قرنطینه شیوع  کووید۱۹ در استان گوانگ‌دونگ در جنوب چین شدیدتر شده است، و دو شهر در این استان در شرایط نیمه قرنطینه قرار گرفته است.
این عکس داوطلبان را نشان می‌دهد که هنگام آماده شدن ساکنان برای دریافت آزمایشات اسید نوکلئیک برای کووید19در گوانگژو در جنوب استان گوانگدونگ چین، در حال چادر زدن هستند. 30 مه 2021 (STR/AFP via Getty Images)

قرنطینه شهرهای استان گوانگ‌دونگ چین به دلیل موج جدید شیوع کووید۱۹

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۳/۱۳

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۳/۱۳

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

شیوع  کووید۱۹ در استان گوانگ‌دونگ در جنوب چین شدیدتر شده است، و دو شهر در این استان در شرایط نیمه قرنطینه قرار گرفته است.

در تاریخ یک ژوئن، مرکز استان گوانگژو اعلام کرد که ۳۸ منطقه از این شهر ۱۵.۳ میلیون نفری تحت تدابیر محدودیتی کامل قرار دارد، و واکسیناسیون‌های فردی در سطح شهر به حالت تعلیق درآمده است. دو محله به مناطق پر خطر ارتقا یافته‌ است، و دو منطقه دیگر به عنوان مناطق با خطر متوسط ​​شناسایی شده است.

در همین حال، مواردی از ابتلا در شهر بزرگ شنژن، شهر فوشان که ۷ میلیون نفر جمعیت دارد و شهر مائومینگ با ۸ میلیون نفر جمعیت گزارش شده است.

از اول ژوئن، سفرهای خروجی از گوانگژو و فوشان محدود شده است. همانطور که محله‌های بیشتر در قرنطینه قرار می‌گیرند، ساکنان در تهیه مواد غذایی و مایحتاج با مشکل روبرو شده‌اند.

اپک تایمز ویدئویی را بدست آورده است که مناطقی را در فوشان تحت قرنطینه نشان داده است.

در تاریخ ۳۱ می، ۱۲ مورد محلی جدید در گوانگژو گزارش شده است و ۶ مورد محلی در فوشان و یک مورد در مائومینگ گزارش شده است.

طبق اعلام مقامات شهر گوانگژو، کل منطقه خیابان ژانگ‌نان در منطقه لیوان و ۳۷ نقطه در قرنطینه کامل قرار گرفتند و ساکنان اجازه ندارند خانه های خود را ترک کنند و مدارس و مغازه‌ها همه بسته هستند. در این اطلاعیه آمده است که در هر منطقه از شهر، به محض یافتن مورد جدید، اقدامات قرنطینه سریعاً اجرا خواهد شد.

در تاریخ ۳۱ می، لی مینگ معاون شهردار گوانگژو در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که واکسیناسیون‌های فردی در سطح شهر به حالت تعلیق درآمده است و واکسیناسیون گروهی برای افراد ضروری پذیرفته می‌شود. لی توضیح داد که این تعلیق برای کاهش خطر ابتلای گروهی است، و در عین حال به مقامات اجازه می‌دهد منابع پزشکی را در آزمایش بزرگ اسید نوکلئیک کووید۱۹ متمرکز کنند.

شهروندان چینی این سوال را طرح کرده‌اند که «آیا آزمایش اسید نوکلئیک در مقیاس بزرگ باعث ابتلای گروهی نخواهد شد؟» آنها معتقد هستند «باید دلایل دیگری برای جلوگیری از واکسیناسیون وجود داشته باشد، و آنها نمی‌خواهند مردم را در جریان بگذارند.»

در حال حاضر سفرهای بین شهری نیز محدود شده است و مواردی از ابتلا در شنژن نیز گزارش شده است. به طوری که فرودگاه شنژن اعلام کرده است که تمام مسافرانی که ساکن گوانگژو و فوشان هستند، باید در مدت ۷۲ ساعت یک کد کیو‌آر سلامت سبز بر روی تلفن‌های خود و یک گواهی آزمایش اسید نوکلئیک منفی داشته باشند تا از فرودگاه شنژن حرکت کنند.

محدودیت سفرهای خروجی از ساعت ۱۰ شب در تاریخ ۳۱ می در گوانگژو اعمال شده اس ، که همراه است با درخواست کد سلامت سبز و نتیجه آزمایش منفی در ۷۲ ساعت برای استفاده از هواپیما، قطار، اتوبوس و رانندگی با ماشین‌های شخصی برای خروج از شهر. فوشان نیز همان محدودیت‌های سفر را در اول ژوئن اعمال کرده است.

از ساعت ۱۰ صبح اول ژوئن، بیش از ۶۶۰ پرواز در فرودگاه گوانگژو لغو شده است و تقریبا نیمی از پروازها لغو شده است.

از اول ژوئن، چندین منطقه دیگر در منطقه چان‌چنگ و نان‌های در شهر فوشان تحت قرنطینه کامل قرار گرفته اند و خروج ساکنان از خانه هایشان ممنوع است و مشکلات تهیه غذا وجود دارد.

وانگ کیانگ (مستعار)، از ساکنان فوشان به اپک تایمز گفت که مجتمع آنها در ۲۸ می پلمپ شد و آنها فقط می‌توانند وارد شوند اما نمی توانند خارج شوند.

پیش از این، مقامات اعلام کرده بودند که نوع هندی و کشنده ویروس در گوانگژو و فوشان در حال شیوع است. برخی از مجتمع‌ها از چند روز قبل قرنطینه شده‌اند. یکی از ساکنان گوانگژو به اپک‌تایمز گفت که شهر جدید گوانگژو به مدت سه روز قرنطینه شده است اما تأمین غذا بسیار کند است. اکنون مشخص نیست که قرنطینه تا چه مدت ادامه خواهد داشت. غذای سهمیه ارائه شده توسط دولت که فقط شامل مقداری سبزی ساده، رشته فرنگی فوری و کمی گوشت است، ۵۰ یوان (۸ دلار) هزینه داشته است.

بسیاری از کاربران پیام‌رسان وایبو از مشکلات ایجاد شده شکایت کردند. یکی از آنها گفته است «من حتی نمی‌توانم از آنجا خارج شوم. نمی‌توانم برای خرید غذا بیرون بروم، فقط می‌توانم رشته فرنگی بخورم.»

مطالب دیگر:

تحقیقات نشان می‌دهد ابتلای خفیف به کرونا باعث تولید آنتی‌بادی و مصونیت پایدار می‌شود

فرماندار فلوریدا لایحه ممنوعیت حضور تراجنسیتی‌ها در ورزش زنان را امضا کرد

شروع دادرسی در لهستان برای پرونده جاسوسی چین از طریق شرکت هوآوی