شبکه اجتماعی ر درخواست روز ۴ اکتبر خود مدعی شد اف‌تی‌سی نتوانسته است ادعای خود مبنی بر اینکه فیسبوک قدرت انحصاری بازار شبکه‌های اجتماعی را
(Jonathan Nackstrand/AFP/Getty Images)

فیس بوک هزاران گروه آنتیفا، سازمان‌های شبه نظامی و گروه‌های مرتبط با کیوانان را حذف کرد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۰۱

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۰۱

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

فیس بوک اقدام به حذف هزاران گروه، صفحه و تبلیغات مربوط به آنتیفا و دیگر سازمان های شبه نظامی تحریک‌کننده خشونت، از بستر شبکه اجتماعی خود کرده است.

فیس بوک در بیانیه‌ای اعلام کرد که در شروع بیش از ۹۸۰ گروه، ۵۲۰ صفحه و ۱۶۰ تبلیغ را از فیس بوک حذف کرده‌ایم و همچنین در اینستاگرام نیز بیش از ۱۴۰۰ هشتگ مربوط به این گروه‌ها و سازمان‌ها را هدف قرار دادیم.

فیس بوک گفت این صفحات، گروه‌ها و حساب‌های اینستاگرام با گروه‌های آنارشیستی آفلاین مرتبط هستند که در میان اعتراضات از خشونت حمایت می‌‌‌‏کنند.

این شرکت توضیح نداد که آیا آنها به موج فعلی اعتراضات خشونت‌آمیز و شورش‌ها پس از مرگ جورج فلوید ارتباط دارند یا خیر.

مسئولین این رسانه اجتماعی می‌گویند که دامنه اجرای سیاست آنها گسترش یافته است و شامل رفتارهای تجلیل و تشویق از اعمال خشونت‌آمیز نیز می‌شود.

در این بیانیه آمده است «ما شاهد جنبش‌های رو به رشدی هستیم که گرچه به طور مستقیم اقدام به سازماندهی خشونت نمی‌کنند، اما اعمال خشونت آمیز را تشویق می‌کنند.»

علاوه بر آن گروه‌ها و صفحات مربوط به آنتیفا و گروه‌های شبه نظامی تحریک کننده خشونت، فیس بوک همچنین بیش از ۷۹۰ گروه ، ۱۰۰ صفحه و ۱۵۰۰ تبلیغات مرتبط با گروه QAnon را حذف کرد. گروهی که به انتشار اخبار و تحلیل‌هایی بر مبنای فرضیه‌های توطئه آمیز شهرت دارد.

بنا بر اعلام فیس بوک، بعد از انتشار مرتب پست‌هایی برای ترویج خشونت، نفرت و انتشار اخبار و اطلاعات دروغ از سوی آنان، چاره‌ای جز حذف آنان باقی نماند.

فیس بوک تنها رسانه اجتماعی نیست که اقدامات محدود کننده سیستماتیک علیه فعالیت‌های فوق انجام داده است.

توییتر نیز بیش از ۷۰۰۰ حساب مرتبط با QAnon را مسدود اعلام کرده است و دسترسی حدود ۱۵۰ هزار حساب دیگر در این خصوص را محدود کرده است.

اوایل ماه آگوست، دادستان کل آمریکا از فیس بوک خواست تا برای برخورد با نفرت پراکنی و ترویج خشونت در این شبکه اجتماعی جدیت بیشتری به خرج دهد و در این زمینه واکنش آنی نشان دهد.

مطالب دیگر:

چرا باید گروه «آنتیفا»، تروریستی قلمداد شود؟

تلاش رژیم چین برای نابودی اسناد جاسوسی‌اش در خارج از کشور

چارلز دیکنز: چگونه زندگی نویسنده پس از مرگش به‌صورت داستان درآمد

چرا اکثر بنیانگذاران حزب کمونیست چین، کمونیسم را رها کردند؟