Search
Asset 2

مجلس جورجیا، لایحه اصلاحات چندگانه انتخابات را تصویب کرد

غیابی مجلس نمایندگان جورجیا، یک لایحه چندگانه را تصویب کرد که بخشی از قوانین انتخابات را اصلاح خواهد کرد، از جمله قوانین مربوط به رای دادن
(Virginie Kippelen/AFP via Getty Images)

مجلس نمایندگان جورجیا، یک لایحه چندگانه را تصویب کرد که بخشی از قوانین انتخابات را اصلاح خواهد کرد، از جمله قوانین مربوط به رای دادن غیابی، مدارک شناسایی لازم برای رای‌دهندگان غیابی و محدودیت‌های زمانی برای رای‌ دادن و چند مورد دیگر.

این لایحه ۶۶ صفحه‌ای به نام HB 513 از سوی اکثریت جمهوریخواه و با رای ۹۷ نفر موافق به ۷۲ نفر مخالف به تصویب رسید و برای بحث و مناقشه بیشتر به مجلس سنای ایالت فرستاده شد.

بری فلمینگ نماینده ایالت از هارلم، حامی اصلی لایحه HB 513 گفت که این طرح برای احیای اعتماد رای‌دهندگان به سیستم انتخاباتی جورجیا پس از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ طراحی شد، زیرا در این انتخابات ادعاهای زیادی درباره بی‌نظمی و تقلب انتخاباتی مطرح شد.

مجلس سنای امریکا نیز با حضور اکثریت جمهوریخواه در ۲۳ فوریه، نسخه موردنظر خود را از لایحه چندگانه اصلاحات انتخابات به نام SB 241 ارائه کرد که همپوشانی‌هایی نیز با لایحه HB 531 دارد. یک تفاوت این دو لایحه این است که لایحه سنا، رای‌دادن فرد غایب بدون دلیل موجه را که از سال ۲۰۰۵ تاکنون در ایالت جورجیا مجاز بوده است، حذف می‌کند، درحالیکه لایحه مجلس همچنان امکان رای‌دادن فرد غایب بدون دلیل موجه را فراهم می‌کند.

ارسال غیابی برگه رای

لایحه پیشنهادی HB 531 که اولین بار در ۱۸ فوریه معرفی شد، چندین الزام را برای ارسال غیابی برگه رای تنظیم می‌کند، از جمله تعداد الزامات مربوط به شناسایی فرد رای‌دهنده به جای فرایند تطبیق امضا که اکنون در ایالت انجام می‌شود.

رای‌دهندگان باید شماره گواهینامه رانندگی خود، کارت شناسایی ایالتی خود، یا چهار رقم آخر شماره تامین اجتماعی خود را روی پاکت نامه رای بنویسند. مطابق این لایحه، اگر رای‌دهنده شماره شناسایی دولتی نداشته باشد، ارائه یک کپی از قبض جدید صنایع همگانی، صورت‌حساب بانکی، چک دولتی، چک حقوق ماهیانه، یا سایر اسناد دولتی که نام و آدرس رای‌دهنده در آن آمده باشد، ضروری است.

در لایحه جدید، رای‌دهندگان به جای ۱۸۰ روز، تا ۷۸ روز پیش از برگزاری انتخابات می‌توانند درخواست رای‌دادن غیابی کنند. برگه‌های رای غیابی و رای‌های زودهنگام باید تا ۱۱ روز پیش از روز انتخابات دریافت شوند.

در این لایحه، دولت و از جمله مسئولان انتخابات مجاز نیستند بدون درخواست افراد، برگه‌های رای غیابی را برای رای‌دهندگان پست کنند. فقط خویشاوندان مجاز یا اشخاصی که برای کمک به رای‌دهنده بیسواد یا دارای معلولیت تعیین شده باشند می‌توانند از طرف شخص دیگری، درخواست دریافت برگه رای غیابی بدهند.

همچنان مسئولان انتخابات تا چهار هفته پیش از برگزاری انتخابات، نباید برگه‌های رای غیابی را برای افراد بفرستند.

مطالب ذیگر:

شاهدی، روند برداشت اجباری اعضای بدن در چین را افشا کرد

 فرماندار داکوتای جنوبی: دولت‌های ایالتی اقتصاد را ویران کردند، نه کووید۱۹

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما: فصل ۱۴: فرهنگ عامه، زیاده‌روی منحط

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی