Search
Asset 2

عرضه ده‌ها اثر هنری ایرانی در حراج کریستیز دوبی

حراج کریستیز دبی
(RABIH MOGHRABI/AFP/Getty Images)
حراج کریستیز دبی
(RABIH MOGHRABI/AFP/Getty Images)

شامگاه ۲۸ اسفندماه هتل امارات تاورز واقع در دبی میزبان بیست و دومین دوره حراج کریستیز خواهد بود و طی آن ۴۹ اثر از ۳۲ هنرمند معاصر ایران در کنار هنرمندانی از دیگر کشورهای خاورمیانه چکش خواهند خورد.

این حراج سالانه دوبار توسط خانه حراج کریستی در دبی برگزار شده و عمدتا آثاری از هنر معاصر کشورهای خاورمیانه در آن عرضه می‌شود. موفقیت هنرمندان ایرانی سبب شده است که این موسسه آثار ایرانیان را در اروپا نیز عرضه کند.

به گزارش هنرآنلاین در این دوره ۳۰ هنرمند ایرانی حضور دارند که سیراک ملکونیان در کنار حسین زنده‌رودی و فرهاد مشیری بیشترین آثار حراج از جانب هنرمندان ایرانی را به خود اختصاص داده‌اند.

پرویز تناولی هنرمند معاصر ایران در این دوره از کریستیز خاورمیانه پنج مجسمه از سری مجسمه‌های هیچ دارد که اثر اولش با عنوان «هیچ و صندلی» با قیمت پایه ۵۰ الی ۷۰ هزار دلار  و چهار اثر دیگر او به صورت یک مجموعه با قیمت ۶۰ تا ۸۰ هزار دلار عرضه می‌شود.

سهم سهراب سپهری، شاعر و نقاش شهیر ایرانی دو اثر در این حراجی است. دو نقاشی بدون عنوان که در دهه ۶۰ میلادی خلق شده و با قیمت‌های ۲۲۰ تا ۲۸۰ هزار دلار و ۵۰ تا ۷۰ هزار دلار چکش می‌خورد.

از رضا درخشانی، نقاش و موزیسین صاحب سبک کشورمان که آثارش مورد توجه بسیاری از اروپاییان قرار گرفته دو اثر زیبا در کریستیز بیست و دوم ارائه شده است: اثر از سری «هانتینگ کالر» که در سال ۲۰۱۰ خلق شده و همچنین اثر «هر روز تابستان و هرشب پاییز».

بخش نمایشگاهی بیست و یکمین حراج کریستیز دوبی ۲۶ اسفند (۱۶ مارس) در هتل امارات تاورز بر پا می‌شود و پس از دو روز فرصت تماشای آثار، حراج این دوره ساعت ۷ بعد از ظهر در سالن گودفین این برج شاخص دوبی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی