قهوه‌سازهای او در گزارشی که این هفته منتشر شد، می‌گوید: «چین واقعاً در حال جمع‌آوری داده‌ در مورد هر چیزی است. آن‌ها این امکان را به عنوان
(Stan Honda/AFP via Getty Images)

هشدار به آمریکایی‌ها نسبت به جاسوسی احتمالی رژیم چین از طریق قهوه‌سازهای هوشمند

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۰۳

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۰۳

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

یک محقق آمریکایی به نام کریستوفر بالدینگ ادعا می‌کند شواهدی پیدا کرده است که نشان می‌دهند حزب کمونیست چین از طریق قهوه‌سازهای ساخت چین، داده‌هایی را جمع‌آوری می‌کند. او هشدار می‌دهد که می‌توان از چنین تاکتیک‌هایی علیه مصرف‌کنندگان آمریکایی استفاده کرد.

بالدینگ که گزارشی را در آزمایشگاه‌های داده نیوکیت منتشر کرد، می‌گوید قهوه‌سازهای چینی که به اینترنت وصل می‌شوند، این امکان را در اختیار حزب کمونیست چین قرار می‌دهند که داده‌هایی را درباره آمریکایی‌ها جمع‌آوری کنند.

او در گزارشی که این هفته منتشر شد، می‌گوید: «چین واقعاً در حال جمع‌آوری داده‌ در مورد هر چیزی است. آن‌ها این امکان را به عنوان یک قطب تولید در جهان دارد که از این قابلیت در انواع دستگاه‌های خود که به سراسر جهان عرضه می‌شوند، استفاده کنند.»

در این گزارش آمده است که برخی از این قهوه‌سازهای ناامن تولید شرکت کالِرم در جیانگ‌سو در چین هستند که اطلاعات محصول، داده‌های پرداخت و سایر اطلاعات مصرف‌کننده مانند زمان، مکان و داده‌هایی از این دست را جمع‌آوری می‌کند. در محیطی تجاری مانند هتل، این دستگاه‌ها می‌توانند اطلاعات مسیرهای پرداخت و انواع پرداخت‌ها را جمع‌آوری کنند.

بالدینگ می‌گوید در گزارش خود نحوه جمع‌آوری آن اطلاعات را افشا نمی‌کند زیرا نمی‌خواهد حزب کمونیست چین مانع از آن شود که بتواند اطلاعات بیشتری درباره تلاش‌های این رژیم در جمع‌آوری داده‌های آمریکایی‌ها و سایرین شود. طبق این گزارش، داده‌های مصرف‌کنندگانی که در سرزمین اصلی چین زندگی می‌کنند، جمع‌آوری شده است اما این قهوه‌ساز هوشمند ساخت چین در حال فروش گسترده در ایالات‌متحده و اروپا است.

بر اساس گزارش روزنامه واشنگتن‌تایمز: «نمی‌توانیم بگوییم این شرکت در حال جمع‌آوری داده‌های کاربران غیرچینی است، اما همه شواهد نشان می‌دهند که دستگاه‌های آن‌ها می‌توانند داده‌های کاربران خارج از سرزمین اصلی چین را جمع‌آوری و در چین ذخیره کنند و در حال انجام این کار هستند. این داده‌ها درمحل استفاده از قهوه‌ساز و از طریق نرم‌افزاری که در آن به کار رفته است، جمع‌آوری می‌شوند.»

مدت‌ها است که سیاست‌های حزب کمونیست چین کسب‌وکارها را مجبور می‌کند به سیاست‌های سخت‌گیرانه‌اش پایبند باشند و با آن همکاری کنند. کارشناسان امنیت مجازی هشدار می‌دهند که احتمالاً شبکه اجتماعی تیک‌تاک اطلاعات کاربران خود را از طریق شرکت اینترنتی بایت‌دنس در پکن، به حزب کمونیست چین می‌دهد.

کیسی فلمینگ، کارشناس امنیت مجازی، مدیرعامل و مشاور راهبردی شرکت بلک‌اوپس پارتنرز در ماه فوریه به شبکه تلویزیونی اپک گفت: «باید فرض را بر این بگذاریم که هر یک از این برنامه‌های کاربردی که از چین، روسیه یا سایر دشمنان شناخته‌شده ایالات متحده می‌آیند، علیه ما مسلح شده‌اند.»

فلمینگ هشدار داد: «حزب کمونیست چین در حال جمع‌آوری داده‌های بسیاری است که شاید امروز از آن‌ها علیه‌تان استفاده نکند اما ممکن است در آینده، علیه شما، شرکت یا کشورتان استفاده شوند.»

مطالب دیگر:

پشت پرده تقلب‌های انتخاباتی در آمریکا (بخش ۲)

پشت پرده تقلب‌های انتخاباتی در آمریکا (بخش ۱)

دکتر رابرت مالون معتقد است کووید۱۹ با ویتامین دی قابل درمان و پیشگیری است