Search
Asset 2

به‌دلیل قرنطینه شهری در چین، شهروندان برای تأمین غذا و آذوقه با مشکل مواجه شده‌اند

(STR/AFP via Getty Images)
(STR/AFP via Getty Images)

از زمانی که مقامات شیان، این شهر ۱۳ میلیون نفری شمال غربی چین را در ۲۳دسامبر به دلیل شیوع سریع کووید-۱۹ در قرنطینه قرار دادند، مردم برای تهیه غذا و آذوقه با مشکل مواجه شده‌اند.

همه ساکنان این شهر در مرحله دیگری از آزمایش کووید-۱۹ قرار گرفته‌اند، در حالی که ۹۰ محله مسکونی در شهر بسته شده‌اند. ۱۳ میلیون شهروند از بیرون رفتن منع شده‌اند. برخی از ساکنان محلی به اپک تایمز زبان چینی گفتند که حتی قبل از قرنطینه کامل وقت برای تهیه غذا نداشتند.

لیو فنگ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های استان شانشی، گفت که در این دور از شیوع کووید-۱۹، شیان شاهد انتقال و انتشار مخفیانه ویروس در جامعه بوده است و در خارج از شهر به سایر نقاط شهر سرایت کرده است. بیست و شش مقام محلی به خاطر آن پاسخگو و تنبیه شدند.

مقامات محلی شیان محدودیت‌هایی را اعمال کرده‌اند و می‌گویند که از نیمه شب ۲۳دسامبر، هر خانواده فقط می‌تواند هر دو روز یک عضو را برای خرید مایحتاج اولیه روزانه به بیرون بفرستد. ساکنان «مگر در موارد ضروری نباید شهر را ترک کنند» و کسانی که مایل به سفر هستند باید برای مجوز اقدام کنند. همه مشاغل غیر ضروری نیز تعطیل هستند.

از ۲۳ دسامبر، اطلاعات موجود در وب‌سایت رسمی فرودگاه بین‌المللی شیان شیان یانگ نشان می‌دهد که وضعیت تمام پروازهای داخلی و خارجی «لغو» شده است. حمل و نقل ریلی و بزرگراهی در داخل و خارج از شیان نیز به حالت تعلیق درآمده است.

اپک تامیز ویدئویی به دست آورده است که نشان می‌دهد ساکنان شیان در قرنطینه در بالای ساختمان‌ها فریاد می‌زنند، زیرا مواد غذایی و آذوقه‌شان تمام شده است.

وانگ گانگ (نام مستعار)، مستأجر ساختمان ۱۵ در انجمن شیان چانگفنگیوان، به اپک تایمز چینی گفت: «ازآنجاکه به آنها از قبل اطلاعی ندادند، اصلاً غذا در خانه وجود نداشت. بعد از ظهر از مغازه کنار ساختمان چند بسته رشته فوری خریدم که دو روز دوام آورد. روز سوم صاحب فروشگاه گفت که قفسه‌ها خالی است و همه اجناس فروش رفته است. صاحب فروشگاه دیشب به قرنطینه برده شده است.»

او گفت: «بعداً، پیامی در مورد آن در ویبو ارسال کردم. این موضوع فقط کمی حل شد و اکنون می‌توان مواردی را در محله ارسال کرد. اما قیمت سبزیجات دو یا سه برابر شده است.»

وانگ نگران بود: «اگر شخصی در طول قرنطینه به شدت بیمار باشد، پس چه اتفاقی می افتد؟» علاوه بر این، ازآنجاکه درب ساختمان از بیرون با زنجیر آهنی قفل شده است، در صورت آتش‌سوزی، تمامی افراد داخل ساختمان نمی‌توانند فرار کنند.

یو جیا (نام مستعار)، مستأجر ساختمان شماره ۱۶ در جامعه چانگفنگیوان، به اپک تایمز چینی گفت که ساکنان غافلگیر شده بودند زیرا از قبل در مورد قرنطینه مطلع نشده بودند. او حتی تا بعد از ظهر چیزی برای خوردن نداشت. او واقعا گرسنه بود و به طبقه پایین رفت تا از نگهبان بپرسد که چگونه ساکنان می‌توانند برای زندگی روزمره غذا تهیه کنند. نگهبان به او گفت که آنها باید خودشان آن مشکل را حل کنند.

هیچ کس در مدیریت مجتمع به آنچه برای ما اتفاق می‌افتد اهمیت نمی‌دهد. آنها فقط یک کد کیو‌آر و شماره تلفن فروشگاه رفاه را روی دروازه مجتمع نصب کرده‌اند. به فروشگاه رفاه زنگ زدم و مقداری رشته فرنگی و نان فوری خریدم. سبزی فقط صبح بعد از روز سوم در دروازه مجتمع موجود بود، اما قیمت سبزیجات بسیار گران است.

مطالب دیگر:

دیدگاه: شیوع فعلی کووید۱۹ نشان می‌دهد که واکسن درمان قطعی همه‌گیری نیست

کارشناسان: زمان آمریکا برای آماده شدن برای جنگ احتمالی با چین بر سر تایوان رو به اتمام است

دانشگاه کالیفرنیا استاد روانپزشکی را به‌خاطر سرپیچی از دستورالعمل واکسیناسیون اجباری کووید۱۹ اخراج می‌کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی