Asset 2

مشاور کاخ سفید: در صورت ناکامی گفتگوهای فراحزبی بر سر لایحه زیرساخت، بایدن «تغییر رویه» خواهد داد

فراحزبی سدریک ریچموند، مشاور ارشد کاخ سفید روز یکشنبه گفت که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده قصد دارد اگر رویکرد فعلی گفتگوهای فراحزبی
(Tasos Katopodis/Getty Images)

سدریک ریچموند، مشاور ارشد کاخ سفید روز یکشنبه گفت که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده قصد دارد اگر رویکرد فعلی گفتگوهای فراحزبی با جمهوری‌خواهان بر سر دستیابی به یک بسته زیرساختی به نتیجه نرسد، رویه خود را تغییر دهد.

این صحبت‌های ریچموند در حالی مطرح می‌شود که بایدن و دولت او نهایت تلاش خود را می‌کنند تا نظر خود را درباره اینکه بسته زیرساختی شامل چه چیزهایی باشد بر جمهوری‌خواهان تحمیل کنند؛ آن‌ها در همین حین لایحه ۲/۳ تریلیون دلاری خود را به ۱/۷ تریلیون دلار کاهش دادند تا با پیشنهاد جمهوری‌خواهان که بسته‌ای به ارزش ۵۶۸ میلیارد دلار بود مقابله کنند.

ریچموند اظهار داشت که اگر عدم توافق دو حزب باعث شود گفتگوها به بن‌بست برسد، ممکن است بایدن تعهد خود به فراحزبی بودن این لایحه را کنار بگذارد.

ریچموند طی مصاحبه‌ای با برنامه «سخنرانی وحدت» سی‌ان‌ان بیان کرد: «بایدن خواستار یک توافق است. آن هم توافقی سریع؛ و در صورت وجود مذاکرات هدفمند به شیوه فراحزبی اجازه می‌دهد روند آن پیش برود. اما بایدن انفعال و عدم اقدام را نمی‌پذیرد و زمانی که وضعیت به گونه‌ای پیش برود که انفعال اجتناب‌ناپذیر شود، شما شاهد تغییر رویه او خواهید بود».

اما ریچموند افزود که در حال حاضر دولت بایدن در پی اتخاد رویکردی فراحزبی است.

کاخ سفید برای رسیدن به یک پیشنهاد کمی کوچک‌تر به ارزش ۱/۷ تریلیون دلار، در نظر دارد هزینه‌های خود در قبال پهنای باند را تا حدی کاهش دهد تا با پیشنهاد ۶۵ میلیارد دلاری جمهوری‌خواهان یکسان شود. سرمایه‌گذاری برای مسائلی چون تحقیقات، توسعه، زنجیره‌های عرضه و دیگر موارد نیز به قانونی دیگر انتقال یافته‌است.

در طرح جمهوری‌خواهان ۲۹۹ میلیارد دلار برای جاده‌ها و پل‌ها، ۶۱ میلیارد دلار برای حمل‌ونقل عمومی، ۶۱ میلیارد دلار برای بنادر و فرودگاه‌ها، ۲۰ میلیارد دلار برای خطوط ریلی، ۴۹ میلیارد دلار برای آب و ۱۳ میلیارد دلار برای امنیت پیشنهاد شده‌است. جمهوری‌خواهان همچنین پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری در اصلاحات مدیریتی ارائه کرده‌اند.

جن پساکی، سخنگوی کاخ سفید در روز جمعه گفت: «این پیشنهاد نمایانگر تمایلی برای کاهش اندازه [دولت] است؛ درحالی که در حوزه‌هایی که بازسازی زیرساخت‌ها و صنایع آن در آینده حیاتی‌تر است و نیروی کار و کشور ما را در رقابت با چین یاری می‌کند، همچنان متصلب و بدون تغییر باقی می‌ماند».

مطالب دیگر:

رویارویی شرکت‌های چینی با بزرگ‌ترین موج بدهی دلاری در تاریخ

خاموشی‌ها در ایران و انگشت اتهام به سمت چینی‌ها

تشکیل  مجدد کمیسیون ۱۷۷۶ ترامپ به منظور مقابله با تدریس نظریه مارکسیستی انتقادی نژاد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی