Asset 2

مدیرعامل فایزر پیش‌بینی می‌کند وضعیت تا بهار به حالت عادی بازگردد اما کووید۱۹ سال‌ها ادامه داشته باشد

بورلا مدیر عامل فایزر، نوعی از واکسن کووید۱۹ که به طور خاص سویه اومیکرون و سایر سویه‌های در حال گسترش را هدف قرار می‌دهد «در ماه مارس آماده
آلبرت بورلا، مدیر عامل شرکت داروسازی فایزر (Drew Angerer/Getty Images)

آلبرت بورلا، مدیرعامل فایزر، اخیراً در مصاحبه‌ای با خبرگزاری‌های فرانسوی اعلام کرد گرچه انتظار دارد کووید۱۹ تا سال‌ها باقی بماند اما معتقد است موج‌های آینده محدودیت‌های جدی به همراه نخواهند داشت و پیش‌بینی می‌کند حوالی بهار، زندگی به حالت «عادی» بازگردد.

بورلا در مصاحبه‌ای با روزنامه فرانسوی فیگارو که ۱۶ ژانویه منتشر شد، گفت انتظار دارد بهار امسال «به زندگی عادی بازگردیم»، با این وجود باید توجه داشت که پویایی جهش‌های کووید۱۹ و گسترش آن مانع از هرگونه پیش‌بینی دقیق می‌شود.

کووید۱۹ بیماری ناشی از ویروس حزب کمونیست چین است که با نام سارس-کووید-۲ نیز شناخته می‌شود.

مدیرعامل فایزر در مصاحبه‌ای جداگانه با شبکه تلویزیونی بی‌اف‌ام، وعده پیشرفت در تولید آزمایش‌ها، واکسن‌ها و درمان‌های کووید۱۹ را با این چشم‌انداز خوشبینانه همراه کرد که انتظار می‌رود موج فعلی کووید۱۹ که در آن سویه اومیکرون غالب است، «آخرین موج با محدودیت‌های زیاد» باشد.

در عین حال، بورلا پیش‌بینی می‌کند کووید۱۹ تا چندین سال ادامه خواهد داشت.

بورلا در مصاحبه‌ای با بی‌اف‌ام گفت: «این ویروس در سراسر جهان شیوع پیدا کرده و خلاص شدن از آن خیلی سخت است.»

علاوه بر آن، اعلام کرد فایزر قصد دارد در پنج سال آینده بیش از نیم میلیارد دلار در فرانسه سرمایه‌گذاری کند تا تولید جهانی قرص پکسلووید کووید۱۹ را افزایش دهد که ماه دسامبر در ایالات متحده تأییدیه اضطراری گرفت.

این سرمایه‌گذاری صرف تولید ماده مؤثره فعال قرص پکسلووید در کارخانه‌ای تحت اداره گروه دارویی فرانسوی نواسِپ خواهد شد که ۱۷ ژانویه اعلام کرد برای تقویت زنجیره تأمین جهانی فایزر، توافق‌نامه‌ای را با این شرکت دارویی امضا کرده است.

مطالب دیگر:

چین برای دامن زدن به بحران فنتانیل در غرب، پول‌های کثیف را راهی آن‌جا می‌کند

اسکات اطلس: انکار مصونیت طبیعی در دستورالعمل واکسیناسیون آمریکا «در تاریخ مدرن بی‌سابقه است»

رژیم چین آزار و شکنجه فالون گونگ را در آستانه بازی‌های المپیک زمستانی تشدید می‌کند

اخبار مرتبط