Search
Asset 2

فرمان ترامپ برای توقف موقت مهاجرت به آمریکا

trump-listens-700x420-1-590x354

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اواخر روز دوشنبه اعلام کرد که یک دستور اجرایی را برای متوقف کردن موقت مهاجرت به ایالات متحده امضا خواهد کرد.

ترامپ، در توئیتر خود نوشت: در سایه حمله یک دشمن نامرئی، همچنین با توجه به لزوم حفاظت از مشاغل مهم شهروندان آمریکایی، فرمان اجرایی تعلیق موقت مهاجرت به ایالات متحده را امضا می‌کنم.

ترامپ در موارد متعددی در نشست‌های مطبوعاتی مربوط به بیماری همه گیر ناشی از ویروس حزب کمونیست چین (کرونا)، بارها از اصطلاح « دشمن نامرئی » استفاده کرده است.

ایالات متحده تاکنون بیشتر سفرها از چین ، کره جنوبی، ایران و اروپا را به حالت تعلیق درآورده است.

در اواسط ماه مارس، این کشور کلیه خدمات صدور روادید را برای مسافرت‌های ورودی و خروجی برای بیشتر کشورها به دلیل شیوع بیماری متوقف کرد.

به گزارش رویترز، توماس هومن، مدیر سابق ترامپ در امور مهاجرت و اجرای گمرک ایالات متحده ، گفت « حمایت از فرصت‌ها برای نیروی کارمان در حالی که این بیماری همه گیر شیوع پیدا کرده است کاری معقول است. »

وی تصریح کرد که این مسئله‌ای در مورد مهاجرت نیست. بلکه در مورد ایمن نگه داشتن کشور در خصوص حمایت از مشاغل و نیروی کاری است که از شیوع بیماری کووید ۱۹ آسیب دیده‌اند.

تا کنون بیش از ۷۸۶ هزار نفر در آمریکا به بیماری کووید۱۹ چین مبتلا شده‌اند که در نتیجه ۴۲ هزار نفر قربانی شده‌اند.

ده‌‌‌‏ها تن از فرمانداران برای جلوگیری از ابتلای بیشتر دستورات اقامت شهروندان در خانه را صادر کرده‌‌‌‏اند. ترامپ در ۱۶ آوریل گفت که این کشور به مرحله بعدی مدیریت ویروس قدم می‌گذارد و از بازگشایی مجدد آمریکا سخن گفت.

بیش از ۲۰ میلیون آمریکایی پرونده بیمه بیکاری را تشکیل داده‌اند، زیرا در سراسر کشور مجبور به تعطیل کردن مشاغل خود شده‌اند.

مطالب دیگر:

چگونه استرس بچه‌ها را در مورد بیماری ناشی از کرونا کاهش دهیم؟

آیا ویروس کرونا برای بچه‌‌‌ها خطرناک است؟ والدین باید برای حفظ سلامت بچه‌‌‌ها چه باید بکنند؟

ارتباطات بی‌‌شمار با رژیم چین، نیویورک را مرکز ویروس حزب کمونیست چین در آمریکا کرده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی