Asset 2

ترامپ: لایحه اصلاح انتخاباتی H.R.1، فاجعه‌ای برای آمریکا خواهد بود

لایحه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده روز سه‌شنبه با اشاره لایحه اصلاح انتخاباتی H.R.1 که از طرف حزب دموکرات مطرح شده گفت این
(Samira Bouaou/The Epoch Times)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده روز سه‌شنبه با اشاره لایحه اصلاح انتخاباتی H.R.1 که از طرف حزب دموکرات مطرح شده گفت این لایحه اصلاحی در صورت تصویب توسط سنا، برای کشور یک «فاجعه» خواهد بود.

در روز سوم مارس این لایحه که با نام «برای مردم» نیز شناخته می‌شود، به تصویب مجلس نمایندگان رسید. لایحه‌ای که در پی وضع مقرراتی بر روند رای‌گیری ایالتی در سرتاسر آمریکا است.

ترامپ به ماریا بارتیرومو، مجری فاکس‌نیوز، در مصاحبه‌ای با موضوعات مختلف از جمله سیاست‌های مهاجرتی بایدن، واکسن کووید ۱۹ و احتمال جدال انتخاباتی در سال ۲۰۲۴ گفت: «به نظر من این لایحه فاجعه‌ای برای کشور ماست».

ترامپ گفت، این لایحه اگر به قانون تبدیل شود ، انتخاب جمهوری خواهان را بسیار دشوار می‌کند.

او گفت: «آنچه اتفاق خواهد افتاد این است که دموکرات‌ها قادر خواهند بود آنچه را که در گذشته در انتخابات ۲۰۲۰ انجام دادند – و حتی بدتر، به طور بالقوه حتی بدتراز آن را نیز انجام دهند.»

پکیج بحث برانگیز اصلاحات انتخابات، که حدود ۸۰۰ صفحه دارد، به دنبال تحمیل الزامات فرایندهای رأی‌گیری به کل کشور است. مفاد این قانون شامل انتقال اختیارات مربوط به نحوه برگزاری انتخابات از ایالت‌ها به دولت فدرال، فرمان ثبت نام خودکار رای دهندگان در هر ۵۰ ایالت، و قانونی کردن اخذ آرای غیرحضوری بدون نیاز به ارائه شناسنامه عکس‌دار است.

این لایحه ایالت‌ها را مجبور می‌سازد تا طی حداقل ۱۵ روز از طریق رای پستی یا آنلاین، رای‌گیری اولیه داشته باشند و هیج بهانه‌ای برای عدم شرکت در رای‌گیری غیابی باقی نگذارند.

منتقدان می‌گویند اگر این لایحه به شکل کنونی‌اش تبدیل به قانون شود، کنترل پروسه انتخابات را توسط صدور دستور کار برای ایالات‌ها به دولت فدرال می‌دهد. همچنین می‌گویند این مسئله، تمهیدات اولیه امنیتی که ایالت‌ها در حال حاضر دارند را از میان برمی‌دارد و باعث دخالت در اختیار هر ایالت برای تعیین صلاحیت و شایستگی رای‌دهندگان می‌شود و امکان مشارکت و اظهارنظر آزادانه را در این پروسه سیاسی از رای‌دهندگان می‌گیرد و باعث عدم اطمینان از صحت فهرست نام‌نویسی آن‌ها می‌گردد.

ترامپ می‌گوید: «این بی‌انصافی است که دموکرات‌ها از موضوع کرونا برای انجام کارهایی بهره می‌برند که می‌دانند نمی‌توان از آن‌ها قسر در رفت؛ همچنین آن‌ها تایید قانون‌گذاران خودشان را برای این کارها نگرفتند، چیزی که طبق قانون اساسی باید انجام می‌دادند».

مطالب دیگر:

روسیه پس از اظهارات بایدن درباره پوتین، سفیر خود در ایالات متحده را فراخواند

مدیرعامل مای‌پیلو: اپلیکیشن جدیدم، مکانی امن برای کسانی است که از پلتفرم‌های یوتیوب و توییتر حذف شده‌اند

 ترامپ: هرگز مانند مقامات بایدن با چینی‌ها در آلاسکا دیدار نکردم

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی