logo_eet

زنی استرالیایی «اردوگاه» قرنطینه دولت را به «زندان» تشبیه کرد

قرنطینه اجباری به معنای واقعی کلمه تو را در اتاق می‌اندازند و رهایت می‌کنند. بهت سر نمی‌زنند، هیچ حرفی نمی‌زنند، حالت را نمی‌پرسند، هیچ کار
مرکز قرنطینه هوارد اسپرینگز در داروین، قلمرو شمالی، استرالیا در 23 اکتبر 2020. (McTiernan/Getty Images)

زنی استرالیایی در مصاحبه با سایت خبری بریتانیایی آن‌هِرد، دوران قرنطینه خود در یکی از مراکز قرنطینه اجباری تحت نظارت دولت را که «اردوگاه قرنطینه» خوانده می‌شوند، مانند «زندان» توصیف کرد.

هِیلی هاجسون ۲۶ ساله می‌گوید اواسط نوامبر که در محل سکونت خود در داروین در قلمروی شمالی استرالیا به سر می‌برد، پس از آن‌که تماس نزدیکش با یکی از مبتلایان به کووید۱۹ (دوستش) تأیید شد و به دروغ به پلیس گفت آزمایش کووید۱۹ داده است، به یک مرکز قرنطینه اجباری فرستاده شد.

پس از آن‌که مأموران پلیس هاجسون را با دوستش دیدند، شماره پلاک اسکوترش را تعقیب کردند تا محل زندگی‌اش را پیدا کنند و به خانه‌اش مراجعه کردند.

معلوم نیست او و شماره اسکوترش را از روی فیلم‌های دوربین مداربسته شناسایی کرده‌اند یا خیر. هم‌چنین معلوم نیست کسانی که به خانه‌اش مراجعه کرده‌اند مأموران عادی پلیس بودند یا مأمورانی بودند که مسئولیت ردیابی تماس با افراد مبتلا را بر عهده دارند.

 او می‌گوید: «مستقیماً به خانه‌ام آمدند. قبل از آن، با تلفن یا چیز دیگری تماس نگرفتند. به معنای واقعی کلمه در خانه را باز کردم و با دو مأمور لباس شخصی مواجه شدم.»

هاجسون به مأموران اعتراف کرد آن بیمار مبتلا (دوستش) را می‌شناخته و جاهایی که با هم رفته بودند را به آنها گفت.

دولت قلمروی شمالی هاجسون را به یک اردوگاه قرنطینه اجباری تحت نظارت، در هوارد اسپرینگز فرستاد. طبق قوانین قلمروی شمالی، در چنین مواردی که فرد در تماس نزدیک با بیمار مبتلا باشد، هزینه معمول ۲۵۰۰ دلار (۱۷۵۱ دلار آمریکا) را از او نمی‌گیرند.

هاجسون فکر می‌کرد به محض آن‌که پاسخ آزمایشش منفی شود، می‌تواند آن‌جا را ترک کند و با این فکر ساکش را برداشت و به مرکز قرنطینه رفت. اما پس از ورود به او اطلاع دادند که باید کل دوره اجباری ۱۴ روزه را بماند.

او می‌گوید: «تمام مدتی که آن‌جا بودم، [آزمایشم] منفی بود» و بعداً گفت سه بار آزمایش شده است.

افرادی که تجهیزات حفاظت شخصی یک‌سره به تن داشتند او را به اتاقش می‌بردند.

او می‌گوید: «به معنای واقعی کلمه تو را در اتاق می‌اندازند و رهایت می‌کنند. بهت سر نمی‌زنند، هیچ حرفی نمی‌زنند، حالت را نمی‌پرسند، هیچ کاری نمی‌کنند.»

«فقط یک بار در روز وعده‌های غذاییت را تحویل می‌گیری و بعد رهایت می‌کنند.»

هاجسون حضور در مرکز قرنطینه را به زندان تشبیه کرد که تک‌تک حرکات زیر نظر هستند.

او می‌گوید: «احساس وحشتناکی است. احساس می‌کنی زندانی هستی. احساس می‌کنی کار اشتباهی انجام داده‌ای. کاری که انجام می‌دهند، غیرانسانی است. تو خیلی کوچکی، بر تو تسلط دارند و احساس می‌کنی هیچی نیستی.»

هاجسون می‌گوید پس از آن‌که درخواست کرده به‌خاطر اضطراب و پریشانیش، به او اجازه بیرون رفتن و دویدن  بدهد، پیشنهاد کرده‌اند قرص والیوم بخورد.

هاجسون که زمان قرنطینه‌اش به پایان رسیده، می‌گوید از آن زمان شغلش را از دست داده است.

واحد رسانه‌ای کووید۱۹ قلمروی شمالی به اپک‌تایمز گفت هفته آینده پاسخ خواهد داد.

مطالب دیگر:

بلینکن: اگر چین به تایوان حمله کند، آمریکا قاطعانه متعهد به تایوان است

آلمان اعلام کرد افراد واکسینه نشده را قرنطینه خواهد کرد

افزایش شدید قیمت لیتیوم برنامه‌های تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی را مختل می‌کند

اخبار مرتبط