کمی دارچین روی آن می‌‏پاشیم. این بار چیزکیک آماده را حدود دو ساعت در یخچال می‌‏گذاریم تا برای سروکردن آماده شود.

مطالب دیگر

آشنایی با بانوی هنرمند طراح کیک های سه بعدی (ویدئو)

چند راه ساده برای شیک و مدرن کردن خانه های قدیمی

راه‌‏های شناسایی و کنترل احساسات

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی