Asset 2

۱۰۶ نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان از دادخواست حقوقی تگزاس در دادگاه عالی حمایت کردند

ستاد انتخاباتی ترامپ برخی از وکلای این پرونده‌ها گفتند که بررسی این چالش‌های انتخاباتی مهم است زیرا می‌تواند به مدت طولانی بر درستی انتخابات
(Daniel Slim/AFP via Getty Images)

گروهی متشکل از بیش از ۱۰۰ نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان از دادگاه عالی ایالات متحده خواستار رسیدگی به پرونده‌ای برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات سال ۲۰۲۰ هستند که اوایل هفته جاری توسط ایالت تگزاس تشکیل شد.

۱۰۶ قانونگذار روز پنجشنبه (۱۰ دسامبر) از دادگاه عالی کشور خواستند که موافقت کند که این حق قانونگذاران ایالتی براساس قانون اساسی محفوظ بماند که آنها بتوانند گزینندگان آرای الکترال ریاست جمهوری را تعیین کنند و آنها تصمیم بگیرند که آیا آرای ریخته و شمارش شده براساس قانون اساسی شمارش شده است یا نه، چرا که افرادی غیر از قانونگذاران ایالتی، قبل از انتخابات، قوانین انتخاباتی را تغییر دادند که مخالف با قانون اساسی بوده است.

این قانونگذاران در دادخواست خود نوشتند: «در ماه های قبل از انتخابات ۲۰۲۰، این قوانین به عمد توسط مدعیان ایالتی و غیرایالتی تغییر یافته است.»

«اختیارات واضح قانونگذاران ایالتی در تعیین قوانین گزینندگان، در زمان‌های مختلف توسط فرمانداران، وزرای امور داخلی ایالات، مسئولان انتخابات، دادگاه‌های ایالتی، دادگاه های فدرال و احزاب خصوصی غصب شده است.»

ایالت تگزاس از دادگاه عالی خواسته بود تا در تلاش برای محافظت از سلامت انتخابات ۲۰۲۰، اجازه دهد از پنسیلوانیا ، جورجیا ، میشیگان و ویسکانسین شکایت کنند.

ایالت لون استار ادعا می‌کند که چهار ایالت مهم میدان نبرد با تغییر قوانین انتخابات برخلاف  قانون اساسی، رفتار نابرابر با رای دهندگان و ایجاد بی نظمی قابل توجه در رأی‌گیری و با نادیده گرفتن اقدامات لازم برای صحت انتخابات، موجبات بی‌نظمی در انتخابات را فراهم کرده‌اند.

دادگاه عالی تا ساعت ۳ بعدازظهر پنجشنبه به ایالات متهم فرصت داد که برای پاسخ به اتهامات، دفاعیات خود را ارسال کنند. هر چهار ایالت پاسخ خود را به دادخواست حقوقی تگزاس ارائه داده‌اند.

قانون گذاران در دادخواست خود استدلال کردند که قدرت قانونگذاران ایالتی در تعیین گزینندگان آرای الکترال ریاست جمهوری توسط فرمانداران، دادگاه‌های ایالتی ، مسئولان انتخابات ایالتی و سایر نهادهای اداری «غصب» شده است. آنها افزودند که این زورگویی‌ها تا حد زیادی منجر به تعداد بی‌سابقه‌ای از اتهامات جدی درباره تقلب و بی‌نظمی شده است.

قانون اساسی آمریکا این اختیار را به قانونگذاران ایالتی داده است که آرای الکترال ریاست جمهوری در هر ایالت را تعیین کنند.

این قانون‌گذاران استدلال می‌کنند: «هیچ قانون ایالتی، فرماندار ایالت، مسئول انتخابات ایالتی یا دادگاه ایالتی نمی‌تواند این اختیار اعطاء شده  را تغییر دهد یا آن را محدود کند.»

۲۲ ایالت با دادستان‌های کل دموکرات یک گزارش کوتاه در مخالفت با دادخواست حقوقی تگزاس ارائه داده‌اند.

مطالب دیگر:

کمیته مجلس سنا قصد دارد اولین جلسه دادرسی فدرال در مورد «بی‌نظمی‌های» انتخاباتی را برگزار کند

کاوش مالیاتی هانتر بایدن با نگرشی بر معاملات تجاری با چین

همان سبک و سیاق قدیمی: چگونه کمونیست‌های طرفدار پکن، انتخابات را کمابیش به نفع جو بایدن به سرقت بردند

وزارت امور خارجه برای بیست‌ویکمین بار چین را در لیست سیاه ناقضان آزادی مذهبی قرار داد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی