Search
Asset 2

قانون گذاران ایالات متحده خواستار پایان ۲۰ سال آزار و شکنجه فالون گونگ شدند

هزاران تمرین کننده روش معنوی فالون گونگ، در واشنگتن گردهم آمدند، تا مراسم مربوط به بیستمین سالروز اغاز آزار و شکنجه فالون گونگ توسط رژیم کمونیستی چین را برگزار کنند. ۱۸ ژوئیه ۲۰۱۹ (Li Sha/The Epoch Times)
هزاران تمرین کننده روش معنوی فالون گونگ، در واشنگتن گردهم آمدند، تا مراسم مربوط به بیستمین سالروز اغاز آزار و شکنجه فالون گونگ توسط رژیم کمونیستی چین را برگزار کنند. ۱۸ ژوئیه ۲۰۱۹ (Li Sha/The Epoch Times)

 

هزاران تمرین کننده روش معنوی فالون گونگ، در واشنگتن گردهم آمدند، تا مراسم مربوط به بیستمین سالروز اغاز آزار و شکنجه فالون گونگ توسط رژیم کمونیستی چین را برگزار کنند. ۱۸ ژوئیه ۲۰۱۹ (Li Sha/The Epoch Times)

علیرغم هوای گرم تابستان، حدود دو هزار نفر با پیراهن‌های طلایی رنگ، روز ۱۸ ژوئیه برابر ۲۷ تیرماه، در مقابل ساختمان کنگره ایالات متحده جمع شدند و خواستار پایان آزار و شکنجه تمرین‌کنندگان روش معنوی فالون گونگ، توسط رژیم کمونیستی چین شدند.

اعضای کنگره و مدافعان حقوق بشر دیروز با حضور در این گردهمایی بزرگ خواستار پایان دادن به این آزار و اذیت ظالمانه شدند.

با فرا رسیدن ۲۰ ژوئیه، بیست سال از زمانی که رژیم کمونیست چینی، مبارزات گسترده خود را برای ریشه کن کردن فالون گونگ آغاز کرد، می‌گذرد.

فالون گونگ، که به عنوان فالون دافا نیز شناخته می‌شود، نام روشی سنتی برای تزکیه و پرورش ذهن و بدن بر پایه اصول «حقیقت، مهربانی و بردباری» است و شامل تمرینات مدیتیشن نیز می‌شود.

این روش از سال ۱۹۹۲، در چین به طور گسترده‌ای مورد استقبال مردم قرار گرفت و به دلیل تأثیرات چشمگیر آن در رشد سلامت جسمی و ذهنی، همراه با آموزه‌های راستین اخلاقی، به بیش از ۸۰ کشور دنیا گسترش یافت. برآوردهای رسمی در چین نشان می‌دهد که تا سال ۱۹۹۹ تعداد افرادی که در چین به فالون گونگ گرایش پیدا کردند به مرز ۱۰۰ میلیون نفر رسید.

اما حزب کمونیست چین، با ترس از اینکه محبوبیت روزافزون فالون گونگ به سلطه اقتدارگرایانه رژیم چین آسیب برساند، در ماه ژوئیه ۱۹۹۹، آزار و شکنجه‌ای ویرانگر علیه تمرین کنندگان آن به راه انداخت، که تا امروز ادامه داشته است.

جیانگ زِمین، رهبر وقت حزب کمونیست، مسئول اصلی به راه انداختن این آزار و شکنجه است که منجر شده است که به مدت ۲۰ سال، میلیون‌ها تمرین کننده بی گناه فالون گونگ هدف ربودن غیرقانونی، زندانی شدن، شکنجه و حتی قربانی برداشتن اجباری اعضای بدن شوند. به این شکل تمرین کنندگان بی‌شماری در چین مجبور شده‌اند خانه خود، شغل خود یا مدارس خود را ترک کنند.

از سال ۲۰۰۰، همه ساله، تمرین ‌کنندگان از سراسر جهان در مراسم سالگرد آغاز آزار و شکنجه در پایتخت آمریکا گرد هم می‌آیند.

سخنرانی استیو چابوت، از اعضای کنگره، در مراسم بیستمین سالگرد آزار و شکنجه فالون گونگ در چین، ۱۸ ژوئیه ۲۰۱۹. (Samira Bouaou/The Epoch Times)

آلن آدلر، مدیر اجرایی گروه دوستان فالون گونگ و میزبان این گردهمایی گفت: « باید پرسید گذر چند سال دیگر برای تکان دادن بی‌تفاوتی مردم دنیا کافی است؟ چند سال دیگر باید بگذرد تا مردم به خاطر آنچه که روی می‌دهد شوکه شوند و در عمل کاری انجام دهند؟ چند سال دیگر برای پایان یافتن این وحشت و بی رحمی کافی است؟ »

آقای استیو چابوت، از نمایندگان کنگره در این گردهمایی سخنرانی کرد و رژیم چینی را به دلیل این آزار و اذیت « واقعاً وحشیانه » محکوم کرد.

وی گفت «حبس‌های غیرقانونی، شستشوی مغزی، شکنجه‌های واقعی و برداشت اجباری اعضای بدن، ابزارهایی هستند که آنها برای سرکوب فالون گونگ استفاده می‌کنند. چنین تاکتیک‌هایی در یک جامعه متمدن جایی ندارند، اما در چین کمونیست شایع است. »

چابوت قول داد تا زمانی که در جایگاه خود حضور داشته باشد، برای تحقق حقوق تمرین ‌کنندگان فالون گونگ که به خاطر ایمان خود در چین مبارزه می کنند، تلاش کند.

برداشت اعضای بدن

در ادامه جنتی راجرز، فعال حقوق بشر بریتانیایی خواستار پایان دادن به برداشت اجباری اعضای بدن تمرین‌کنندگان فالون گونگ در چین شد.

نخستین بار اِپُک‌تایمز در سال ۲۰۰۶، با انتشار گزارشاتی جنایات تکان دهنده حزب کمونیست در خصوص برداشت اجباری اعضای بدن را افشا کرد. این گزارشات توسط محققانی مستقل جمع‌آوری شده بود و نشان می‌داد که حزب کمونیست چین اقدام به برداشت گسترده اعضای حیاتی بدن زندانیان گمنام عقیدتی ( عمدتاً تمرین کنندگان فالون گونگ ) می‌کند، و با فروش این اعضا به متقاضیان پیوند عضو اقدام به تجارتی سیاه می‌کند. ( رجوع شود به محصول خونین )

پس از آن، گزارشات تکمیلی بعدی در سال ۲۰۱۶، به طور جامع‌تر، دقیق‌تر و مستندتر جنایات حزب کمونیست در این خصوص را افشا کرد.  ( رجوع شود به محصول خونین – سلاخی  )

در ژوئن ۲۰۱۹، مقامات یک دادگاه مردمی در لندن پس از بررسی و تحقیقی یک ساله، به اتفاق آرا به این نتیجه رسیدند که در چین زندانیان عقیدتی ، به خصوص تمرین کنندگان فالون گونگ، در مقیاسی وسیع، با هدف برداشت اندام‌های حیاتی‌شان به قتل می‌رسند و این جنایات همچنان ادامه دارد. این دادگاه چین را به نسل کشی متهم کرد.

آقای راجرز از دولت‌ها در سراسر جهان خواست تا یافته‌های دادگاه را به طور جدی مورد بررسی قرار دهند. وی گفت « زمان آن رسیده است که به وضعیت جنایت‌های حزب کمونیست چین رسیدگی کنیم. »

دیوید کیلگور، وزیر امور خارجه پیشین کانادا ( در امور آسیا و اقیانوس آرام) ، در مراسم بیستمین سالگرد آزار و شکنجه فالون گونگ در چین، ۱۸ ژوئیه ۲۰۱۹. (Samira Bouaou/The Epoch Times)

دیوید کیلگور، وکیل، محقق و وزیر امور خارجه پیشین کانادا (در امور آسیا و اقیانوس آرام) که بیش از یک دهه موضوع جنایت رژیم چین در خصوص برداشت اعضای بدن را مورد بررسی قرار داده است و چندین گزارش مستند را در این خصوص تهیه کرده است، ضمن سخنرانی در این مورد، گفت که این اقدامات رژیم چین، جنایت علیه بشریت است، و آن را با هولوکاست مقایسه کرد.

همچنین در این گردهمایی، نمایندگانی از طرف کمیسیون آزادی مذهبی ایالات متحده، خانه آزادی، بنیاد یادبود قربانیان کمونیسم، دو گروه بین المللی حامی مسیحیان، مرکز خروج از حزب کمونیست چین ( تویی‌ دانگ )، گروه ایمان و آزادی، کمیسیون حقوق بشر شهروندی، و سازمان جهانی بررسی آزار و شکنجه فالون گونگ حضور داشتند.

شتاب در آگاه شدن مردم

سخنرانان در این گردهمایی به تلاش‌های دولت فعلی ایالات متحده در افزایش آگاهی مردم در خصوص نقض حقوق بشر در چین اشاره کردند.

در ماه ژوئن سال جاری، وزیر امور خارجه ایالات متحده، طی انتشار گزارش سالانه در مورد آزادی مذهبی جهانی، گفت که حزب کمونیست چین از بدو تأسیس با تمام مذاهب دشمنی داشته است.

https://www.theepochtimes.com/us-lawmakers-call-for-end-to-20-year-long-persecution-of-falun-gong_3008117.html

سفیر ایالات متحده در آزادی بین‌المللی مذهبی گفت که « چین علیه ایمان اعلام جنگ کرده است. » وی متعهد شد که دولت ایالات متحده به مسیر خود ادامه خواهد داد، تا جایی که دیگر شاهد ظلم و آوارگی مذهبی در هیچ کجای دنیا نباشیم.

در طول سه روز گذشته، وزارت امور خارجه ایالات متحده ، میزبان کنفرانسی در خصوص پیشبرد آزادی مذاهب در جهان بود.

دونالد ترامپ روز ۱۷ ژوئیه در کاخ سفید با یک تمرین کننده فالون گونگ که قبلاً در چین مورد آزار و شکنجه قرار گرفته بود، ملاقات کرد. ترامپ همزمان با ۲۶ نفر از کسانی که در کشورهای مختلف دنیا، به خاطر عقاید و ایمان خود مورد آزار قرار گرفته‌اند دیدار و گفتگو کرد. ( بیشتر بخوانید :  دیدار ترامپ با یک تمرین‌کننده فالون گونگ و دیگر قربانیان نقض آزادی مذاهب )

وزیر امور خارجه آمریکا، روز ۱۸ ژوئیه، مجدداً در خصوص جنایات حزب کمونیست چین علیه معتقدین مذهبی سخن گفت و افزود « حزب کمونیست چین کنترل زندگی مردم چین و روح‌شان را در اختیار گرفته است. »

وی همچنین به پرونده « چن هویی‌شیا »، تمرین کننده فالون گونگ اشاره کرد که در سپتامبر گذشته، به خاطر ایمان و اعتقادات خود به سه سال و نیم زندان محکوم شد.

حضور تمرین‌کنندگان فالون گونگ در مراسم بیستمین سالگرد آزار و شکنجه فالون گونگ در چین، در واشنگتن در ۱۸ ژوئیه ۲۰۱۹ (Samira Bouaou/The Epoch Times)

دیوید کیلگور، از سخنرانان که پیش‌تر به وی اشاره شد، در مورد برداشت اعضای بدن گفت که صدای عدالت و دادخواهی بیشتر از قبل در حال شنیده شدن است. به ویژه پس از رویداد دادگاه لندن در ماه ژوئن.

وی گفت که یک استان در کانادا، به موجب رای دادگاه، قصد دارد قوانینی را در خصوص ممنوعیت سفر به چین برای پیوند عضو، اعمال کند.

چند تن از سخنران‌های این تجمع همچنین از دولت ایالات متحده خواستند که آن دسته از مقامات چینی که در آزار و اذیت تمرین ‌کنندگان فالون گونگ دست داشته اند را تحریم کند. آنها معتقد بودند که مقامات چینی در همه سطوح حزب کمونیست چین باید برای نقض حقوق بشر پاسخگو باشند.

راهپیمایی تمرین کنندگان فالون گونگ در واشنگتن همزمان با بیستمین سالگرد آزار و شکنجه فالون گونگ در چین. ۱۸ ژوئیه ۲۰۱۹ (Larry Dye/The Epoch Times)

یادآوری آزار و شکنجه

با پرچم‌هایی بلند و رنگارنگ در دست، تمرین‌کنندگان فالون گونگ در صف‌هایی منظم، از منطقه کپیتال هیل ( کاخ کنگره ) به سمت بنای یادبود واشنگتن حرکت کردند. جایی که قرار بود ادامه مراسم در عصر برگزار شود.

در میان آنها، تمرین کننده‌ای به نام لی شویین حضور داشت. خانم لی، که از چین به آمریکا پناهنده شده است، تابلویی در دست داشت که روی آن خواستار آزادی ۲۱ تمرین‌کننده دیگری شده بود که در اخیراً در زادگاهش در استان لیائونینگ چین، به خاطر اعتقادات‌شان بازداشت شده اند.

خانم لی شویین، تمرین کننده فالون گونگ ، خواستار آزادی ۲۱ تمرین‌کننده دیگری است که در اخیراً در زادگاهش در استان لیائونینگ چین، به خاطر اعتقادات‌شان بازداشت شده‌اند. ۱۸ ژوئیه ۲۰۱۹ (Eva Fu/The Epoch Times)

خانم لی زمانی که آزار و شکنجه خود و خانواده‌اش را به یاد می‌آورد و بازگو می‌کرد چشمانش پر از اشک بود. او می‌گفت وقتی در سال ۲۰۱۳ مأموران به خانه‌اش ریختند و او را بردند، مادر ۷۰ ساله‌اش بر اثر شوکه شدن درگذشت. وی گفت دو تمرین کننده  دیگر نیز در همان محله  بر اثر شکنجه جان خود را از دست دادند و چندین نفر دیگر نیز مانند خودش بودند.

حضور تمرین‌کنندگان فالون گونگ در رژه مربوط به مراسم بیستمین سالگرد آزار و شکنجه فالون گونگ در چین، در واشنگتن در ۱۸ ژوئیه ۲۰۱۹ (Samira Bouaou/The Epoch Times)

وانگ شاوهُوا، تمرین کننده چینی، ساکن ایالات متحده است که سال ۲۰۱۱ در اردوگاه‌ کار اجباری در چین حبس و متحمل انواع شکنجه شد. وی پس از آزاد شدن موفق شد به خارج از چین پناهنده شود.

وی گفت که می‌خواهد اینجا صدای همه کسانی باشد که در چین تمرین می‌کنند، ولی فرصتی برای رساندن صدای خود ندارند.

او گفت که هر گونه اخبار دریافت شده از جامعه بین المللی در تلاش برای پایان دادن به این آزار و اذیت، موجی از امید و هیجان را به تمرین کنندگان در سرزمین اصلی می‌فرستد.

او گفت: « آنها به من گفتند گاهی اوقات وقتی که پیام های ما را می‌خوانند… اشک در چشمان‌شان جاری می‌شود. »

او افزود که زندگی در اردوگاه کار یعنی « هر روز در یک وضعیت زندگی و مرگ بودن » است. وقتی نگهبان‌ها از او پرسیدند که آیا هنوز به اعتقاد خود  (فالون گونگ) پایبند است و جواب او مثبت بود، او را از خواب محروم کردند.

وانگ شاوهُوا، تمرین کننده فالون گونگ ، پیش از حرکت به سمت بنای یادبود واشنگتن، ۱۸ ژوئیه ۲۰۱۹ (Eva Fu/The Epoch Times)

وانگ گفت نگهبانان او را مجبور می‌کردند دائماً از صبح تا شب بدون حرکت روی یک چهارپایه کوتاه بایستد. او در شبانه روز فقط دو ساعت حق خوابیدن داشت. وی گفت « هر ثانیه‌اش مثل یک سال می‌گذشت. آنها می‌گفتند که می‌خواهند ما را از نظر جسمی نابود کنند و همین اتفاق هم می‌افتاد. »

در طول ساعت‌ها ایستادن روی چهارپایه، نگهبانان حتی اجازه نمی‌دادند وانگ به توالت برود. به همین دلیل معده‌اش ورم می‌کرد و در ادرارش خون می‌دید. ایستادن متمادی باعث می‌شد درد شدید استخوان‌ها و کبودی پوست در ناحیه لگن شود و چهارپایه برای پاهایش مانند یک چاقوی تیز شود. حتی برای در زمان غذا خوردن می‌ایستاد. احساس می‌کرد بدنش از درون فروریخته است.

تمرین‌کنندگان فالون گونگ در مراسم بیستمین سالگرد آزار و شکنجه فالون گونگ در چین، در واشنگتن، تصاویر قربانیان آزار و شکنجه توسط حزب کمونیست چین را در دست دارند. ۱۸ ژوئیه ۲۰۱۹ (Samira Bouaou/The Epoch Times)

وانگ در سال ۲۰۱۲ به اردوگاه کار اجباری دیگری در استان مغولستان داخلی منتقل شد و در آنجا شکنجه‌های حتی ظالمانه‌تری را متحمل شد. در آنجا او را با باتوم‌های الکتریکی با توان ۹۰۰ ولت شوک الکتریکی می‌دادند. نگهبانان او را در یک سلول انفرادی حبس کردند و برای زمان‌هایی طولانی چهار دست و پایش را به چهار گوشه یک تخت فلزی با طناب می‌بستند.

با وجود تمام این شکنجه‌ها، وانگ و دیگر تمرین ‌کننده‌های همراهش، با نگهبانان رفتاری مهربانانه داشتند. به طوری که در طول مدت حبس، موفق شده بودند بیش از ۱۶۰ نگهبان و زندانی غیرتمرین کننده را متقاعد کنند که از حزب کمونیست و سازمان‌های وابسته‌اش خارج شوند.

وانگ در سال ۲۰۱۳ پس از آزادی، با کمک ویزای توریستی از چین خارج شد و موفق شد پناهنده شود. از آن زمان، به طور منظم به محل‌های گردشگری می‌رود تا با بازدیدکنندگانی که از چین می‌آیند درباره حقایق صحبت کند.

با توجه به سانسور شدید خبری توسط رژیم چین، بسیاری از چینی‌هایی که با آنها صحبت می‌کرد هیچ آگاهی از واقعیت آزار و شکنجه در کشورشان آگاهی نداشتند. وانگ، گفتن حقیقت به مردم چینی را راهی برای گرامی‌داشت آزادی می‌داند که اکنون دارد.

وی می‌گوید « این امتداد یک زندگی جدید است. »

آزار و سرکوب تمرین‌کنندگان فالون گونگ توسط رژیم کمونیستی چین، سرکوب ارزش‌های جهانی مبتنی بر مردم سالاری است. کمونیسم تنها شرق را تحقیر نمی‌کند. در چین، کره شمالی، کوبا و ویتنام، رژیم‌های کمونیستی وجود دارند؛ و در کشورهای اروپای شرقی، ایدئولوژی و آداب و رسوم کمونیست هنوز نفوذ قابل توجهی دارند. در کشورهای آفریقایی و آمریکای جنوبی، سوسیالیسم تحت پرچم دموکراسی و جمهوری‌خواهی به همان شکل کمونیسم عمل می‌کند، و سعی می‌کند در جامعه آمریکا نفوذ کند.

کمونیسم مردم را به مخالفت با اعتقاد به خدا و ترک الهیات هدایت می‌کند. اخلاق را متزلزل می‌کند و در نهایت منجر می‌شود بشریت در مسیر نابودی قرار گیرد.

هدف این از برگزاری این گردهمایی و راهپیمایی، محکوم کردم سرکوب بی حد و حصر حقوق بشر به دست رژیم کمونیست چین است و مقصود آن، افشای تاثیر مرگبار کمونیسم در جهان است.

مطالب دیگر:

دیدار ترامپ با یک تمرین‌کننده فالون گونگ و دیگر قربانیان نقض آزادی مذاهب

در اوج سردی روابط چین و کانادا، چین یک کانادایی دیگر را دستگیر کرد

فالون دافا، تمرینی معجزه‌‏آسا برای سلامتی جسم و ذهن

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی