Search
Asset 2

چگونه تقلب در انتخابات محلی آمریکا به سطح ملی کشیده شد (بخش ۱)

فیلیپس حقیقات او در مورد تقلب انتخاباتی ایالت جورجیا در دور دوم انتخابات مجلس سنای آمریکا در سال ۲۰۲۱ در مستند «۲۰۰۰ قاچاق‌بر» دینش دسو
گرگ فیلیپس (وسط) از گروه OPSEC تحقیقات مکانی را در مورد قاچاق برگه‌های رأی انجام داد که در مستند «2000 Mules» دینش دسوزا نمایش داده شد. (Screenshot/2000 Mules)

‌تقلب انتخاباتی از گذشته در سطح محلی در آمریکا رواج داشته است؛ گرگ فیلیپس معتقد است اوضاع تا حد زیادی به همین شکل باقی می‌ماند. تحقیقات او در مورد تقلب انتخاباتی ایالت جورجیا در دور دوم انتخابات مجلس سنای آمریکا در سال ۲۰۲۱ در مستند «۲۰۰۰ قاچاق‌بر» دینش دسوزا که این هفته به نمایش در‌آمد، منتشر شده است.

فیلیپس گفت که در جریان انتخابات ۲۰۲۰ در حالی که مدیریت خط تلفن مخصوص سازمان True the Vote  – را برعهده داشته که برای انتقال اطلاعات مربوط به تقلب انتخاباتی استفاده می‌شد – شاهد تقلب در انتخابات محلی بوده و این معضل تا حدی «پیش رفته است» که به بخشی از طرح جمع‌‌آوری آرا با سازماندهی سازمان‌های ملی بدل شده است.

او گفت که در سراسر کشور «هزار شورش و جنبش محلی وجود دارد که برخلاف قوانین انتخابات ایالتی، کار خودشان را انجام می‌دهند».

اما، به گفته فیلیپس، آنچه در چند دهه گذشته اتفاق افتاده و در طول انتخابات ۲۰۲۰ نیز آشکار شد، این است که «افراد نوکیسه و سرمایه‌داران اصیل و بنیادهای قدیمی» می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری از «تقلب در سطح محلی نهایت استفاده را ببرند؛ بدین صورت است که این امر به ابعاد بزرگ‌تر می‌رسد» و می‌تواند بر نتایج انتخابات ایالتی و ملی تأثیر بگذارد.

فیلیپس، مدیر سابق دپارتمان خدمات انسانی می‌سی‌سی‌پی و معاون سابق کمیسیون بهداشت و خدمات انسانی تگزاس، و شریک مدیریت و مالک اصلی شرکت مسئولیت محدود OPSEC Group، واقع در بیرمنگامِ آلاباما است.

شرکت او انجام تحقیقات و تحلیل و بررسی فهرست‌های رأی‌گیری و نتایج انتخابات را برای True the Vote (TTV) بر عهده دارد، که یک سازمان غیر‌انتفاعی مستقر در هیوستون است و کاترین انگلبرشت در سال ۲۰۱۰ آن را تأسیس کرده است.

بیش از یک دهه است که TTV به آموزش ناظران نظرسنجی و افزایش آگاهی رأی‌دهندگان در خصوص قوانین انتخابات، و لابی‌گری برای اعمال بسیاری از اصلاحات که پس از سال ۲۰۲۰ اتخاذ شده، می‌پردازد.

TTV، سازمان انگلبرشت و OPSEC، شرکت فیلیپس، تحقیقات ارائه‌شده در مستند دسوزا را انجام داده‌اند که ۲ و ۴ می، در ۳۰۰ سینما اکران شد.

فیلیپس گفت نیروی محرکه این تحقیقات – که به اعتقاد او و انگلبرشت ثابت می‌کند در انتخابات ۲۰۲۰ قاچاق غیرقانونی آرا در مقیاس بزرگی رخ داده – بررسی گزارش‌ها پس از مدیریت خط تلفن ویژه TTV بوده است.

او گفت: «ما در تک‌تک حوزه‌ها متوجه این ناهنجاری‌ها و تراکم بالا شدیم» – در مکان‌هایی مانند میلواکی، دیترویت، آتلانتا، و بخش ماریکوپا در ایالت آریزونا، که مشارکت رأی‌دهندگان در آنجا فوق‌العاده بالا بود و تقریباً همه آرا به نامزدهای یکسانی داده می‌شد.

به گفته فیلیپس، «اشتباه پیش می‌آید، اما زمانی که ۱۰۰ درصد [رأی‌دهندگان ثبت‌نام‌شده] رأی می‌دهند و همه هم به نامزدهای یکسانی رأی می‌دهند، یعنی کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه است.»

او اشاره کرد افرادی که از سراسر کشور با خطوط تلفنی مخصوص اطلاعات محرمانه تماس می‌گرفتند، موارد مشکوکی را در اطراف صندوق‌های پستی رأی گزارش می‌کردند. یک مسئله رایج این بود که افراد یکسانی هنگام انداختن رأی خود به درون صندوق مشاهده شده بودند.

فیلیپس گفت: «گمانه‌زنی‌های زیادی در خصوص موارد مربوط به صندوق‌های رأی وجود داشت، ویدیوهای زیادی با موضوع این صندوق‌ها وجود داشت، اما به سختی می‌شد از آن‌ها برای اثبات تقلب استفاده کرد.»

سپس فکری به ذهنش رسید: استفاده از تحلیل جغرافیایی به‌دست‌آمده از داده‌های تلفن همراه.

او گفت که هر تلفن همراه یک سیگنال یا «پینگ» منحصر‌به‌فرد و قابل شناسایی منتشر می‌کند که همه‌شان را «دلالان جمع‌آوری و ادغام می‌کنند و می‌فروشند.»

فیلیپس افزود که با جمع‌آوری داده‌های تلفن همراه، «شما نه تنها مکان، بلکه زمان وجود یک تلفن را در جا‌های مختلف می‌دانید. با فرض اینکه شخص صاحب تلفن را هم بشناسید، می‌توانید بفهمید که کجا می‌خوابد و کجا کار میکند».

مطالب دیگر:

کارشکنی «دولت پنهان» در زمانی که ترامپ در حال مقابله با ویروس کرونا بود (بخش ۲)

کارشکنی «دولت پنهان» در زمانی که ترامپ در حال مقابله با ویروس کرونا بود (بخش ۱)

استفان مور: بخشودگی وام‌های دانشجویی توسط بایدن موجب «تشدید تورم» می‌شود

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی