Search
Asset 2

فواید درمانی نان سبوس‌‌‌‏دار

نان سبوس‌‌‌‏دار

 نان سبوس‌‌‌‏دار

میزان ویتامین، مواد معدنی و فیبر موجود در نان سبوس‌‌‌‏دار، به‌‌‏ طور میانگین دو برابر نان سفید است.

مواد فیبری موجود در نان سبوس‌‌‌‏دار، برای گرفتگی روده و یبوست بسیار مفید است. به‌‌‌‏علاوه این مواد، غذای خوبی برای باکتری‌‌‌‏های مفید روده هستند که بر ضد بیماری‌‌‌‏های میکروبی اقدام کرده و سیستم ایمنی بدن را افزایش می‌دهند.

این مواد فیبری، کلسترول و ترکیبات سمی حاصل از متابولیسم موادغذایی را جذب و از روده تخلیه می‌‌‏کنند.

ماده معدنی منیزیوم که در این نان وجود دارد، باعث تقویت ماهیچه‌‌‌‏های روده شده و از دردهای ماهیچه‌‌‌‏ای جلوگیری می‌کند. ازطرفی، نان سبوس‌‌‌‏دار ویتامین‌‌‌‏های ب۲ و نیایسین دارد که این ویتامین‌‌‌‏ها، باعث افزایش تمرکز و دقت عمل شده و حس شادابی و خوشحالی به انسان می‌بخشند.

نان سبوس‌‌‌‏دار برای کودکان نیز بسیار پر فایده است. مخصوصا در دورانی که سلول‌های عصبی در حال رشد هستند، آهن موجود در نان سبوس‌‌‌‏دار به بهبود هوش و خوش‌‌‌‏خُلقی کودکان کمک می‌کند.

نوشیدنی‌‌‏ای که از نان سبوس‌‌‌‏دار و آب به‌‌‌‏دست می‌آید، اگرچه ترش‌‌‌‏مزه است و باب طبع همه نیست، اما به‌‌‌‏دلیل داشتن باکتری‌‌‏های اسید لاکتیک، که نقش پروبیوتیکی دارند، به رفع خیلی از ناراحتی‌ها کمک می‌‌‏کند. این نوشیدنی امراض روده‌‌‌‏ای را التیام بخشیده و مشکلات پوستی، مثل جوش‌‌‌‏های صورت و بیماری‌های مزمن پوستی با لکه‌‌‌‏های سرخ و نقره‌‌‏ای را از بین می‌برد.

برگرفته از کتاب درمان با تغذیه تالیف: دکتر رضا شیخ الاسلامی

مطالب دیگر:

برای پیوند عضو هرگز به چین سفر نکنید

سالاد را قبل یا بعد از غذا بخوریم؟ (ویدئو)

آیا گیاهان مغز تصمیم گیرنده دارند؟

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی