Asset 2

درخواست هیئت سنای ایالت جورجیا برای بازرسی قانونی آرای غیابی شهر فولتون

فولتون سناتورهای جورجیا از بزرگترین شهر این ایالت درخواست کرده‌‏اند تا برگ‌‏های رای را برای بررسی از طریق روش پیشنهادی جووِن پولیتزر، مخترع
جووِن پولیتزِر در 30 دسامبر2020 در کمیته فرعی بررسی قانون انتخابات سنا در جورجیا شهادت می‌دهد (NTD)

کمیته فرعی بررسی قانون انتخابات سنا در جورجیا در جلسه دادرسی ۳۰ دسامبر به اتفاق آرا درخواست بازرسی آرای غیابی شهر فولتون را صادر کرد. (منبع)

سناتورهای جورجیا از بزرگترین شهر این ایالت درخواست کرده‌‏اند تا برگ‌‏های رای را برای بررسی از طریق روش پیشنهادی جووِن پولیتزر، مخترع سیستم‌‏های تشخیص هویت دیجیتال «در دسترس قرار بدهد». (منبع)

پولیتزر در این جلسه اشاره کرد که بازرسی تمام آرای غیابی در ایالت جورجیا و تشخیص آرای غیرقانونی تنها در چند ساعت انجام خواهد شد. او از مقامات ایالتی درخواست کرد تا مجوز این بازرسی را صادر کنند.

مقامات دفتر معاون فرماندار ایالت جورجیا همچنان به درخواست اپک تایمز برای اظهارنظر درباره پیشنهاد سناتورها پاسخ نداده‌‏اند.

جسیکا کوربیت دومینگز، سخنگوی شهر فولتون در ایمیلی به اپک تایمز گفت: «شهر فولتون در جلسه دادرسی امروز شرکت نکرد. ما همزمان با اجرای انتخابات براساس تمام قوانین فدرال و ایالتی به همکاری خود با معاون فرماندار و مجمع عمومی ادامه می‌‏دهیم».

جورجیا از ایالت‌‏هایی است که نتیجه انتخابات در آن از سوی کارزار پرزیدنت دونالد ترامپ و سایرین به چالش کشیده شده است. نتیجه فعلی آرا در این ایالت نشان دهنده برتری جو بایدن، معاون سابق رئیس جمهور با حدود ۱۲۰۰۰ رای است.

آرای این ایالت تحت بازشماری دستی و ماشینی قرار گرفته و تطبیق امضای آرای غیابی در یکی از شهرهای آن انجام شده است. این اقدامات برخی از مشکلات و بی‌‏نظمی‌‏ها را برملا کرد، اما ابعاد آن برای تغییر نتیجه انتخابات کافی نبود.

بخش قابل توجهی از ادعاهای تقلب متوجه شهر شدیدا دموکرات فولتون و آتلانتا بوده است.

یکی از مسئولان انتخاباتی فولتون پیش از این به قانونگذاران ایالتی درباره باز کردن یک جعبه آرای پستی شامل ۱۱۰ برگ رای «دست نخورده» و تا نشده‌‏ای گفته بود که طبق قانون در پاکت‌‏های امن قرار نداشتند.

پولیتزر گفت که او و تیمش می‌‏توانند چنین مواردی را تشخیص بدهند.

تصاویر دوربین‌‏های مداربسته از شب انتخابات در شهر فولتون نشان می‌‏دهد که ظاهرا ده‌‏ها هزار رای در غیاب ناظران حزبی و ایالتی شمرده شده‌‏اند. این ویدئو نشان می‌‏دهد که کارکنان ظاهرا هر دسته رای را چندین بار اسکن کرده‌‏اند. در صورت وجود خطا در فرآیند اسکن و گیر کردن آرا در دستگاه، این یک عمل قانونی شمرده می‌‏شود.

در شرایط قانونی، کارکنان موظفند تا تمامی اسکن‌‏های قبلی را حذف کرده و فرآیند را تکرار کنند، اما کیفیت پایین ویدئو مانع تشخیص چنین حالتی در هر اسکن شده است.

پولیتزر اضافه کرد که او و تیمش توانایی تشخیص این موارد را نیز دارند.

او در شهادت خود گفت: «ما می‌‏توانیم موارد تا شدن، تقلبی بودن، تکمیل شدن اطلاعات به وسیله انسان، موارد پرینت شده، و احتمال اسکن مجدد برگ‌‏های رای را با جزییات تشخیص بدهیم».

او توضیح داد که هر برگ رای در زمان اسکن تبدیل به یک کد رایانه‌‏ای می‌‏شود. این کد با تغییرات فیزیکی در برگ رای، مانند تا شدن یا نوشتن اطلاعات بر روی آن تغییر می‌‏کند و می‌‏توان چنین چیزی را تشخیص داد.

او گفت که روش پیشنهادی او به سرعت انجام می‌‏شود.

او با اشاره به ۵۲۸.۷۷۷ رای ثبت شده در شهر فولتون گفت: «تمامی مشکلاتی که در این جلسه درباره آن شنیدید را می‌‏توان به ساده‌‏ترین شکل برطرف کرد. بازشماری آرا می‌‏تواند روزها یا هفته‌‏ها به طول انجامد. اگر تمام ۵۰۰.۰۰۰ برگ رای را به من بدهید، نتیجه را در یک یا دو ساعت اعلام می‌‏کنم».

حدود ۵ میلیون رای در کل ایالت جورجیا به صندوق انداخته شده است.

پولیتزر از مقامات به دلیل ممانعت از انجام یک بازرسی قانونی تمام عیار انتقاد کرد.

او گفت: «هر رای ساخته دست یک رای دهنده است، با این حال ایالت‌‏ها حق دسترسی به آن‌‏ها را سلب کرده‌‏اند».

«این رای دهندگان هستند که حقوق شما، هزینه برگ رای، هزینه این کاغذها، و دستگاه‌‏های شمارش آنها را می‌‏پردازند. و حالا شما به این افرادی که برای آنها کار می‌‏کنید و از آنها حقوق می‌‏گیرید می‌‏گویید که نمی‌‏توانند به آرای خود نگاه کنند».

«این یک عمل غیر قابل قبول و غیر آمریکایی است».

مطالب دیگر:

 مشاور کمپین ترامپ: شواهد خاصی را در جلسه ششم ژانویه ارائه خواهیم داد

ترامپ: مطالعه‌ای جدید ۲۸۹ هزار رأی مازاد در شش ایالت را نشان می‌دهد

جاش هالی اولین سناتوری است که متعهد شد نتایج کالج الکترال را به‌چالش بکشد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی