Search
Asset 2

قبض‌‏های سرسام آور برق در انتاریو و مراجعه صد‌‏ها هزار نفر به بانک غذا

(Courtesy of Feedback)
(Courtesy of Feedback)
فود بانک
(Courtesy of Feedback)

از نبود شغل و قیمت بالای مواد غذایی که بگذریم، حالا قبض‌‏های سرسام آور برق، صد‌‏ها هزار نفر از ساکنین انتاریو را به سمت فود بانک (بانک غذا) کشانده است.

انجمن فود بانک انتاریو می‌‏گوید که فشار زیاد بر نیاز‌‏های اولیه زندگی مردم انتاریو، از عواقب بحران ناشی از افزایش قیمت برق است.

«کارولین استوارت»، مدیر اجرایی این انجمن، پیش از انتشار گزارش «گرسنگی» این گروه در سال ۲۰۱۶ گفت که «اگر مردم مجبور شوند که بین روشن نگه داشتن چراغ و گرسنه بودن یکی را انتخاب کنند، گرسنگی را انتخاب می‌‏کنند.»

هزینه‌‏های سر به فلک کشیده مصرف برق پاشنه آشیل و نقطه ضعف دولت لیبرال کانادا شده است. افزایش هزینه‌‏ها در پی استفاده از انرژی سبز پرهزینه در سال ۲۰۰۹ صورت گرفت و موجب میلیاردها دلار افزایش قیمت برق و نگرانی مصرف کنندگان شد.

بدون درآمد کافی، افرادی که پوشش هزینه‌‏های اولیه زندگی برایشان دشوار است، انتخاب سختی دارند: خانه را گرم کنند یا بنزین بزنند؟ اجاره خانه را پرداخت کنند یا غذا بخورند؟

نظرسنجی‌‏ها از کاهش محبوبیت «کاتلین وین»، نخست وزیر انتاریو می‌‏گوید. وی به تازگی گفت که به اندازه کافی به برخی از تنش‌‏های روزمره زندگی در انتاریو توجه نکرده است. وی با استناد به قیمت برق گفت که قصد دارد تمام تلاشش را برای اصلاح وضعیت به کار گیرد.

این وعده وین فراتر از حذف هشت درصد سهم انتاریو ازHST  در صورتحساب‌‏ برق است که ماه ژانویه به اجرا در می‌‏آید. هنوز جزئیات این اقدام اعلام نشده است.

حدود یک سال پیش، این استان ده درصد یارانه صورتحساب‌‏های هیدرولیکی را به ارزش بیش از یک میلیارد دلار در سال قطع کرد.

گزارش انجمن بانک غذا می‌‏گوید که زمان فشرده شده است؛ چراکه قبض ماهانه برق افرادی که غذایشان را از این انجمن تهیه می‌‏کنند، بین ۳۰۰ تا ۷۰۰ دلار است.

استفاده از بانک غذا در انتاریو، هفت درصد نسبت به پیش از رکود اقتصادی اخیر، افزایش داشته است. هر ماه بیش از ۳۳۵ هزار نفر از مردم به بانک‌‏های غذا مراجعه می‌‏کنند. در میان این افراد بیش از یک سوم کودکان هستند که جزو بزرگ‌‏ترین گروه استفاده کننده از بانک موادغذایی محسوب می‌‏شوند.

گزارش نشان می‌‏دهد که با آنکه قیمت مواد غذایی پیش ازسال ۲۰۱۶ برای چندین سال افزایش چشمگیری داشته است، اما عامل اصلی مراجعه مردم نیست. در حالی که هزینه قبوض برق طی ۱۰ سال گذشته بیش از صد درصد افزایش داشته است و انتاریو در کمک‎های اجتماعی پیشرفتی نداشته است.

سال گذشته برق بیش از ۶۰ هزار خانه به دلیل پرداخت نکردن صورت حساب قطع شد. در حال حاضر در انتاریو ۱۷۲.۵ میلیون دلار صورتحساب برق پرداخت نشده باقی مانده است.

کارولین استوارت گفت که بانک‌‏های غذا در انتاریو شاهد حضور افراد بیشتری هستند که می‌‏گویند دیگر با افزایش صورتحساب برق قادر به ادامه زندگی نیستند. این مسئله باعث شده که برخی از بانک‌‏های موادغذایی برنامه‌‏های حمایتی و کمکی برای تصفیه صورتحساب‌‏های برق به مردم ارائه دهند.

در این گزارش گفته شده که انتاریو از طریق برنامه‌‏های حمایتی و کمک به افراد کم در آمد، در پرداخت هزینه‌‏ها کمک کرده که البته کافی نبوده است. همچنین بانک‌‏های غذا که خودشان برای نگهداری غذا از یخچال و فریزر استفاده زیادی می‌‏کنند، در پرداخت قبوض برق مشکل دارند.

کاتلین وین نیز هفته گذشته در گردهمایی لیبرال‌‏ها گفت که غیر قابل قبول است که مردم مجبور شوند بین غذا و گرمایش یکی را انتخاب کنند.

در حالی که بسیاری از مردم پس از رکود اقتصادی دوباره مشغول به کار شدند، تعداد زیادی شغل تمام وقت ندارند و نمی‌‏توانند از پس هزینه های اولیه زندگی برآیند.

این گزارش نوشت: «بدون درآمد کافی، افرادی که پوشش هزینه‌‏های اولیه زندگی برایشان دشوار است، انتخاب سختی دارند: خانه را گرم کنند یا بنزین بزنند؟ اجاره خانه را پرداخت کنند یا غذا بخورند؟»

«گلن پیرسون»، از مدیران بانک مواد غذایی در لندن انتاریو گفت که بخشی از افزایش ۱۱ درصدی در استفاده از بانک غذای محلی در مقایسه با سال گذشته را می‌‏توان مرتبط با افزایش هزینه‌‏های برق و سرپناه دانست.

وی در این باره گفت: «ما در حال کمک رساندن به افرادی هستیم که به ما مراجعه کرده‌‏اند و از انجام این کار بسیار خوشحالیم.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی