logo_eet

قاضی مک کالو: جمهوری خواهان احتمالا در دادخواست پنسیلوانیا پیروز می‌شوند

قاضی ایالت پنسیلوانیا قاضی مک کالو: جمهوری خواهان احتمالا در دادخواست پنسیلوانیا پیروز می‌شوند قانون گذاران ایالت روز ۲۷ نوامبر در یادداشتی
(Chris McGrath/Getty Images)

قاضی ایالت پنسیلوانیا که دستور توقف تایید نتایج انتخابات در این ایالت را داده بود، روز جمعه در یک اظهار نظر گفت که جمهوری خواهان احتمالا پیروز پرونده در این ایالت می‌شوند.

پاتریشیا مک کالو، قاضی ایالت پنسیلوانیا ارزیابی خود از شرایط را در حاشیه توضیح دلایل خود برای توقف تایید نتایج انتخابات در این ایالت ارائه کرد.

اوایل این هفته گروهی از قانون گذاران و نامزدهای جمهوری خواه در شکایت خود از پنسیلوانیا استدلال کردند که قانون آرای پستی این ایالت (قانون ۷۷) ناقض قانون اساسی مشترک المنافع است.

قاضی مک کالو در این باره نوشت: «به نظر می رسد که شاکیان پرونده پیش زمینه پیروزی را فراهم کرده‌اند؛ استدلال آنها نشان م‌دهد که قانون اساسی به قانون گذار ایالتی اجازه نمی‌دهد تا بدون یک اصلاحیه رسمی، فرآیند مدیریت آرای غیابی را دستخوش تغییر کند».

در درخواست‌های قرار منع اضطراری، قاضی وظیفه دارد تا احتمال پیروزی شاکی در پرونده یا فراهم کردن شواهد توسط آنها را مورد ارزیابی قرار بدهد. ارزیابی مک کالو در این پرونده نشان می دهد که «ادعای شاکیان درباره فرآیند آرای پستی در قانون ۷۷ و تناقض آن با اصول ابتدایی مدیریت آرای غیابی در قانون اساسی پنسیلوانیا» دارای اعتبار کافی است.

ایالت پنسیلوانیا روز ۲۴ نوامبر در حالی نتایج انتخابات ریاست جمهوری و معاون وی را تایید کرد که دادگاه همچنان بررسی ادعای طرفین پرونده را به اتمام نرسانده بود. شاکیان پرونده در پاسخ به این مسئله درخواست قرار منع اضطراری خود را ارسال و استدلال کردند که پنسیلوانیا اجازه ندارد با چنین سرعتی نتایج را تایید کند.

شاکیان در درخواست خود نوشتند: «به نظر می رسد که اقدامات مدعی علیه در پاسخ به درخواست اضطراری شتاب زده بوده است … این اقدامات در تلاش برای جلوگیری از حل و فصل قانونی درخواست اضطراری و همچنین پیش از اتمام فرآیند ارزیابی دادگاه انجام شده است».

شاکیان پرونده در درخواست اضطراری خود نشان داده بودند که با وجود اتمام شمارش آرا در پنسیلوانیا و ارسال تاییدیه امضا شده نتایج به بایگان ایالات متحده، همچنان چند مرحله برای تکمیل فرآیند تایید نتایج انتخابات این ایالت باقی مانده است.

در متن دادخواست آمده است که: «اگرچه مدعی علیه به صورت فعال تلاش کرده است تا از تصمیم احتمالی این دادگاه به ضرر خود جلوگیری کند، اما وظایف مدعی علیه برای اتمام شمارش و تایید نتایج انتخابات به هیچ وجه تمام نشده است».

قانون گذاران ایالت پنسیلوانیا روز ۲۷ نوامبر در یادداشتی اعلام کردند که به زودی دادخواست خود برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات ۲۰۲۰ را ارائه می‌کنند.

در این دادخواست آمده است که دستگاه های اجرایی و قانون گذار ایالت پنسیلوانیا از قدرت خود برای تغییر قانون انتخابات سوء استفاده کرده‌اند.

مطالب دیگر:

تحلیل داده‌ها: بررسی‌ها نشان می‌دهند که نتایج انتخاباتی در سه ایالت، «به راحتی» قابل چرخش هستند

نهادهای نظارتی ایالات متحده به رفتار سلیقه‌ای با شرکت‌های چینی پایان می‌دهند

همزمان با اقدامات شدید ترامپ علیه چین، شی جین پینگ پیروزی بایدن را تبریک گفت

قانونگذاران و کارشناسان سال‌ها پیش نسبت به ضعف‌های انتخاباتی در آمریکا هشدار داده‌بودند

اخبار مرتبط