Search
Asset 2

فروشگاه والمارت در معرض ۱۷۴ اتهام در جریان آتش سوزی فورت مک موری کانادا

7964bcc09ebc3d30860f6a706700a97c-676x450

7964bcc09ebc3d30860f6a706700a97c-676x450

فروشگاه زنجیره‌ای وال مارت به همراه چهار نفر از مدیران ارشد آن به اتهام فروش مواد غذایی آلوده در طول آتش سوزی گسترده فورت مک موری آلبرتا در ماه می سال گذشته بر اساس قانون بهداشت عمومی، تحت پیگیرد قانونی قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری سی‌‌‏بی‌‌‏سی کانادا، در اعلام جرم ۳۱ صفحه‌ای این فروشگاه که توسط اداره خدمات بهداشت آلبرتا تنظیم شده، لیستی از مواد غذایی مختلف اعم از شکلات، چیپس تا پاستا، غلات صبحانه، بیکن و پنیر به چشم می‌خورد. .والمارت نتوانسته آلودگی مواد غذایی را تشخیص دهد  و مواد نامناسب برای مصرف یا از رده خارج نشده را در مرکز شهر فورت مک موری به فروش رسانده است.

چهار نفر از مدیران این فروشگاه متهمند که به بازرسان بهداشت عمومی در خصوص فروش مواد غذایی آلوده در جریان آتش سوزی دروغ گفته‌اند.

اسناد دادگاه حاکی از آن است که تخلف در فروشگاه آتلت وال مارت بین روزهای ۲۴ تا ۲۹ می سال گذشته صورت گرفته است.

مسئولین شهرداری و بهداشت فورت مک موری قبل از اجازه ورود مجدد به ساکنان شهر به آنها هشدار داده‌اند که تمام مواد غذایی به جز غذاهای کنسروی را دور بیاندازند.

«کیت وارینر»، متخصص سلامت مواد غذایی گفت: « فکر می کنم آمار واقعی تخلفات چیزی است که نگران کننده است. اینکه چنین فروشگاه بزرگی این تخلف را مرتکب شده تعجب آور است. در صورتیکه آن‌ها باید در از بین بردن مواد غذایی آلوده پیش قدم باشند.»

چهار نفر از متهمان عبارتند از «دارن کنیون»، «سین کنیون»، مدیران وال مارت، «میشل پین»، مدیر ارشد ایمنی مواد غذایی وال مارت و «دیل اسنودن»، مدیر واکنش در شرایط اضطراری وال مارت.

اما والمارت کانادا می‌‌‏گوید: «ما در همه زمان‌های خاص و بحران‌های بی‌سابقه، با بازرسان و تیم‌های مدیریت بحران شهرداری منطقه وود بوفالو همکاری کردیم و جهت حمایت و پاسخگویی به نیازهای حیاتی جامعه در سریع‌ترین زمان ممکن فرشگاه بازگشایی شد.»

اما اداره خدمات بهداشت آلبرتا این توضیحات را نپذیرفت است و معتقد است: «علیرغم دریافت هشدارها و دستورات از خدمات بهداشتی آلبرتا به هر دو صورت شفاهی و کتبی ….. زمان بازگشایی فروشگاه مواد غذایی آلوده به مردم فروخته شده است…   این خطری مستقیم و اجتناب پذیر برای مردم این منطقه بود.»

در پی آتش سوزی فورت مک موری در شمال استان آلبرتای کانادا ماه می سال گذشته بیش از ۹۰ هزار نفر از ساکنان منطقه نزدیک به یک ماه مجبور به ترک خانه‌های خود شدند. در این آتش سوزی حدود ۲۴۰۰ واحد مسکونی نابود و یا به خاطر ته نشین شدن دود سمی متروکه شدند.

وارینر گفت: «اگر این سموم وارد مواد غذایی شده باشد، منجر به عواقب سلامتی طولانی مدت می‌شود. بسیاری از آنها سرطانزا هستند، به طوری که حتی اگر عوارض آنی نداشته باشد، می تواند افراد را در معرض خطر ابتلا به سرطان قرار دهد.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی