logo_eet

قیمت مسکن در تورنتو با ونکوور رقابت می‌‌‏کند

وضعیت قیمت خانه در تورنتو
(Epoch Times)

  صاحبان خانه در تورنتو ۶۳ درصد درآمد خود را صرف هزینه‌های مسکن می‌کنند

وضعیت قیمت خانه در تورنتو
(Epoch Times)

به گزارش رویال بانک کانادا (RBC) قیمت مسکن در تورنتو به قیمت‌های ونکوور خیلی نزدیک شده است.

شاخص‌های سه ماهه سوم  RBC نشان‌ می‌دهد که ۶۳.۷ درصد متوسط درآمد یک خانواده در منطقه تورنتوی بزرگ صرف هزینه‌های مالکیت خانه مانند باز‌‌‌‌‏پرداخت وام مسکن، اصل و بهره، مالیات بر املاک و هزینه برق و گرمایش و غیره می‌شود. این میزان از سه ماهه دوم امسال سه درصد افزایش داشته است.

صاحبان املاک در تورنتو از بهار ۱۹۹۰ اندوخته‌ای برای هزینه‌های مالکیت ندارند.

با این وجود ونکوور هنوز هم بالا‌‌‌‌‏ترین هزینه‌های مالکیت خانه را در کانادا داراست؛ به طوری که ۹۲ درصد متوسط درآمد خانواده صرف هزینه های مسکن می‌‌‌‌‏شود.

قیمت‌ها همچنان بالا است

به گزارش سی‌‌‌‌‏بی‌‌‌‌‏سی، «رابرت هوگ»، اقتصاددان ارشد RBC گفت: «در حالی که به نظر می‌رسد از زمان وضع مالیات برای خریداران خارجی تب بازار مسکن در ونکوور کمی فروکش کرده، هیچ تغییری در منطقه تورنتوی بزرگ دیده نمی‌شود. »

وی گفت: «نه تنها قیمت‌های مسکن در تورنتو کاهش نمی‌یابد، بلکه به سرعت افزایش می‌یابد … یکی از بزرگ‌‌‌‌‏ترین دلایل افزایش قیمت‌ها، کمبود خانه برای فروش است.»

تا پایان ماه نوامبر، تعداد خانه‌‌‌‌‏های نوساز ۱۵،۱۸۴ باب گزارش شده که ۸۴ باب بیشتر از تعداد خانه‌های نوساز در ماه اوت است.  ماه اوت، کم‌‌‌‏ترین مقدار ساخت و ساز ثبت شده در انجمن صنعت ساختمان و توسعه زمین را داراست.

وضعیت خرید و فروش مسکن در تورنتو در ماه دسامبر

در ماه دسامبر نیز مانند ماه‌های دیگر، عدم عرضه مسکن برای فروش، خریداران را با وجود سرما از جستجو در آژانس‌های املاک دلسرد نکرده است.

سی‌‌‌‌‏بی‌‌‌‌‏سی به نقل از «مایک پریور»، مشاور آژانس املاک، می‌‌‌‌‏نویسد: «من تمام وقت به افرادی که به دنبال فروشندگان ملک در سال آینده هستند، مشاوره می‌دهم. این افراد شنیده‌اند که سال‌‌‌‌‏های گذشته، قیمت‌ مسکن در ماه‌های دسامبر، ژانویه و فوریه کاهش می‌یابد.»

هیئت مدیره املاک و مستغلات تورنتو اعلام کرد که این ماه خریداران به دلیل کم بودن خانه‌‌‌‌‏ها در لیست فروش نا‌‌‌‌‏امید شده‌اند و این خود باعث افزایش قیمت‌ها به میزان ۲۰.۳ درصد شده است. در حالی که قیمت خانه‌‌‌‌‏های دیتچ به طور متوسط با ۳۲.۳ درصد  افزایش به میزان ۱،۳۴۵،۹۶۲ دلار رسیده است.

هوگ گفت: «اگر این افزایش قیمت ادامه یابد، سیاست‌گذاران را وادار به چاره‌اندیشی برای آرام کردن بازار و پایین آوردن قیمت‌‌‌‌‏ها می‌کند.»

اخبار مرتبط