Search
Asset 2

چگونه تقلب در انتخابات محلی آمریکا به سطح ملی کشیده شد (بخش ۲)

فیلیپس مشتاق بود ببیند که تحلیل «پینگ‌های» تلفن همراه در اطراف صندوق‌های رأی چه چیزی را آشکار می‌کند. او گفت که می‌توان شماره تلفن‌ها را
(Joe Raedle/Getty Images)

بخش ۱ را اینجا بخوانید

فیلیپس مشتاق بود ببیند که تحلیل «پینگ‌های» تلفن همراه در اطراف صندوق‌های رأی چه چیزی را آشکار می‌کند. او گفت که می‌توان شماره تلفن‌ها را ردیابی کرد و پژوهشگران «می‌توانند به عقب برگردند و الگوی مکان‌های قبل، حین و بعد از قرار گرفتن تلفن در نزدیکی صندوق رأی را پیدا کنند».

این عملیات به خرید یک پتابایت پینگ نیاز داشت. یک پتابایت برابر با ۱۰۰۰ ترابایت است و به اعتقاد فیلیپس «یک چیز خیلی خیلی خیلی بزرگ».

او گفت: «[انگلبرشت] و تیمش روی ارسال درخواست‌های آزادسازی اطلاعات کار می‌کردند و او واقعاً بسیاری از اطلاعاتی را که به دست می‌آمد باور نمی‌کرد. اما از ما حمایت کرد، در تمام مسیر هوای ما را داشت. زمانی که به اطلاعات بیشتری نیاز داشتیم، می‌رفت و پول بیشتری جمع می‌کرد.»

فیلیپس افزود که این داده‌ها «بی‌اندازه گران» بودند؛ میلیون‌ها دلار. «شاید ما تنها گروهی باشیم که وقتی همه این‌ها گفته و انجام می‌شود، می‌رویم و ۱۰ تریلیون پینگ می‌خریم.»

هنگامی که به داده ها دست پیدا کردند، نوبت به این سؤال رسید که چه کسی ۲۵ بار یا بیشتر به سراغ یک صندوق رأی رفته است؟

فیلیپس گفت: «آماری که به واسطه داده‌ها با آن مواجه شدیم، ۲۴۲ نفر بود که به این میزان رسیده بودند.

وی افزود که سازمان TTV همچنین «۴ تا ۵ میلیون دقیقه» ویدیو جمع‌آوری کرده است که نشان می‌دهد صاحبان تلفن همراه در حال انداختن برگه‌های رأی خود هستند. کسانی که این کار را ۲۵ بار یا بیشتر انجام داده‌اند، برچسب «قاچاق‌بر» گرفته‌اند.

داده‌ها به طور قطعی تأیید کردند سرقت رأی در مقیاس صنعتی در جورجیا، به ویژه در منطقه آتلانتا، امری عادی بوده است. فیلیپس گفت که انگلبرشت خواستار بررسی و بررسی مجدد این داده‌ها شد.

فیلیپس اظهار داشت: «او مدام می‌گوید گرگ، هرچه باشد، امکان ندارد تو اشتباه کنی. ما باید به بررسی کنترل کیفیت می‌پرداختیم و الگوریتم‌هایی برای تشخیص ناهنجاری‌ها و حذف آن‌ها ایجاد می‌کردیم. ما نمی‌خواستیم موارد مثبت کاذب را وارد این امر کنیم؛ نمی‌خواستیم افرادی را که باید مشمول شوند در نظر نگیریم و افرادی را که نباید در نظر بگیریم، به حساب بیاوریم.»

انگلبرشت گفت: «ما نمی‌خواهیم از خودمان جلو بزنیم.» انجام این تحلیل‌ها «به زمان نیاز دارد».

هنگامی که یافته‌ها در اوایل سال ۲۰۲۱ به مقامات ایالتی ارائه شد، فیلیپس و انگلبرشت پاسخ مورد نظر را دریافت نکردند. در سپتامبر ۲۰۲۱، ویک رینولدز، مدیر دفتر تحقیقات جورجیا گفت از آنجایی که TTV منابع ذکر‌شده در تحلیل خود را فاش نمی‌کند، شواهد کافی برای تحقیق وجود ندارد.

فیلیپس گفت: «آن‌ها از دست ما عصبانی شدند و نامه‌ای به ما ارسال کردند مبنی بر اینکه شواهد کافی برای تحقیق وجود ندارد – شما برای تحقیق نیاز به شواهد کافی ندارید.»

انگلبرشت اشاره کرد: «من فکر می‌کنم بزرگترین چالشی که با آن رو‌به‌رو شدیم این بود که واقعاً فکر می‌کردیم می‌توانیم کارمان را به مرحله‌ای برسانیم که مشخص شود مشکلی وجود دارد؛ فکر می‌کردیم استفاده از داده‌هایی» که با همان فناوری «مورد استفاده مجریان قانون جمع‌آوری کرده بودیم، انگیزه‌ای کافی‌ برای مقامات کلیدی است تا بگویند «این را باید موشکافی کنیم.»

در ۲۵ آوریل، وزیر امور خارجه جورجیا، برد رافنسپرگر، اعلام کرد که این ایالت ادعاهای TTV را بررسی خواهد نمود و سپس انگبرشت و فیلیپس را احضار کرد.

یکی از دلایل علاقه‌مندی دوباره جورجیا به تحقیقات TTV در سال ۲۰۲۱ و منابعش این بود که تحقیقات جغرافیایی بعدی فیلیپس در بین مقامات آریزونا، ویسکانسین و پنسیلوانیا مورد توجه قرار گرفته بود.

فیلیپس گفت که دریافته‌اند به هر کجا نگاه می‌کنند، می‌بینند سرقت رأی یک نوع صنعت محلی است.

وی افزود که در هر بخش از ایالت‌ها، «شیوه‌های کلاه‌برداری متفاوت است، سارقان آرا و روش‌های سرقت نیز متفاوت است. فکر می‌کنید چگونه ممکن است چنین چیزی تا این اندازه هماهنگ باشد؟ باورکردنی به نظر نمی‌رسد که هزاران نفر خودشان بیایند تا این کارها را انجام دهند.»

این امر، مبارزه با تقلب در انتخابات را به یک «جنگ هزار جبهه‌ای و مجموعه‌ای از شورش‌های کوچک» تبدیل می‌کند که بستر گسترش را برای گروه‌های [تقلب در انتخابات] ملی فراهم می‌کند.

فیلیپس گفت که در حال حاضر نمی‌تواند اسامی را ذکر کند. او گفت: «در حال حاضر به ما توصیه می‌شود ادعای خاصی نکنیم، تا در آینده جلوتر برویم».

اما او اشاره کرد گروه‌هایی که روی شبکه‌های تقلب در انتخابات محلی سرمایه‌گذاری می‌کنند، معمولاً از عوامل ایالتی گروه‌های کشوری ذی‌نفوذ با برنامه‌های کمک مالی هستند که تأثیر قابل‌توجهی در جوامع دارند.

انگلبرشت گفت: «من به سراغ دینش رفتم و گفتم که مطالب کافی برای ساخت فیلم وجود دارد، و فکر نمی‌کنم که شخص دیگری هم داستان را تعریف کند. در فضای امروز یافتن افرادی مانند دینش بسیار دشوار است که به سمت خط مقدم قدم بردارند و بگویند، بگذار نگاهی به آن بیندازیم.»

فیلیپس اظهار کرد: «در نهایت هر دوی ما خیلی بیشتر از آنچه فکرش را می‌کردیم درگیر این فیلم شدیم. دیگر فقط این را می‌دانیم که در کانون توجه قرار داریم.»

اما با ما همراه باشید، هر دو این افراد می‌گویند اخبار بیشتری در راه است.

فیلیپس اشاره کرد: «دو تحقیق پیش رو داریم که انفجاری‌تر و احتمالاً تأثیرگذارتر از کل این داستان قاچاق‌بر‌ها است».

انگلبرشت گفت: «مسئله‌ای وجود دارد که به طور علنی درباره‌اش صحبت نکرده‌ایم، زیرا فکر می‌کردیم که قرار است در جهت خاصی پیش برود، و اکنون سازمان مد نظر در حال تغییر فیلمنامه است. بنابراین در تلاشیم تا خود را برای اتفاقات بد آینده آماده کنیم. وقتی صحبت از این چیزها می‌شود، نمی‌شود آدم اشتباه کند.»

مطالب دیگر:

زلنسکی: نیروهای روسیه تاکنون نزدیک به ۴۰۰ بیمارستان و مراکز پزشکی را ویران کرده‌اند

گزارش موردی: واکسن کووید۱۹ می‌تواند موجب ابتلا به هپاتیت حاد شود

کارشکنی «دولت پنهان» در زمانی که ترامپ در حال مقابله با ویروس کرونا بود (بخش ۲)

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی