logo_eet

پنج فیلم ایرانی در بازار جشنواره کن

فیلم های ایرانی در جشنواره کن
فیلم های ایرانی در جشنواره کن

در هفتادمین جشنواره فیلم کن کمپانی «دریم لب» به مدیریت نسرین میرشب، پنج فیلم از کارگردانان ایرانی را عرضه خواهد کرد.

پنج فیلمی که از سوی کمپانی «دریم لب» در بخش بازار این جشنواره به خریداران بین‌المللی عرضه خواهد شد عبارتند از فیلم‌های «رگ خواب» به کارگردانی حمید نعمت الله، «اسرافیل» ساخته آیدا پناهنده، «تابستان داغ» از ابراهیم ایرج زاد، «یک کامیون غروب» ساخته ابوالفضل صفاری و «ماکی» از نغمه شیرخان.

فیلم «رگ خواب» جدیدترین ساخته حمید نعمت الله که توانسته سه جایزه از جمله سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اصلی زن (لیلا حاتمی) را در در جشنواره سی‌وپنجم فجراز آن خود کند داستان زندگی داستان زنی است که در برخورد با دیگران دچار اضمحلال می‌شود.

فیلم «اسرافیل» به کارگردانی آیدا پناهنده و تهیه‌کنندگی مستانه مهاجر که سال گذشته در بخش مسابقه‌ی جشنواره فجرحضور پیدا کرد، فیلم  درامی درباره چالش‌ها و نیازهای عاطفی و روابط انسانی است.

«تابستان داغ» اولین فیلم بلند سینمایی ابراهیم ایرج‌زاد در بخش رقابتی جشنواره فجر سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری و تدوین را دریافت کرد.

فیلم «ماکی» ساخته نغمه شیرخان محصول مشترک سینمای آمریکا وژاپن است. این فیلم روایت داستانی علاشقانه در قلب نیویورک است و تمامی بازیگران آن نیز خارجی هستند.

فیلم «یک کامیون غروب» که اولین نمایش خود را در بخش بازار سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فجر تجربه کرده حالا برای عرضه به خریدران خارجی در بازار کن عرضه می‌شود. این فیلم محصول مشترک سینمای ایران و آلمان است.

در این جشنواره که از تاریخ ۲۸ اردیبهشت در کشور فرانسه آغاز به کار خواهد کرد. قطعأ کمپانی‌ها و پخش کنندگان ایرانی دیگر نیز فیلم‌های مختلفی را در بازار کن عرضه می‌کنند.

اخبار مرتبط