Search
Asset 2

فروش ۱۵ میلیاردی در هشتمین حراج تهران

فروش 15 میلیاردی در هشتمین حراج تهران

فروش 15 میلیاردی در هشتمین حراج تهران

هشتمین حراج تهران که دومین دوره حراج اختصاصی «هنر معاصر ایران» بود، شامگاه جمعه ٢٢ دی‌ با فروش حدودد ۱۵ میلیارد تومان در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.

به گزارش مهر، در این رویداد هنری با حضور مجموعه داران، خریداران و مقامات و مسئولین فرهنگی هنری همراه با اجرا و چکش زنی حسین پاکدل برگزار شد تمام ۱۲۰ اثر ارائه شده به فروش رفت.

این حراج هنر با فروش آثاری از بزرگان هنرهای تجسمی برگزار شد که بالاترین رقم فروش مربوط به اثری از منیر فرمانفرماییان با قیمت ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بود.

صدرنشینی اثر هنری یک زن در اینگونه حراج‌ها در نوع خود در ایران کم‌نظیر است. در این رویداد هنری ۳۵ اثر بالای یک‌صد میلیون تومان چکش خورند و همه آثار در مجموع به قیمت ۱۴ میلیارد و ۹۵۲ تومان به فروش رسیدند.

پیش از برگزاری حراج، روزهای چهارشنبه ۲۰ و پنجشنبه ۲۱ دی نمایشگاه این حراج برگزار شد و بازدید کنندگان از ساعت ۱۱ تا ۲۱ امکان تماشای آثار را داشتند.

حراج تهران هشتمین سال برگزاری را پشت سر می گذارد و از ششمین دوره آن تصمیم گرفته شد که به شکل تخصصی تری برگزار شود، بنابراین آثار کلاسیک و مدرن در اواخر بهار و آثار معاصر و مدرن نیز در اواخر پاییز هر سال پیش روی خریداران قرار می گیرد و اکنون حراج آثار معاصر هنرمندان ایرانی به دومین دوره خود رسیده است.

مطالب دیگر:

برای پیوند عضو هرگز به چین سفر نکنید

طرز تهیه راتای مکزیکی

گفتگو با طاهره بهرامی (مهرآفرین)، بانوی نقال ایرانی (ویدئو)

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی