Asset 2

قانون‌گذاران پنسیلوانیا: اختلاف در ارقام آرای این ایالت نگران‌کننده است

قانونگذاران نوشتند که این اعداد جور در نمی‌آیند و تصدیق نتایج انتخابات ریاست جمهوری پنسیلوانیا کاملاً عجولانه، تأیید نشده و اشتباه بوده است.
(Spencer Platt/Getty Images)

گروهی از قانونگذاران پنسیلوانیا ادعا کرده‌اند که «اختلاف نگران‌کننده‌ای» بین تعداد آرای شمارش شده و تعداد رأی دهندگانی که در انتخابات ۲۰۲۰ رأی داده‌اند، وجود دارد، و اظهار داشتند که در این شرایط تصدیق نتایج انتخابات ریاست جمهوری «کاملاً عجولانه، تأیید نشده و اشتباه» بوده است.

قانونگذاران جمهوری خواه روز دوشنبه در یک بیانیه مطبوعاتی گفتند که تجزیه و تحلیل آنها بر اساس مقایسه نتایج انتخابات رسمی شهرستان با تعداد کل رای دهندگانی است که در ۳ نوامبر در پنسیلوانیا رای دادند.

آنها گفتند که ارقام وزارت امور خارجه نشان می‌‌‌‏دهد که ۶ میلیون و ۹۶۲ هزار و ۶۰۷ مورد به عنوان رأی اخذ شده گزارش شده است، در حالی که سوابق سیستم DoS / SURE نشان می‌دهد که تنها ۶،۷۶۰،۲۳۰ رأی دهنده در واقع رأی داده‌اند.

آنها گفتند که اختلاف ۲۰۲،۳۷۷ رأی بیشتر از رأی دهندگان، با احتساب ۳۱۵۴۷ رأی باطله، اختلاف ۱۷۰۸۳۰ رأی را نشان می‌دهد، که بیش از دو برابر اختلاف کل گزارش شده بین رئیس جمهور دونالد ترامپ است و جو بایدن است.

قانون گذاران نوشتند که این اعداد جور در نمی‌آیند و تصدیق نتایج انتخابات ریاست جمهوری پنسیلوانیا کاملاً عجولانه، تأیید نشده و اشتباه بوده است.

دفتر وزیر امور داخلی پنسیلوانیا تا کنون به پرسش اپک تایمز پاسخی نداده است.

کتی بووکوار، سخنگوی وزیر امور داخلی پنسیلوانیا، در بیانیه‌‌‌‏ای به واشنگتن اگزمینر گفت که «به اصطلاح تجزیه و تحلیل قانونگذاران جمهوری‌‌‌‏خواه بر اساس داده‌های ناقص بوده است.» و قضات ایالتی و فدرال «صدها صفحه غیرمستند را غربال کرده‌اند و ادعاها دروغین است و هیچ مدرکی درباره تقلب یا رای گیری غیرقانونی پیدا نشده است.»

نتایج تأیید شده انتخابات در پنسیلوانیا، بایدن را با ۸۰۵۵۵ رأی از ترامپ جلوتر اعلام کرده است.

بررسی سوابق سیستم DoS / SURE نشان می‌دهد که در روز انتخابات در پنسیلوانیا ۴،۲۱۶،۰۳۰ رأی‌گیری حضوری انجام شده است. ۲،۶۳۷،۰۶۵ رأی پستی و غیرحضوری شمارش شد، و ۱۱۵ هزار و ۸۹۹ رأی موقت به صندوق انداخته شد که از این تعداد ۹۰ هزار و ۶۸۴ مورد شمارش، ۵ هزار و ۶۴۴ مورد شمارش جزئی و ۱۹ هزار و ۵۷۱ رای باطل اعلام شد. مجموع این‌ها شامل ۶،۹۴۹،۴۲۳ رأی شمارش شده می‌شود.

سیستم DoS / SURE همچنین ۹،۰۹۰،۹۶۲ را به عنوان شمار ثبت نام شدگان رأی‌گیری نشان می‌دهد و خاطرنشان می‌کند که ۷۶.۵ درصد از این میزان، مشارکت عمومی داشته‌اند.

بر اساس ارقام وزارت امور خارجه پنسیلوانیا ، بایدن ۳،۴۵۸،۲۲۹ رأی ، ترامپ ۳،۳۷۷،۶۷۴ رأی و جو یورگنسن نامزد لیبرتاریان ۷۹،۳۸۰ رأی آورده است که در مجموع ۶،۹۱۵،۲۸۳ رأی اخذ شده که در نتیجه اختلاف بین بایدن و ترامپ به ۸۰۵۵۵ رأی رسیده است.

مطالب دیگر:

رئیس حزب جمهوری‌خواه آریزونا: در مبارزات گزینندگان همه مسئولیت‌ها به عهده مایک پنس، معاون رئیس جمهور است

گزارش سازمان صلح جهانی‌، به‌طور برجسته‌ای به ‌برداشت اجباری اعضای بدنِ زندانیان عقیدتی در چین اشاره دارد

نامزد سابق مجلس سنا: ترامپ باید برای بررسی دخالت خارجی در انتخابات به دادگاه نظامی متوسل شود

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی