Search
Asset 2

فرودگاه­ های آمریکا اقدام به غربالگری مسافران چینی مشکوک به ذات الریه می­ کنند

(Lauren DeCicca/Getty Images)

 

مقامات بهداشتی و درمانی ایالات متحده گفته‌‌‌‌‏اند که از روز هفدهم ژانویه، با توجه به شیوع بیماری ناشناخته جدیدی که در چین شیوع پیدا کرده است، شروع به غربالگری مسافرانی کرده­اند که از چین به فرودگاه ­های لس‌آنجلس، سانفرانسیسکو و نیویورک وارد می­ شوند.

این ویروس که باعث شکل شدید سینه پهلو یا ذات الریه می­ شود، در چین و در میان همسایگان این کشور تاکنون ده­ها نفر را مبتلا کرده و  باعث کشته شدن دستکم دو نفر شده است.

بیش از ۱۰۰ کارمند جهت انجام غربالگری در سه فرودگاه فوق مستقر شده‌‌‌‌‏اند و به معاینه مسافران اقدام می‌‌‌‌‏کنند و نمونه‌‌‌‌‏های مشکوک را جهت ارسال به آزمایشگاه جمع آوری می‌‌‌‌‏کنند. بررسی نمونه تا رسیدن به نتیجه ممکن است یک روز طول بکشد.

در همین حال­، تایلند تا روز جمعه دو مورد از عفونت را تأیید کرده است و یک مورد ژاپن گزارش شده است. مورد مشکوک به بیماری در سنگاپور نیز پنج مورد اعلام شده است. در ویتنام نیز دو گردشگر چینی مشکوک به بیماری قرطینه شدند. همچنین بیمارستان های عمومی هنگ کنگ نیز ۸۱ مورد مشکوک را پذیرش کردند.

آخرین باری که مقامات بهداشتی آمریکا دست به چنین اقداماتی زدند، در زمان شیوع بیماری ابولا در سال ۲۰۱۴ بود. هنگامی که هزاران مسافری که از گینه ، لیبریا و سیرالئون در غرب آفریقا آمده بودند، مورد بررسی قرار گرفتند.

کشورها و مناطق مختلفی از جمله تایوان، هنگ کنگ، ماکائو، سنگاپور، کره جنوبی و فیلیپین، اقدامات غربالگری خود را در مبادی و بنادر ورودی خود انجام داده‌‌‌‌‏اند تا موارد احتمالی بیماری را تشخیص دهند.

مطالب دیگر:

سرهنگ بازنشسته، نویسنده : زیبایی را در شن یون دیدم

چهار توصیه برای تغذیه سالم در محل کار

این مرد می‌گوید، همسر مفقود شده‌اش قربانی برداشت اعضای بدن شده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی