Asset 2

جنا الیس: نقش کلیدی قانون‌‏گذاران ایالتی در مسیر ترامپ به سمت پیروزی

قانون‌‏گذاران ایالتی «این امر در کنار تحقیقات انجام شده، یافته‌‏ها، تمام شاهدان و شواهد ارائه شده توسط من و شهردار در جلسات دادرسی به تقلبات
(Rey Del Rio/Getty Images)

جنا الیس، وکیل ارشد کارزار ترامپ گفت که مسیر پیروزی پرزیدنت دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ به قانون‌‏گذاران ایالتی در پنسیلوانیا، جورجیا، میشیگان، ویسکانسین، نوادا و آریزونا وابسته است.

الیس با اشاره به پنسیلوانیا ادامه داد که دادگاه عالی این ایالت یک دادخواست انتخاباتی بین ایالتی را در حمایت از ایالت تگزاس تنظیم کرده و آن را به دیوان عالی برده بود؛ پرونده‌‏ای که توسط دادگاه رد شد.

الیس روز ۱۶ دسامبر در مصاحبه با برنامه «رهبران اندیشمند آمریکایی» اپک تایمز گفت: «یکی از نکات مهم در پرونده تگزاس این بود که قانون‌‏گذاران ایالت پنسیلوانیا و رهبری آنها در مجلس نمایندگان و سنا به عنوان دوست دادگاه موافقت خود را با تگزاس در زمینه نقض قوانین ایالتی در نحوه مدیریت انتخابات ۲۰۲۰ نشان دادند».

الیس ادامه داد: «این امر در کنار تحقیقات انجام شده، یافته‌‏ها، تمام شاهدان و شواهد ارائه شده توسط من و شهردار در جلسات دادرسی به پنسیلوانیا این امکان را می‌‏دهد تا براساس ماده ۱.۲ اصل دوم قانون اساسی، از اختیار خود برای انتخاب نمایندگان استفاده کنند».

«آنها همچنین از تمام اختیارات برای برگزاری مجدد یک جلسه الکترال و رای گیری برای لیست نمایندگان ارسالی خود برخوردار هستند. این همان اتفاقی است که باید در هریک از این شش ایالت تا پیش از ۶ ژانویه رخ بدهد».

الیس این اظهارات را در پاسخ به سوال درباره سناریو پیش بینی شده در کارزار ترامپ برای بعد از ۱۴ دسامبر و رای‌‏گیری کالج الکترال برای رئیس جمهوری بعدی ارائه کرد. الیس گفت که اعضای الکترال جمهوری‌‏خواه در نیومکزیکو و شش ایالت دیگر آرای مخالف داشته‌‏اند. رای اعضای الکترال حامی بایدن در هریک از این ایالات منجر به تقابل آرای بی‌‏سابقه در تاریخ انتخابات ایالات متحده در دهه‌‏های گذشته شده است.

فرمانداران هر ایالت با تایید نتیجه شمارش آرا، اعضای الکترال خود را انتخاب کرده‌‏اند، و قانون‌‏گذاران ایالتی می‌‏توانند با استناد به آرای الکترال ترامپ در جلسات ویژه صحت حقوقی ادعای خود را ارائه کنند.

الیس گفت: «من اطلاع دارم که ایالت جورجیا با دقت این فرآیند را زیرنظر گرفته است. این امر درباره میشیگان نیز صادق است؛ جایی که گزارشات شهر آنتریم نه تنها نشان دهنده بی‌‏نظمی انتخاباتی، بلکه موارد بی‌‏شماری از نقض قانون در ایالت میشیگان است. بنابراین جو مشابهی در میشیگان، آریزونا و همچنین ویسکانسین حاکم است».

او ادامه داد: «گمان می‌‏کنم که اگر یک ایالت شجاعت برگزاری جلسه الکترال و حل این مسئله با آرای اکثریت را داشته باشد و از تعیین لیست نمایندگان به وسیله آرای فاسد و اشتباه خودداری کند، سایر ایالت‌‏ها نیز این مسیر را دنبال خواهند کرد».

مطالب دیگر:

 مدیر اطلاعات ملی آمریکا: گزارش‌ درباره دخالت خارجی در انتخابات با تأخیر ارائه می‌شود

سناتور ایالت ویرجینیا از ترامپ می‌خواهد تا حکومت نظامی اعلام کند

بررسی کارشناسان نشان داد نرم‌افزار دومینیون برای دستکاری نتیجه انتخابات طراحی شده است

قانونگذاران ایالت آریزونا از کنگره می‌خواهند که آراء مجمع برگزینندگان جایگزین به نفع ترامپ را مورد شمارش قرار دهد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی