logo_eet

قاضی دستور داد که شهرستان ماریکوپا باید ۲.۱میلیون برگه رای از انتخابات نوامبر را به سنا تحویل دهد

قاضی قاضی دستور داد که شهرستان ماریکوپا  باید ۲.۱میلیون برگه رای از انتخابات نوامبر را به سنا تحویل دهد تردیدی نیست که سناتورها قدرت صدور
(Olivier Touron/AFP via Getty Images)

قاضی روز جمعه حکم داد که شهرستان ماریکوپا باید حدود ۲.۱ میلیون برگه رأی از انتخابات ۳ نوامبر را به مجلس سنای ایالت آریزونا تحویل بدهد و اجازه دهد تا سنا به تجهیزات انتخاباتی‌اش برای انجام ممیزی دسترسی پیدا کند.

تیموتی توماسون، قاضی دادگاه عالی شهرستان ماریکوپا، احکام احضاریه صادره از سنا در ایالت آریزونا را معتبر و لازم‌الاجرا دانست، و با استدلال مسئولان ماریکوپا مبنی بر غیرقانونی بودن احضاریه‌ها مخالفت کرد. این شهرستان قبلاً اظهار داشت که چند ممیزی کافی است و گفت که برگه‌های رای باید پلمپ شوند.

توماسون در حکم خود نوشت: «دادگاه دریافت که احضاریه‌ها قانونی و قابل اجرا است.» او گفت: «تردیدی نیست که سناتورها قدرت صدور احضاریه‌های قانونی را دارند. احضاریه‌ها با الزامات  قانونی مطابقت دارند. براساس قانون اساسی، سنا همچنین از قدرت گسترده‌ای برای نظارت بر انتخابات برخوردار است.»

او اظهار داشت که «قانونگذار آریزونا به وضوح قدرت تحقیق و بررسی موارد اصلاحیه انتخابات را دارد»، و افزود که سناتورها می‌توانند «به‌عنوان بخشی از ارزیابی‌های خود در مورد اقدامات اصلاحی مورد نیاز برای انتخابات، تجهیزات و اطلاعات را احضار کنند.»

این قانون توسط قانونگذاران جمهوری‌خواه در آریزونا مورد استقبال قرار گرفت.

کارن فان، رئیس سنا در آریزونا، که یک جمهوری‌خواه است، پس از صدور حکم قاضی به رسانه‌ها گفت که حرکت آنها «هرگز برای لغو انتخابات نبود، بلکه برای بررسی یکپارچگی سیستم انتخابات آریزونا بود.»

فن افزود: «این همیشه درباره درستی رای‌دهندگان و یکپارچگی سیستم رای‌گیری بوده است.»

مطالب دیگر:

کمک شرکت‌های بزرگ فناوری به چین برای سلطه جهانی بیشتر

تدکروز در سخنرانی خود گفت ترامپ «جایی نمی‌رود»

مشاور سابق ترامپ: لایحه مهاجرت بایدن می‌تواند «بنیان هویت ملی آمریکا» را ازبین ببرد

ویدئو: فقر، هدیه سوسیالیسم به ونزوئلا

اخبار مرتبط