Asset 2

قانون زندگی، قانون باور و عقیده است!

قانون زندگی
قانون زندگی
قانون زندگی

بدون شک، هر انسانی بازتابی از قدرت‌‌‏های لایتناهی نیروهای الهی است؛ از این رو، آینده شما، نتیجه و فرایند افکار و اندیشه‌‌‏های فعلی شما‌‌‏ست که از تجارب و شرایط زندگی‌‌‏تان ناشی می‌‌‏شود.

اگر بتوانید این ایده‌‌‏ها را در ذهنتان قرار دهید که: «من کامل، قوی، مهربان و سرشار از موفقیت، روشن و خردمند هستم»، یقین داشته باشید که کلید مشکلات خود را به‌‌‏دست آورده‌‌‏اید.

تا زمانی که فکر شکست را در ذهن داشته باشید و از آن بیم و هراس داشته باشید، باید از شکست خود مطمئن باشید، چون پایان کار بایستی با آغاز کار هماهنگی داشته باشد.

چگونه می‌‌‏توان تفکری مثبت و سازنده داشت؟

برای این‌‌‏که افکار منفی را از ذهن خود دور کنید و به آن‌‌‏ها اجازه ندهید که شما را به بازی بگیرند، بهترین روش این است که با اندیشه مثبت به مقابله با آن بروید.

به آرامش کامل ذهن دست یابید

 بدین منظور، عوامل نادرست درونی باید شناخته و از میان برداشته شود. به عبارتی، درون نگری برای پیدا کردن مشکلات خود، مهم است و تا شخص به درون می‌‌‏نگرد، می تواند صفا و آرامش را احساس کند. همچنین:

افکار منفی را از ذهن دور کنید.

با دیده خیرخواهی به مردم نگاه کنید.

 بغض و کینه کسی را به دل نگیرید.

بخل و حسد نسبت به دیگران را در خود از بین ببرید.

بیشتر بخوانید: چرا باید مدیتیشن را به بچه ها آموزش دهیم ؟ (همراه با آموزش یک تکنیک ساده آرامش بخشی)

تمرین‌‌‏های آرام‌‌‏سازی بدن را انجام دهید

یک نمونه ساده از تمرین آرام‌‌‏سازی بدن را به‌‌‏طور اختصار اشاره شرح می دهیم: الف- سینه و گردن و سرتان را تا آنجا که می‌‌‏توانید در خط مستقیم نگاه دارید. ب – از بینی نفس بکشید و مدت تنفس خود را به تعداد شش ضربان قلب ادامه بدهید.( دم) ج- نفس خود را به اندازه سه ضربان قلب در سینه حفظ کنید. د- به مدت شش ضربان قلب نفس خود را بیرون بدهید.( بازدم ) ه- به مدت سه ضربان قلب، ریه‌‌‏ها را از هوا خالی نگاه دارید. و- به هنگام نفس کشیدن با خود جملات مثبت را تکرار کنید: مثلا «من خوشحال هستم» یا «من در سلامتی کامل هستم». با تکرار این تمرین، از هر نوع تنش و انقباض عضلانی رها می‌‌‏شوید.

فرض کنید شما آرزو دارید سخنران ماهری شوید ولی از حضور در مقابل جمع می‌‌‏ترسید. شما می‌‌‏توانید برای برطرف کردن آن‌‌‏ دو یا سه بار در روز با استفاده از تمرین آرام‌‌‏سازی بدن، از تنش و انقباض جسم و روح خودکم کنید، آنگاه سالنی را مجسم کنید که در حال صحبت کردن برای جمعی هستید و مردم با لذت به سخنان شما گوش می‌‌‏دهند. این را به عنوان یک احساس طبیعی بپذیرید و یا یکی از عزیزان خود را در نظر آورید که این موقعیت و استعداد را به شما تبریک می‌‌‏گوید. به‌‌‏تدریج متوجه خواهید شد که این حالت ذهنی در وجودتان تثبیت شده است.

با آرامش‌‌‏بخشیدن به روح‌‌‏ خویش، به این نکته پی خواهید برد که قدرت و انرژی لازم برای غلبه بر هر موقعیت نامطلوب، در وجودتان است.

یاد بگیرید تا فرمانروای اعمال و احساسات و افکار خود باشید

رفتار و کردار و گفتار خود را تحت کنترل خود در‌‌‏آورید و در جهت مطلوب هدایت کنید. در غیر این‌‌‏صورت تحت تسلط و تاثیر شرایط و موقعیت‌‌‏های خارجی و حرف مردم قرار می‌‌‏گیرید و بازیچه دیگران می‌‌‏گردید.

به افکارتان نظم دهید و از پریشانی و آشفتگی آن جلوگیری نمائید. همیشه منتظر باشید که موقعیت خوبی نصیب‌‌‏تان شود. به فرصت‌‌‏های طلائی ایمان داشته باشید. چرا که قانون زندگی، قانون باور و عقیده است.

منبع: کتاب غیر ممکن ممکن است نوشته ژوزف مورفی

مطالب دیگر:

آیا شما هم مشکل کمبود وقت دارید؟

انرژی‌های ما‌فوق‌طبیعی که از مدیتیشن به دست می‌‌‏آیند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی