Search
Asset 2

 در ویدئویی فاش شده، مدیرعامل فیس بوک، از دستورات اجرایی بایدن تمجید کرد

متا که درگذشته تحت عنوان فیس‌بوک خوانده می‌شد، در نظرسنجی مخاطبان یاهو فایننس به عنوان بدترین شرکت سال ۲۰۲۱ شناخته شده است. محافظه‌کاران و
مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک (Samira Bouaou/The Epoch Times)

ویدئویی که به تازگی از یک جلسه داخلی شرکت فیس‌بوک به بیرون درز کرده، نشان می‌دهد که مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس‌بوک از دستورات اجرایی صادر شده توسط جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در اولین روز کاری‌اش، تمجید می‌کند.

زاکربرگ در جلسه ۲۱ ژانویه گفت که به نظر من بایدن شروع خیلی خوبی داشت.

وی افزود «در روز اول، رئیس جمهور تعدادی دستورالعمل اجرایی در زمینه‌هایی صادر کرد که ما به عنوان یک شرکت کاملاً به آنها اهمیت می‌دهیم و آنها را به کار می‌بندیم.»

«دستورالعمل‌هایی در حوزه‌های مهاجرت، قانون داکا، پایان دادن به محدودیت‌های سفر از کشورهای دارای اکثریت مسلمان، و همچنین سایر دستورات اجرایی در مورد آب و هوا و پیشبرد عدالت و عدالت نژادی صادر شد. فکر می‌کنم همه اینها گام‌های مهم و مثبتی بود.»

بایدن در اولین روز ریاست جمهوری خود در حالی که سعی در معکوس کردن اقدامات انجام شده توسط رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ داشت، تعداد بی‌سابقه‌ای از دستورات اجرایی را صادر کرد.

این ویدئو توسط پروژه وریتاس، و به کمک فردی که گفته شده در درون فیس‌بوک است منتشر شده است.

پروژه وریتاس همچنین کلیپی از زاکربرگ را منتشر کرده است که وی در آن طی جلسه هفتم ژانویه، اقدام به تحقیر ترامپ می‌کند.

زاکربرگ در این جلسه می‌گوید «این بسیار مهم است که رهبران سیاسی ما با الگوبرداری از ما اطمینان حاصل کنند که ملت در درجه اول قرار داده شود، و آنچه دیده‌ایم این است که رئیس جمهور برخلاف آن عمل کرده است.» «رئیس‌جمهور قصد دارد از زمان باقی مانده خود استفاده کند تا انتقال صلح آمیز و قانونی قدرت را تضعیف کند.»

وی افزود «تصمیم وی برای استفاده از جایگاه خود برای تأیید اقدامات طرفدارانش در پایتخت، به جای محکوم کردن آن، به نظر من واقعاً مردم را در ایالات متحده و سراسر جهان آزار داده و آنها را آشفته کرده است.»

ترامپ در روز ششم ژانویه در حالی که معترضین در محل کنگره تجمع کرده‌ بودند سخنرانی کرد، و همزمان گروهی از معترضین اقدام به تجاوز به ساختمان کنگره و اعمال خشونت کردند. این در حالی بود که ترامپ خواستار یک تجمع صلح‌آمیز شده بود. پس از حمله معترضین، ترامپ با انتشار فیلم‌هایی از آنها خواست تا آنجا را ترک کنند و خشونت را محکوم کرد.

فیس بوک به درخواست اظهار نظر اپک تایمز پاسخی نداده است. فیس‌بوک در اوایل انتخابات نوامبر سال ۲۰۲۰ اقداماتی مقدماتی علیه ترامپ را انجام داد و در نهایت وی را از حضور در بستر رسانه‌ای خود منع کرد و ادعا کرد که وی به جای محکوم کردن اقدامات طرفداران خود، این کار را تأیید می‌کند. علی‌رغم اینکه دموکرات‌ها قبل و بعد از انتخابات چندین پست گمراه کننده منتشر کردند، به نظر می‌رسد که فیس بوک اقدامی علیه بایدن انجام نمی‌دهد.

مطالب دیگر:

لین وود اقامت قانونی خود را از جورجیا به کارولینای جنوبی تغییر داد

آغاز کمونیست و کمپین ضد راستگرایی در آمریکا (بخش سوم)

پیام نقاش ترامپ برای سال۲۰۲۱: تازه شروع شده است!

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی