logo_eet

طوفان و گرباد شدید ایالت‌های مرکزی آمریکا را در هم کوبید

تصویری از گردباد در کارل جانکشن، ایالت میزوری، 22 می 2019 (Shayla Brooks and Chris Higgins via AP)
تصویری از گردباد در کارل جانکشن، ایالت میزوری، 22 می 2019 (Shayla Brooks and Chris Higgins via AP)
تصویری از گردباد در کارل جانکشن، ایالت میزوری، ۲۲ می ۲۰۱۹ (Shayla Brooks and Chris Higgins via AP)

سیل، طوفان و گردبادهای شدید بخش‌های وسیعی از آمریکا را در نوردیده است و تاکنون دستکم ۴ قربانی به جای گذاشته است. تگزاس تا اوکلاهما، کانزاس، نبراسکا، آیووا، میزوری و ایلینوی مناطقی هستند که تحت تأثیر طوفان و باران‌های سیل‌آسا، قرار گرفته‌اند.

به گزارش سرویس ملی هواشناسی، گردباد شدید روز چهارشنبه شهرهای میسوری و جفرسون سیتی را در هم کوبید و به سمت شمال شرقی به حرکت خود ادامه داد.

در اوکلاهاما مقامات به دلیل خطر طغیان رودخانه‌ها به ساکنین شهر هشدار تخلیه داده شد و دو قایق در رودخانه آرکانزاس واقع در این منطقه بر اثر طوفان دچار سانحه شدند. همچنین در خصوص خطر شکستن سد در این ناحیه، برای اهالی هشدارهای لازم صادر شد.

شبکه «سی‌بی‌اس نیوز» گزارش داده است که سطح آب رودخانه آرکانزاس به میزان بی‌سابقه‌ای بالا آمده و رودخانه‌ها در میزوری و می‌سی‌سی‌پی هم بالا آمده‌اند.

در جفرسون سیتی، حدود ۱۰۰ مجروح این حادثه به بیمارستان منتقل شدند. پلیس این شهر در توئیتر خود ضمن ارائه هشدارهای لازم به مردم، گفته است که در سطح معابر قطعات شکسته شده شیشه، مصالح، سقف‌های کاذب و… پخش هستند و در بلوار الیس این شهر خطوط انتقال سقوط کرده است. پلیس این شهر، پیش از آغاز گردباد در یک تویت فوری هشدار داد.

یک توئیت از اداره امنیت عمومی میسوری نیز خطر وقوع سیلاب‌های ناگهانی را هشدار داده است. درست هشت سال قبل، یک گردباد سهمگین در این منطقه موجب مرگ ۱۶۱ تن شد.

به بر گزارش رسانه‌های محلی، روز سه شنبه حداقل ۳۳ مورد گردباد در میزوری و کانزاس و در روز دوشنبه هم ۲۴ مورد گردباد در تگزاس و اوکلاهما مخابره شده است.

قربانیان این حوادث تا کنون یک زن ۷۴ ساله در شهر آیووا بوده است و دو نفر نیز در یک تصادف رانندگی که ناشی از طوفان در میسوری رخ داده بوده‌اند. یک زن نیز در حوالی اوکلاهاما کشته شده است.

مطالب دیگر:

مصادره اموال بنیان گذار ویکی‌لیکس و احتمال استرداد وی به سوئد

رژه زیبای ۱۰ هزار نفر در نیویورک / درخواست برای پایان دو دهه آزار و اذیت در چین

اخبار مرتبط