Asset 2

وکیل ترامپ در یک برنامه تلویزیونی به بررسی مشکلات سیاسی و اجتماعی آمریکا از منظر قانون اساسی خواهد پرداخت

قانون اساسی جنا الیس، یکی از وکلای اصلی تیم حقوقی ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا، قصد دارد در یک برنامه‌ تلویزیونی درباره قانون اساسی و
تصویر جنا الیس، وکیل ترامپ روی پوستر نمایش فقط حقیقت (Courtesy Jenna Ellis)

جنا الیس، یکی از وکلای اصلی تیم حقوقی ترامپ، قصد دارد در یک برنامه‌ تلویزیونی درباره قانون اساسی و موضوعاتی که برای آمریکایی‌ها اهمیت دارد گفتگو کند. این برنامه قرار است در هفته اول مارس به نمایش درآید.

جنا الیس به اپک‌تایمز گفت که در اولین قسمت از برنامه، مایک جانسون،‌ نماینده جمهوریخواه ایالت لوئیزیانا و رئیس کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان، حضور خواهد داشت. او مانند الیس وکیل قانون اساسی است. عنوان این برنامه «فقط حقیقت» است و با هدف به تصویر کشیدن مشکلات سیاسی و اجتماعی گذشته آمریکا و بررسی آنچه دولت در مرزهای قانون اساسی می‌تواند یا نمی‌تواند انجام دهد، تهیه شده است. عبارت لب مطلب این برنامه «نه قرمز، نه آبی، فقط حقیقت» است.

الیس گفت «ما در قومیت‌گرایی، جمهوری خواه بودن یا دموکرات بودن بسیار محصور شده‌ایم  و از آنچه که قانون اساسی در واقع می گوید دور شده‌ایم.» «همه ما می‌توانیم نظرات خود را در مورد مسائل مربوط به سیاست داشته باشیم، اما در نهایت آنچه دولت طبق قانون اساسی می‌تواند انجام دهد یا نمی‌تواند انجام دهد، چشم اندازی است که به نمایش در می‌آید.»

این برنامه تلویزیونی و پادکست با مشارکت «جاست نیوز»، رسانه‌ای که توسط روزنامه‌نگار پیشکسوت جان سولومون ایجاد شده و نیز «ریل امریکا وویس»، رسانه‌ای که توسط تعدادی از محافظه‌کاران از جمله استیو بَنِن مدیر رسانه‌ای که سابقاً به عنوان استراتژیست ارشد و مشاور دونالد ترامپ فعالیت داشته است، تولید شده است.

الیس گفت که کار او در تیم حقوقی انتخاباتی بزرگترین افتخار زندگی او بوده است و ترامپ هنوز یک دوست بزرگ برای او است. با این حال او از تهدید به مرگ و پیام‌های «بسیار نامناسبی» که به خاطر عهده‌دار بودن وکالت ترامپ دریافت کرده بود گفت.

الیس گفت خواه دعاوی مدنی باشد و یا کیفری، همه افراد مستحق داشتن وکیل هستند، بنابراین مهم نیست که ادعا مطرح شده چیست، وکیل نباید هرگز به‌خاطر آن هدف قرار گیرد. الیس هنوز هم به عنوان وکیل ترامپ فعالیت دارد، اما در حال حاضر هیچ دادرسی در دست ندارد.

در سال ۲۰۱۵، الیس کتاب خود با عنوان «مبانی قانونی برای یک قانون اساسی اخلاقی» را منتشر کرد، کتابی که معتقد است تفسیر اصیل قانون اساسی از کتاب مقدس جدا نیست. او قصد دارد این چشم انداز را بخشی از برنامه خود کند.

هر یک از قسمت‌های روزانه این برنامه با مونولوگ الیس آغاز می‌شود و متعاقباً با یک مهمان یا یک میزگرد ادامه پیدا می‌کند. الیس در انتهای برنامه به سوالات مخاطبانی که به صورت آنلاین ارسال می‌شود پاسخ می‌دهد.

الیس که ۳۵ سال دارد، پیش از کار در کمپین انتخاباتی ترامپ، به عنوان وکیل، دادستان و وکیل مدافع جنایی کار کرده است. او مدرک حقوق خود را از دانشکده حقوق دانشگاه ریچموند در ویرجینیا دریافت کرده است. او تحصیلات روزنامه نگاری را در کالج گذرانده است و هنگام نگارش کتاب خود، به گفته خود، به درکی از هم‌افزایی طبیعی بین قانون و رسانه رسید.

او طی دو ماه پر حادثه بین ۳ نوامبر و ۶ ژانویه اخیر، برای متقاعد کردن قانون‌گذاران ایالتی در استفاده از اختیارات تعیین‌شده‌شان در قانون اساسی برای وضع قوانین انتخابات محلی، و رد کردن تأییدیه اعضای الکترال کالج، در خصوص انتخاب جو بایدن، تلاش زیادی کرد.

او اظهار داشت که مقامات ایالتی و دادگاه‌ها قدرت قانونگذاران را در ایجاد تغییرات در الزامات و قوانین انتخاباتی غصب کرده‌اند. در نهایت هیچ یک از قانون‌گذارن این اقدام را انجام ندادند و در نهایت ترامپ اندکی پس از تأیید رای کالج انتخاباتی در ۶ ژانویه توسط کنگره، دولت بایدن را تأیید کرد.

الیس معتقد است که بسیاری از رسانه‌ها در چهارچوب‌های ایدئولوژیک فعالیت می‌کنند و جای یک متخصص حقوقی مانند او، در آن رسانه‌ها، کسی که دیدگاهی فراتر سیاست دارد، خالی است.

او گفت: «ما افراد زیادی نداریم که این کار را انجام می‌دهند، بسیاری از رسانه‌ها عمیقاً غرق سیاست و ایدئولوژی هستند و بنابراین من فکر می‌کنم چیزی را به عرصه ایده‌ها ارائه کردم که واقعاً جای دیگری وجود ندارد.»

مطالب دیگر:

چهار «خط قرمزی» که حزب کمونیست چین برای بایدن تعیین کرده است

موضع اخیر بایدن در رابطه با نقض حقوق بشر در چین، تهدیدی جدی برای جهانیان است

متن کامل پاسخ ترامپ به تصمیم دیوان عالی درباره پرونده مالیاتی

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی