Search
Asset 2

فائوچی و بانوی اول از کلینیک واکسیناسیون بازدید کردند؛ معترضین خواستار اخراج فائوچی هستند

فائوچی و بانوی اول از کلینیک واکسیناسیون بازدید کردند؛ معترضین خواستار اخراج فائوچی هستند حضور در این مکان و در کنار تمام افراد خارق‌العا
بانوی اول جیل بایدن (سمت چپ) و دکتر آنتونی فاوچی (وسط)، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، در تاریخ 6 ژوئن 2021 با اعضای کلیسای باپتیست حبشه در شهر نیویورک صحبت می‌کنند.(Jeenah Moon/Getty Images)

دکتر آنتونی فائوچی و بانوی اول، جیل بایدن، روز یکشنبه از یک محل واکسیناسیون کووید۱۹ در شهر نیویورک بازدید کردند.

فائوچی و جیل بایدن از کلیسای باپتیست آبیسینیان، ابر کلیسایی در خیابان ۱۳۸غربی در منطقه منهتن دیدن کردند. مردم می‌توانند آنجا واکسینه بشوند.

حدود ۷۵ معترض در بیرون کلیسا جمع شدند، و با فریاد شعارهایی از قبیل «فائوچی را اخراج کنید» و «آزادی در مقابل ترس» سر دادند.

این گروه پلاکارد‌های «فائوچیسم تنها دین قانونی‌است» و «فائوچی = مجرم» در دست داشتند.

جو رز، یکی از معترضین، اذعان داشت که ایمیل‌های اخیراً منتشر شده‌ دکتر فائوچی نشان می‌دهد او دروغ گفته است.

او افزود: «هیچ چیزی که دکتر فائوچی گفته بر مبنای علم واقعی نیست.»

فائوچی، مشاور ارشد پزشکی کاخ سفید و مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی است. او گفته که این ایمیل‌ها «تازه‌تر از آن هستند که خارج از بستر بررسی شوند» و رئیس جمهور جو بایدن علی‌رغم درخواست‌های استعفا و اخراج وی از طرف اعضای مجلس سنا و کنگره از او حمایت کرده است.

کوین مک کارتی، رهبر جمهوری خواه مجلس (جمهوری‌خواه، از کالیفرنیا) در  برنامه «برایت‌بارت نیوز» گفت: «مردم آمریکا به دکتر فائوچی اعتماد ندارند. بیایید شخصی را پیدا کنیم که بتوانیم به او اعتماد کنیم. سیاست را کنار بگذارید، ما اینجا درباره زندگی آمریکایی‌ها صحبت می‌کنیم.»

فائوچی، جیل بایدن و سناتور کیرستن گیلیبراند (دموکرات، از نیویورک) با کادر درمان دیدار کردند و از خدماتشان قدردانی کردند. بانوی اول با قدردانی از فائوچی او را اینگونه معرفی کرد: «مرد، اسطوره، افسانه!»

آنها که همه ماسک داشتند، اظهارات کوتاهی کردند اما به خبرنگاران اجازه پرسیدن سوال ندادند.

جیل بایدن گفت: «من از حضور شما سپاسگذارم، تنها با حضور شما می‌توانیم به مردم اطلاع‌رسانی کنیم.»

 او افزود: «ما از تمام افراد ۱۲ سال به بالا می‌خواهیم اینحا بیایند و واکسینه شوند. ما واقعاً سخت کار می‌کنیم زیرا باید به زندگی عادی برگردیم. دکتر فائوچی اینجا است و او سخت کار می‌کند، او هفت روز هفته را کار می‌کند.»

فائوچی که اهل نیویورک است، گفت که از کودکی با این کلیسا آشنا بوده است.

او گفت: «حضور در این مکان و در کنار تمام افراد خارق‌العاده‌ای که اینجا کار می‌کنند باعث افتخار است. ما مطمئن هستیم که این همه‌گیری را شکست خواهیم داد. راه پایان آن واکسیناسیون است، و این همان چیزی است که در اینجا اتفاق می‌افتد، و به همین دلیل از حضور در اینجا بسیار تحت تأثیر قرار گرفته و مفتخرم.»

فائوچی، هفته گذشته در هنگام حضور در ام.اس.ان.بی.سی، از حملاتی که در پی انتشار ایمیل رخ‌ داده است انتقاد کرد.

او روز جمعه در برنامه «راشل مادو» گفت: «من نگران این مسئله هستم، زیرا این واقعاً حمله به علم است.»

او همچنین افزود ممکن است برخی به دلیل کارهایی که در دوره‌ ریاست جمهوره ترامپ انجام داده از او متنفر باشند اما اصرار داشت که او فقط «سعی در به دست آوردن اطلاعات و داده‌ها صحیح» داشت.

او افزود: «آنچه آن‌ها ظاهراً درک نمی‌کنند، و ناتوانی آن‌ها برای من قابل درک است، این است که این علم فرایندی پویا است. بنابراین در مورد چیزی که در ژانویه می‌دانید، پیشنهاد یا نظری می‌دهید. اما با کسب اطلاعات بیشتر و بیشتر، نظراتتان تغییر می‌کنند. علم این است، فرایندی خود اصلاح‌گر.»

مطالب دیگر:

کاهش تلفات کووید۱۹ در ایالت کالیفرنیا در پی تغییر روش آمارگیری

حمایت یکی از سناتورهای ارشد پنسیلوانیا از بازرسی انتخابات ۲۰۲۰

پشت پرده‌ داده‌های رشد اقتصادی چین: افشای ترفندهای پکن

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی