Search
Asset 2

اهالی ایالت‌های دموکرات، به‌خاطر قرنطینه و سیاست‌های چپ‌ها در حال نقل مکان به ایالت‌های جمهوری‌خواه همچون فلوریدا هستند

فلوریدا دسانتیس: «اغلب» مردم و حتی دموکرات‌هایی که به فلوریدا می‌آیند، خود را جمهوری‌خواه معرفی می‌کنند اکنون به علت تعطیلی مدارس در پی
ران دسانتیس، فرماندار ایالت فلوریدا (Samira Bouaou/The Epoch Times)

ران دسانتیس، فرماندار ایالت فلوریدا گفت اغلب مردمی که از ایالت‌های دیگر به فلوریدا می‌آیند و حتی دموکرات‌هایی که به علت محدودیت‌های اعمال‌شده در پی پاندمی کووید-۱۹ از ایالت‌هایشان گریخته‌اند نیز خود را جمهوری‌خواه معرفی می‌کنند.

دسانتیس روز چهارشنبه به فاکس نیوز گفت: «رسانه‌ها آن اوایل می‌گفتند فلوریدا بد است و به نظرم، این کارشان به این خاطر بود که می‌خواهند به ترامپ در فلوریدا ضربه بزنند، می‌خواهند به من ضربه بزنند. پس مدام تکرار می‌کردند اینجا بد است. حتی زمانی هم که حقیقت خلاف آن را نشان می‌داد دست بردار نبودند؛ مثلاً همین آوریل امسال مدام می‌گفتند وضعیت فلوریدا از نیویورک بدتر است. اما وضعیت نیویورک ۱۰ برابر بدتر بود».

دسانتیس که یک جمهوری‌خواه است، از اجرای پروتکل‌ قرنطینه خودداری کرده و از این رو، آماج انتقاد برخی از دموکرات‌ها و رسانه‌ها قرار گرفته است. فرماندار دسانتیس در ماه‌های اخیر از طریق صدور فرمان اجرایی یا تصویب لایحه به اجباری بودن استفاده از ماسک و اعمال قرنطینه محلی در شرایط اورژانسی خاتمه داده و از اعمال سیستم «پاسپورت واکسن» که تقریبآً تمام محافظه‌کاران به اتفاق یکدیگر از آن حمایت کرده‌اند، خودداری کرده است.

فرماندار دسانتیس روز چهارشنبه گفت: «به نظرم، کسانی که داستان‌های واهی رسانه‌ها را باور می‌کنند به فلوریدا نخواهند آمد. اما اکثر مردم واقعیت پشت پرده این داستان‌ها را می‌بینند. و آن‌هایی که واقعیت را می‌بینند، مثل ما فکر می‌کنند. و به نظرم، بسیاری از همین افراد هستند که به اینجا می‌آیند. به نظرم، اکثر آن‌ها خود را جمهوری‌خواه معرفی می‌کنند. کسانی را دیده‌ام که واقعاً دموکرات بودند. اما قرنطینه‌ها باعث شده بود جمهوری‌خواه شوند».

دسانتیس بیانات مذبور را در پاسخ به یکی از پرسش‌های شان هانیتی از شبکه فاکس نیوز عنوان کرده است؛ هانیتی پیش‌تر متوجه شده بود بسیاری از اهالی ایالت‌های نیوجرسی، نیویورک و کالیفرنیا به علت قرنطینه‌ و سیاست‌های چپ‌ها در حال ترک این ایالت‌ها به مقصد ایالت‌های جمهوری‌خواه همچون فلوریدا هستند.

فرماندار نیز خاطر نشان کرد «خیلی‌ها را دیده است» که به گفته خود دموکرات بودند اما اکنون به علت تعطیلی مدارس در پی تصمیمات «اتحادیه» معلمان، جمهوری‌خواه شده‌اند.

دسانتیس در ادامه گفت: «مردم می‌گویند «من به خاطر آموزش و تحصیل دموکرات بودم، اما الان که در کالیفرنیا هستم، آن‌ها فرزندان ما را به مدارس راه نمی‌دهند. به فلوریدا آمدم و الان آن‌ها می‌توانند به مدرسه بروند». مردم آزاد و خوشحال هستند».

دسانتیس گفت: «حزبی که منافع اتحادیه معلمان را به منافع فرزندان و دسترسی آنان به آموزش ترجیح دهد، خود گویای همه چیز است و واقعیت حزب دموکرات امروزی را به خوبی نشان می‌دهد».

برخی از گمانه‌زنی‌ها حاکی از آنند در صورت عدم شرکت ترامپ، احتمال دارد دسانتیس در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ شرکت کند. هفته گذشته جناب فرماندار به آینده خود در سیاست‌ اشاره‌هایی کرد.

به گزارش سی‌ان‌ان، دسانتیس در پیتسبورگ گفت: «این را می‌توانم به شما بگویم: این فقط شروع راه من به عنوان فرماندار ایالت فلوریداست».

مطالب دیگر:

زاکربرگ چگونه با ثروت خود به چپگراها کمک کرد تا با مسئولان انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا همکاری کنند

ویدئو: چه کسی به رشد چین کمک کرد؟ قسمت دوم

دیدگاه: تحلیلی بر دروغ‌پراکنی‌ها پیرامون منشأ ویروس کرونا

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی